آخرین اخبار
فراتر از نفت
اخبار پربازدید
 • کاهش ۱۶۰هزار بشکه ای نفت روسیه

  کاهش ۱۶۰هزار بشکه ای نفت روسیه
  وزیر انرژی روسیه از کاهش تولید نفت روزانه خود خبر داد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
 • ایران: گزینه نخست استراتژی تامین انرژی اتحادیه اروپایی

  ایران: گزینه نخست استراتژی تامین انرژی اتحادیه اروپایی
  اتحادیه اروپا در استراتژی تامین انرژی خود پس از روسیه و الجزایر، ایران را سومین گزینه احتمالی جهت واردات گاز در افق ۲۰۳۰ می بیند. بنابراین با توجه به اینکه اتحادیه اروپا در مسیر تنوع بخشی به تامین کنند­گان گاز طبیعی خودگام برمی دارد، ایران گزینه نخست در اجرای استراتژی یاد شده از سوی اتحادیه اروپا می باشد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
 • نقش انرژی از وابستگی متقابل تا ابزار سیاسی در روابط روسیه و اتحادیه اروپایی

  نقش انرژی از وابستگی متقابل تا ابزار سیاسی در روابط روسیه و اتحادیه اروپایی
  با اینکه سیاستهای انرژی اتحادیه اروپا و روسیه متفاوت می باشد(روسیه به دنبال توسعه بازار خود در اروپا، افزایش وابستگی کشورهای اروپایی به گاز روسیه، و کنترل انحصاری بازار گاز و نفت اروپا، و در مقابل اتحادیه اروپا در پی تنوع بخشی به منابع انرژی وارداتی و ایجاد بازار واحد یکپارچه انرژی و کاهش وابستگی به روسیه است) اما حوزه هایی نیز وجود دارد که این سیاستها همگرایی داشته و بنابراین اشتراک منافع دوجانبه به وجود می اید که بدون همکاری گسترده و عمیق قابل وصول نیست.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
 • تلاش برای واگذاری جایگاه‌های CNG

  تلاش برای واگذاری جایگاه‌های CNG
  مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه اداره مراکز عرضه سوخت CNG یک کار تخصصی است، بر تلاش برای واگذاری این جایگاه‌ها به وزارت نفت تاکید کرد .
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
 • منابع گازی مدیترانه شرقی و تغییر در سیستم امنیتی منطقه

  منابع گازی مدیترانه شرقی و تغییر در سیستم امنیتی منطقه
  با توجه به اهمیت انرژی در امنیت اسرائیل و شکل‌دهی به سیستم امنیتی منطقه ای، کشف گاز در مدیترانه شرقی باعث ارتقای جایگاه اسرائیل در سیستم امنیتی منطقه شده و این رژیم سعی دارد تا از گاز به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف منطقه‌ای خود استفاده نماید. به طور کلی کشف گاز سومین منبع تنش را در کنار دو منبع دیگر یعنی زمین و آب، به منابع تنش منطقه‌ای اضافه نموده است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
 • روسیه زیر فشار گازی اروپا قرار گرفت

  روسیه زیر فشار گازی اروپا قرار گرفت
  شرکت گازپروم روسیه که یک سوم نیازهای کشورهای اروپایی شامل بیش از ۱۳۰ میلیارد مترمکعب گاز را در سال تامین می کند، برای احداث خط لوله جریان شمالی-۲ از طرف اتحادیه اروپا با تعیین یک شرط زیر فشار قرار گرفته است.
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
 • پاکستان، طالبان و ترانزیت انرژی آسیای مرکزی

  پاکستان، طالبان و ترانزیت انرژی آسیای مرکزی
  جنبش طالبان تنها نیرویی بود که از تایید و رضایت آی اس آی و سی آی ای آمریکا و شرکت آمریکایی یونوکال و شرکت نفتی عربستانی دلتا برخوردار شد. خلیلزاد که در اواسط دهه ۱۹۹۰ در شرکت نفتی تخصصی پژوهشی و تحقیقاتی کمبریج کار می کرد تحقیقی برای شرکت نفتی یونوکال انجام داد که مشتمل بر تاسیس خطوط لوله ای به طول ۸۹۰ مایل و به هزینه ۲ میلیارد دلار برای انتقال ۹.۱ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از ترکمنستان به پاکستان بود.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
 • افغانستان؛ مرکز ثقل بازی بزرگ جدید با پروژه تاپی

  افغانستان؛ مرکز ثقل بازی بزرگ جدید با پروژه تاپی
  شرکت آرژانتینی برایداس سومین کمپانی بزرگ بین المللی نفت و گاز در آمریکای لاتین که در ترکمنستان صاحب امتیاز بود پیشنهاد کرد خط لوله ای از طریق افغانستان احداث کند که نفت و گاز ترکمنستان به پاکستان و هند انتقال دهد. در همین زمان شرکت آمریکایی یونوکال دوازدهمین شرکت بزرگ نفتی ایالات متحده آمریکا طرح خط لوله مشابه ای ارائه داد و مبارزه بین این دو کشور بر سر احداث لوله از مسیر افغانستان در گرفت بدین ترتیب افغانستان به مرکز ثقل نخستین مبارزه این بازی بزرگ جدید تبدیل شد.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
 • آسیای مرکزی؛ بازیگر عمده جدید نفت و گاز

  آسیای مرکزی؛ بازیگر عمده جدید نفت و گاز
  ذخایر اثبات شده نفت کشورهای آسیای مرکزی ۲۴۳ میلیارد بشکه و میزان ذخایر اثبات شده گاز طبیعی نیز ۱۷۰.۴ تریلیون فوت مکعب می باشد. آژانس بین المللی انرژی پیش بینی نموده که در سال ۲۰۲۵ ، تولید روزانه نفت خام منطقه آسیای مرکزی از مرز ۴.۶ میلیون بشکه فراتر خواهد رفت. همچنین بر اساس پیش بینی این مرجع، صادرات گاز طبیعی این منطقه در سال ۲۰۳۵ میلادی به ۳۱۰ میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
 • کاهش ۱.۴ میلیون بشکه ای نفت در جهان

  کاهش ۱.۴ میلیون بشکه ای نفت در جهان
  وزیر انرژی روسیه با اشاره به آمارهای اولیه گفت، تولیدجهانی نفت در ماه گذشته میلادی به میزان ۱.۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
 • استقبال وزیر انرژی عربستان از سیاست‌های نفتی ترامپ

  استقبال وزیر انرژی عربستان از سیاست‌های نفتی ترامپ
  وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: سیاست های انرژی ترامپ برای صنعت پتروشیمی خوب بوده و عربستان سعودی، هیچ مشکلی با تولید بیشتر نفت از سوی آمریکا ندارد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
 • نظرسنجی رویترز از ۳۱ تحلیلگر بازار نفت نشان می‌دهد

  رشد قیمت نفت زیر سایه خیز شیل

  رشد قیمت نفت زیر سایه خیز شیل
  دوراهی اوپک-شیل و نوسانات آن برای بازار نفت در حالی همچنان ادامه دارد که بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی خبرگزاری رویترز از ۳۱ تحلیلگر بازار نفت و اقتصاددان نشان می‌دهد که آنها متوسط قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۱۷ را میانگین ۰۱/ ۵۸ دلار بر بشکه پیش‌بینی می‌کنند که نسبت به نظرسنجی پیشین با رشد همراه بوده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
 • ادامه کاهش وابستگی کویت به نفت

  ادامه کاهش وابستگی کویت به نفت
  کویت برنامه اقتصادی این کشور تا سال ۲۰۳۵ را با هدف کاهش وابستگی به نفت و ایجاد منابع جدید درآمدی اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
 • تولید نفت روسیه ۱۰۰هزار بشکه کاهش یافت

  تولید نفت روسیه ۱۰۰هزار بشکه کاهش یافت
  روسیه در ماه ژانویه بر اساس توافق اوپک تولید نفت و میعانات گازی خود را روزانه ۱۰۰ هزار بشکه کاهش داده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
 • سوخت در مالزی گران شد

  سوخت در مالزی گران شد
  مردم مالزی در دومین ماه از سال ۲۰۱۷ نیز شاهد افزایش قیمت سوخت شدند و براساس سیاست های دولت این کشور بار دیگر قیمت بنزین و گازوئیل از روز چهارشنبه با افزایش تا حدود ۲۰ سن در هر لیتر مواجه شد.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
1 2 3 4 5 6 >>

سایت خبری تحلیلی نفت ما