آخرین اخبار
فراتر از نفت

بازنشستگان نفت کارت چندمنظوره الکترونیکی می گیرند

اعتراض کارگران فاز ۱۲ عسلویه به کیفیت نامطلوب غذا

بازسازی اساسی فوران‌گیرهای ناوگان حفاری شرکت حفاری شمال در دستور کار

نوسان قیمت ارز موجب افزایش قاچاق سوخت شد

کشف میادین نفتی عمده پمکس در جنوب شرقی مکزیک

امیدواری هند برای معافیت از تحریم‌های نفتی

پیش‌بینی توتال از وضعیت نفت در ۲۰۱۹

جزئیات عرضه نفت در بورس

ظرفیت مازاد نفت در حال کاهش است

در تهران مشکل قاچاق سوخت نداریم

منشی مخصوص برای نجات NPC می آید!؟

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

آتش هورالعظیم را خاموش کرد

پیاده سازی (PSM ) در پتروشیمی کارون

هفته آینده؛ تصمیم‌گیری درباره ۲ نرخی شدن بنزین

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

قاچاقچی سوخت وجود ندارد!

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی بنزین به مردم

ایران چقدر نفت به آسیا فروخت؟

جزئیات عرضه نفت خام سبک در بورس

چراغ کم فروغ صنعت بانکرینگ

هند از شرکت های نفتی کمک خواست

روسیه به دنبال ثبات در بازار نفت است

اگر عربستان نبود قیمت نفت سه رقمی میشد!

باند قاچاق سوخت منهدم شد

شبیه سازی درگیری احتمالی با ایران با بسته شدن تنگه هرمز

۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۶/۳۱کد خبر: 98672
نیروهای هوایی و دریایی و تفنگداران دریایی آمریکا در حال شبیه سازی یک درگیری احتمالی با ایران در صورت بسته شدن تنگۀ هرمز یا تنگۀ باب المندب هستند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در حالی که توجه جهان به سوی مانورهای روسیه معطوف است، مانورهای رقیبش آمریکا به طرز خاصی اهمیت داشته و نباید دستکم گرفته شوند. این روزها نیروی دریایی و هوایی آمریکا در منطقۀ نزدیک به شاخ آفریقا دست به انجام مانورهای مهمی نظامی زده اند. مانورهایی که به ویژه میان خلیج عدن و دریای سرخ انجام می گیرند، منطقه ای که با توجه به تنش های اخیر و رو به افزایش میان بلوک وابسته به آمریکا و ایران، از اهمیت فراوانی برخوردار است. به گزارش سایت اسرائیلی دبکافایل این تفکر وجود دارد که نیروهای هوایی و دریایی و تفنگداران دریایی که سوار بر ناوها هستند در حال شبیه سازی یک درگیری احتمالی با ایران در صورت بسته شدن تنگۀ هرمز یا تنگۀ باب المندب هستند.

تنگۀ هرمز از همان ابتدا پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که قصد دارد با خروج واشنگتن از توافق هسته ای ایران، تحریم ها را برگرداند، در کانون چالش میان ایران و آمریکا قرار گرفته است.

ایران تهدید به بستن تنگه هرمز کرده که به معنای بستن خلیج فارس و متعاقب آن توقف تمامی صادرات نفت از میادین کشورهای حاشیۀ خلیج فارس است. احتمالی که ممکن است به خود ایران آسیب برساند لیکن به عنوان واکنشی در برابر تهدید آمریکا به جلوگیری از تمامی واردات نفت ایران و هدف قرار دادن کشورهای واردکننده با تحریم ها صورت گرفت.

اوضاع در باب المندب نیز ناآرام است. در آنجا نبردی وحشتناک یعنی جنگ یمن جریان دارد و وجود یک جنگ نیابتی میان ایران و دشمنانش آشکار است. اسرائیل از هم اکنون در خصوص هدف قرار دادن ایران در صورتی که این کشور تصمیم به بستن باب المندب بگیرد، اعلام آمادگی کرد. نخست وزیر اسرائیل دربارۀ یک ائتلاف منطقه ای به همراه کشورهای وابسته به ائتلاف تحت رهبری عربستان که در یمن درگیر است و هم اکنون آمادگی پاسخگویی به بستن احتمالی این تنگه را دارد، سخن گفت.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما