آخرین اخبار
فراتر از نفت

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

اتفاقی عجیب در شستا؛

قیمت نفت از مرز ۶۲ دلار گذشت

فروش نفت ونزوئلا با ارز دیجیتال

فروش نفت که نشد کار!

زمان عرضه بعدی نفت در بورس

نقشه عربستان برای آرامکو

تعمیر و راه‎اندازی یک توربین با توان متخصصان نفت و گاز آغاجاری

متهم اول در خصوص فساد می‌تواند دولت باشد

ماجرای درگیری زنگنه با وزیر انرژی امارات چه بود؟

سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیون دلاری لوک اویل در میدان ژنیس قزاقستان

سرنوشت نفت های فروخته شده در بورس چه شده است؟

افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان با کاهش ارزش پول ملی تناسبی ندارد

بهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری

۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۶/۲۶کد خبر: 98607
انصاری با اشاره به پایش دقیق سوخت گازوئیل کلانشهرهای تهران و کرج اظهار کرد: میزان گوگرد گازوئیل در هشت درصد از نمونه‌های برداشت‌ شده تیرماه در تهران و کرج بسیار بالا بوده است. برای مثال گوگرد گازوئیل جایگاه تهرانسر ١٢٨٠ و جایگاه محمدآباد کرج ٢٢٧٠ ppm بوده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به کیفیت گازوئیل توزیعی در کشور طی تیر و شهریور ماه از انتشار گزارش‌های پایش کیفی سوخت بنزین و گازوئیل روی سایت سازمان محیط زیست از آخر مهرماه خبر داد.

شینا انصاری آخرین نتایج پایش کیفیت سوخت کشور را تشریح و اظهارکرد: طی سه ماه گذشته، چندین نوبت نمونه‌برداری از سوخت‌ها انجام شده و نتایج گزارش‌ها حاکی از آن است که در پایش‌های تیرماه، میزان گوگرد در ۶۰ درصد از نمونه‌های برداشت شده بالاتر از حدمجاز یورو۴  و بین ٥٠ تا ٢٠٠ ppm بوده است.

وی با اشاره به پایش دقیق سوخت گازوئیل کلانشهرهای تهران و کرج اظهار کرد: میزان گوگرد گازوئیل در هشت درصد از نمونه‌های برداشت‌ شده تیرماه در تهران و کرج بسیار بالا بوده است. برای مثال گوگرد گازوئیل جایگاه تهرانسر ١٢٨٠ و جایگاه محمدآباد کرج ٢٢٧٠ ppm بوده است.

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با اشاره به مستمر بودن پایش سوخت تاکید کرد: در شهریور ماه نتایج نمونه‌برداری‌ها بیانگر بهبود وضعیت است، به طوری که میزان گوگرد در ۴۵ درصد نمونه‌ها در حد مجاز (۵۰ PPM) و ۵۵ درصد بین ٥٠ و ٢٠٠ ppm گزارش شده است. خوشبختانه در ماه جاری اعداد بالاتر از ٢٠٠ ppm در نمونه‌های بررسی شده در جایگاه‌های تهران و کرج نیز نداشتیم.

انصاری با تاکید بر اینکه نتایج آنالیز سوخت گازوئیل در جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا گزارش شده است، گفت: این پایش‌ها علاوه بر پایش‌هایی است که مقرر بود در چارچوب تفاهم‌نامه بین شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی و معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست انجام بگیرد؛ تفاهم‌نامه‌ای که پایش همزمان کارشناسان دو دستگاه را برای نمونه‌برداری از جایگاه‌های سوخت هشت کلانشهر و محورهای مواصلاتی که سوخت دیزل یورو۴ دریافت کرده‌اند، شامل می‌شود. این پایش‌های مشترک در حال انجام است.

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در بخش پایانی گفت‌وگو از انتشار گزارش‌های پایش کیفیت سوخت کشور روی پرتال سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و اظهارکرد: به‌زودی نتایج پایش‌های انجام شده از ابتدای سال جاری روی پرتال سازمان منتشر خواهد شد. امیدواریم تا آخر مهرماه بتوانیم پایش‌ها را در دو بخش سوخت بنزین و نفت‌گاز در هشت کلانشهر همچنین محورهای مواصلاتی به مردم، اصحاب رسانه و دغدغه‌مندان محیط زیست اطلاع رسانی کنیم.

 

منبع:ایسنا 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما