آخرین اخبار
فراتر از نفت

بازار نفت تبعات تحریم نفت ایران را درک نکرد

کره جنوبی واردات نفت ایران را ازسرگیرد

نشست اوپک میزبان یک وزیر جدید خواهد بود

احتمال سازمان‌یافته‌بودن قاچاق روزانه سوخت

استمرار تولید یک میلیون بشکه در روز میدان نفتی زقوم علیا

عواملی که بازار نفت راتحت فشار قرار داد

انتصاب جدید در شرکت ملی گاز

بدهی هایمان را تسویه می کنیم

بازنشسته های شاغل از ۱۵ آذر به دادگاه معرفی می شوند

اوپک مسئولانه رفتار کند

تقاضای مصرف انرژی افزایش می‌یابد

انتصاب جدید در وزارت نفت

اختیارات مدیرعامل NPC تفویض شد

«زنگنه» به مجلس می‌رود

اولین گام موسوی در کمک به اشتغال جوانان عسلویه

سقوط ۴ دلاری قیمت نفت

پتروشیمی‌ها چقدر ارز آوردند؟

همکاری امارات و عربستان در LNG

درخواست وزارت نفت از صندوق ضمانت

روسیه تولید نفتش را کاهش نمی‌دهد

قیمت نفت صعودی خواهد بود

پاک نژاد در یک قدمی مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران

اختیارات کاردر به پاک‎نژاد تفویض شد

راهکار موثر پتروشیمی در برابر تحریم ها

هشدار ترامپ به اوپک

نصب بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفتی نروژ توسط شرکت سایپم

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۶/۲۰کد خبر: 98472
با نصب سه جکت، دو تاپساید، یک پل، بیش از 400 کیلومتر خط لوله و 200 کیلومتر کابل برق، فعالیت سال 2018 احتمالا تاکنون پرکارترین فعالیت نصب یک پروژه در فلات قاره نروژ خواهد بود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،آخرین لوله از آنچه که هم اکنون بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفتی نروژ است، دقیقا در کنار سکو در میدان نفتی یوهان سوردراپ Johan Sverdrup  نصب شد.  این خط لوله 36 اینچی به طول 283 کیلومتر از ترمینال نفتی مانگستاد Mongstad  در بیرون از  منطقه برگن Bergen به میدان بزرگ نفتی در دریای شمال کشیده شده است.

"گیر بیانس" مسوول خطوط لوله و برق زیردریای پروژه یوهان سوردراپ می گوید: "ما با همکاری شرکت ایتالیایی سایپم Saipem (به عنوان تامین کننده تجهیزات) از شرکتهای زیر مجموعه انی Eni در کشیدن خط لوله نفتی به یوهان سوردراپ بدون هرگونه حادثه جدی موفق عمل کرده ایم که در نوع خود عملیات قابل توجهی بوده به گونه ای که بیش از از 600 نفر در آن درگیر بوده اند و بیش از 23،000 لوله را به هم متصل کرده اند که هم اکنون بزرگترین و طولانی ترین خط لوله نفت نروژ است." وی ادامه داد: "این خط لوله نفتی نقش اساسی در این پروژه ایفا می کند. میدان یوهان سوردراپ در اوج فعالیت خود روزانه 660،000 بشکه نفت به ارزش بیش از 350 میلیون کرون نروژ تولید می کند که به ترمینال مانگستاد منتقل می شود. "

 کشتی سایپم کاستورونه از اواخر آوریل امسال عملیات لوله گذاری در مانگستاد را آغاز کرد. سپس، خط لوله از طریق Fensfjord قرار داده شد قبل از اینکه کشتی به میدان نفتی یوهان سوردراپ حرکت کند. این عملیات با کیفیت بالا و بدون هیچ حادثه جدی اجرا شد. با نصب خط لوله نفتی، سایپم کاستورونه هم اکنون در حال آماده شدن برای مرحله بعدی که لوله گذاری 156 کیلومتر خط لوله گازی است، می باشد که از میدان یوهان سوردراپ به خط لوله استات پاپ statpipe امتداد می یابد، یعنی از جایی که نهایتا گاز از این میدان به کارستو Kårstø حمل می شود. پیش بینی می شود عملیات نصب این خط لوله در طول فصل پاییز آینده تکمیل شود. زمانی که عملیات خط لوله کامل شود، فعالیت نصب میدان نفتی یوهان سوردراپ در سال 2018 نیز به پایان خواهد رسید.  با نصب سه جکت، دو تاپساید، یک پل، بیش از 400 کیلومتر خط لوله و 200 کیلومتر کابل برق، فعالیت سال 2018 احتمالا تاکنون پرکارترین فعالیت نصب یک پروژه در فلات قاره نروژ خواهد بود. و در سال 2019، دو تاپساید آخر و پل های باقیمانده قبل از راه اندازی مرحله اول توسعه میدان نفتی یوهان سوردراپ، در نوامبر سال آینده نصب خواهند شد.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما