آخرین اخبار
فراتر از نفت

بازنشستگان نفت کارت چندمنظوره الکترونیکی می گیرند

اعتراض کارگران فاز ۱۲ عسلویه به کیفیت نامطلوب غذا

بازسازی اساسی فوران‌گیرهای ناوگان حفاری شرکت حفاری شمال در دستور کار

نوسان قیمت ارز موجب افزایش قاچاق سوخت شد

کشف میادین نفتی عمده پمکس در جنوب شرقی مکزیک

امیدواری هند برای معافیت از تحریم‌های نفتی

پیش‌بینی توتال از وضعیت نفت در ۲۰۱۹

جزئیات عرضه نفت در بورس

ظرفیت مازاد نفت در حال کاهش است

در تهران مشکل قاچاق سوخت نداریم

منشی مخصوص برای نجات NPC می آید!؟

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

آتش هورالعظیم را خاموش کرد

پیاده سازی (PSM ) در پتروشیمی کارون

هفته آینده؛ تصمیم‌گیری درباره ۲ نرخی شدن بنزین

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

قاچاقچی سوخت وجود ندارد!

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی بنزین به مردم

ایران چقدر نفت به آسیا فروخت؟

جزئیات عرضه نفت خام سبک در بورس

چراغ کم فروغ صنعت بانکرینگ

هند از شرکت های نفتی کمک خواست

روسیه به دنبال ثبات در بازار نفت است

اگر عربستان نبود قیمت نفت سه رقمی میشد!

باند قاچاق سوخت منهدم شد

لزوم اصلاح رویه اطلاع رسانی رسانه های زرد

عدم آپارتاید در کارآفرینی وابستگان شایسته مسوولان

۱۴:۵۹ - ۱۳۹۷/۷/۱کد خبر: 98702
کشور نیازمند اعتماد به جوانان است اینکه جوانی را در مدیریت یک مجموعه می گمارند بی درنگ برچسب آقازادگی و ژن خوب را بر وی می زنند.آیا براستی فرزند مسوول کشوری بودن جرم است و حقی برای زندگی و مشارکت در فعالیت های اقتصادی برای وی نبایستی قایل شد!؟

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در حالی استفاده از واژگان آقازاده و ژن خوب وارد گفتمان مردم شده که باید در این میان یک تفکیک اساسی بین آقازادگانی که سرمایه ملی را حیف و میل و تاراج کرده اند با کسانی که با استفاده از هوش و تحصیلات دانشگاهی خود توانسته اند عطای زندگی اشرافی یا به قول معروف "لاکچری" را به لقای آن بخشیده و در دورافتاده ترین و محروم ترین روستاهای کشور به کار و تولید ایرانی و در تلاش برای آبادانی کشور مشغولند.

آقازادگانی انگشت شمار هستند که با استفاده از رانت مبالغ قابل توجهی ثروت نصیبشان شده و این سرمایه را با خود به خارج منتقل کرده و حتی اقدام خود را نوعی زیرکی نشان داده و حتی به آن فخر فروشی کرده اند لذا باید بی هیچگونه تعارفی برخورد لازم با این دسته از افراد که امنیت اقتصادی کشور را تهدید کرده اند انجام شود. اصولا این موارد در زمانی اتفاق می افتد که ما با پدیده ای به نام "درهای چرخان" مواجه هستیم یعنی یک مسوول دولتی همزمان عهده دار یک سمت در بخش خصوصی است.

اما باید یادآور شد هستند کسانی که با توجه به توان مالی خود، تسهیلاتی را چه به صورت ارزی و چه به صورت ریالی و مرحله ای با ارائه مستندات لازم و کافی، دریافت نموده و واحدهای تولیدی راه اندازی کرده اند. در این راستا با کمک به تولید کالای ایرانی ، اشتغال افرینی هم ایجاد کرده اند که شایسته تقدیر است. حتی در این میان کسانی هستند که سالها قبل از آنکه پدرشان عهده دار سمتی شوند به صورت مرحله ای با ارائه طرحهای توجیهی، تسهیلات ارزی و ریالی را به صورت مرحله ای دریافت کرده اند و نکته ای که در این میان شایان توجه است اینکه مبالغ ارزی به صورت ال سی به طرف خارجی سازنده اعطا شده است.

در این میان مهم نوع نگاه برخی رسانه های زرد و کانالهای مجهول الهویه است که بدون ذره ای تفکیک و تمیز، همین دست افرادی که به تولید ملی و کالای ایرانی کمک کرده اند را زیر سوال می برند، گو اینکه منافعشان فقط در تخریب است. این نوع اطلاع رسانی برخی مراجع خبری زرد در حالی صورت می گیرد که مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند و خواستار عدم تزریق یاس و ناامیدی در میان مردم شده اند.

امید که اندک رسانه ها و کانالهای خبری با اصلاح رویه رسانه ای خود، به صورت صحیح اطلاع رسانی  کرده و در شرایط جنگ اقتصادی و ارزی، آب به آسیاب دشمن نریزند و باعث فراری دادن سرمایه و کارافرینی ایرانی نشوند. در غیر اینصورت سنگ روی سنگ بند نمی شود. مگر ما با آپارتاید کارافرینی و تولید مواجهیم که فرزندان و وابستگان برخی مسوولان دلسوز نتوانند سهم و دٍین خود را در تولید و اشتغالزایی انجام ندهند. بدیهی است مراجع اعطای تسهیلات با توجه به توانمندی، شایستگی و اخذ وثیقه های لازم مبادرات به اعطای وام می نمایند، و سفارش و رانت هیچ تاثیری در این پروسه ندارد. مهمتر ازهمه بحث عدالت شهروندان و فرصت برابر برای همه است که نباید نادیده انگاشته شود. البته شفاف سازی کارافرینان به نوبه خود می تواند کمک شایانی بر بطلان برخی مراجع خبری و رسانه ای زرد بکشد.

و سخن پایانی اینکه کشور نیازمند اعتماد به جوانان است اینکه جوانی را در مدیریت یک مجموعه می گمارند بی درنگ برچسب آقازادگی و ژن خوب را بر وی می زنند.آیا براستی فرزند مسوول کشوری بودن جرم است و حقی برای زندگی و مشارکت در فعالیت های اقتصادی برای وی نبایستی قایل شد!؟


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما