لزوم عرضه قیر خارج از بورس برای دور زدن تحریم ها

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه منافع ملی بر همه چیز اولویت دارد گفت: اگر قرار است قیر در بورس عرضه شود و برای اقتصاد کشور مشکل بیافریند، قطعا راه را اشتباه می رویم و اگر نیاز به تجدید نظر در این زمینه وجود دارد، بهتر است تجدید نظر صورت بگیرد.

 
احمد صفری در گفت و گو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،افزود: بی شک اعضای کمیسیون انرژی مجلس معضلات ایجاد شده در صادرات قیر را می دانند.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه ایران همواره مورد تهدید و تحریم آمریکا بوده است گفت: اکنون که ترامپ به صورت علنی به مقابله علیه ایران پرداخته و از تمامی ابزارهای خود برای ضربه زدن به اقتصاد و مردم ایران استفاده می کند، لازم است در داخل ایران هماهنگی و همکاری لازم وجود داشته باشد تا بتوانیم این کینه توزی های آمریکایی ها را ناکارآمد کنیم. 
 
وی پیشنهاد کرد که زنگنه و شریعتمداری به کمیسیون انرژی بیایند و دیدگاههای خود را مطرح کنند و با همفکری با هم بتوانیم از این پیچ هم به سلامت عبور کنیم.
 
صفری با اشاره به سیاستهای کلان نظام مبنی بر فاصله گرفتن از خام فروشی گفت: قیر یکی از محصولاتی است که میتواند حضور ایران را در بازارهای جهانی ارتقا دهد به ویژه آنکه کیفیت قیر ایران مطلوب است و در گذشته کشتی های بزرگی قیر ایران را به دیگر کشورها صادر شده است.