بار سنگینی بر دوش پتروشیمی ها قرار دارد

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،رییس‌جمهوری با تاکید بر این‌که امروز بخش‌های نفت، گاز و پتروشیمی در خط مقدم جنگ اقتصادی و روانی که علیه ملت ایران ایجاد شده، قرار دارند، اظهار کرد: همچنان با همه تلاش خود مسیر را ادامه می‌دهیم و هم نفت خود را تولید و هم آن را صادر می‌کنیم. گرچه ممکن است پیچ و خم‌هایی در این مسیر داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی – رییس جمهوری – پیش از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از چند طرح بزرگ پتروشیمی در عسلویه با بیان این‌که امروز، روز جنگ اقتصادی و روانی در برابر ملت ایران است، اظهار کرد: در صف مقدم جنگی که امروز علیه ملت ایران برپا شده، بخش‌های مهمی که بار اقتصاد را بردوش دارند از جمله صنعت نفت، گاز و پتروشیمی حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: در این شرایط ما همچنان با همه تلاش خود مسیر را ادامه می‌دهیم و هم نفت خود را تولید و همان را صادر می‌کنیم. گرچه ممکن است پیچ و خم‌هایی در این مسیر داشته باشیم.

رییس جمهوری تاکید کرد: امروز در تامین نیازهای ارز کشور بار سنگینی بر دوش بخش پتروشیمی قرار گرفته است. بخش عظیمی از بار تامین ارز در بازار ثانویه ارز برای تولید کنندگان و وارد کنندگان برعهده بخش پتروشیمی قرار دارد.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم به فروش رساندن واحدهای عمرانی بهره‌برداری شده از سوی بخش‌های دولتی و بخش‌های عمومی غیردولتی تاکید کرد.

وی همچنین امضای قراردادهای جمع آوری گازهای همراه نفت، اظهار کرد: مساله‌ی محیط زیست موضوع بسیار مهم برای دولت است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افتتاح 14 طرح بزرگ پتروشیمی از سال 1392 تا امروز، خاطر نشان کرد: تا پایان سال طرح‌های دیگری در این بخش افتتاح خواهد شد. همچنین براساس اعلام وزارت نفت حدود شش طرح دیگر در این حوزه در سال 1398 به بهره‌برداری خواهد رسید و کار و تلاش و سازندگی دولت هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد.

 

 

منبع:ایسنا