آخرین اخبار
فراتر از نفت

نوسان قیمت ارز موجب افزایش قاچاق سوخت شد

کشف میادین نفتی عمده پمکس در جنوب شرقی مکزیک

امیدواری هند برای معافیت از تحریم‌های نفتی

پیش‌بینی توتال از وضعیت نفت در ۲۰۱۹

جزئیات عرضه نفت در بورس

ظرفیت مازاد نفت در حال کاهش است

در تهران مشکل قاچاق سوخت نداریم

منشی مخصوص برای نجات NPC می آید!؟

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

آتش هورالعظیم را خاموش کرد

پیاده سازی (PSM ) در پتروشیمی کارون

هفته آینده؛ تصمیم‌گیری درباره ۲ نرخی شدن بنزین

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

قاچاقچی سوخت وجود ندارد!

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی بنزین به مردم

ایران چقدر نفت به آسیا فروخت؟

جزئیات عرضه نفت خام سبک در بورس

چراغ کم فروغ صنعت بانکرینگ

هند از شرکت های نفتی کمک خواست

روسیه به دنبال ثبات در بازار نفت است

اگر عربستان نبود قیمت نفت سه رقمی میشد!

باند قاچاق سوخت منهدم شد

ایرانول بیشترین رشد توزیع روغن موتور را داشته است

حراست شرکت متن بازنشسته استخدام می کند!

حضور مدیر عامل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در پتروشیمی جم

ایجاد تنوع در شرکای تجاری پتروشیمی پارس

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۵/۲۱کد خبر: 93988
مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مجتمع پتروشیمی پارس به دنبال برنامه ریزی برای توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری خود است.

مسعود حسنی مدیرعامل پتروشیمی پارس گفت: مجموعه پتروشیمی پارس توسط مدیران پرتوانی به جایگاهی رسیده است که ما سالانه ۳ هزار میلیارد تومان سود داریم و محصولات مختلفی مانند اتان، LPG، اتیلن بنزن و استایرن منومر تولید می کنیم. ظرفیت تولید اسمی پتروشیمی پارس نیز بیش از یک میلیون تن در سال است. 


وی افزود :اتان در مجموعه ما تولید و به پتروشیمی آریا ساسول منتقل و به اتیلن تبدیل شده و بعد به همراه بنزن پتروشیمی نوری در مجموعه ما به اتیل بنزن تبدیل می شود، محصول دیگر ما استایرن منومر است که بخشی از آن در بورس کالا عرضه یا صرف تامین نیاز داخل و بخشی از آن نیز صادر می‌شود.


مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم. برای تامین مشتری و دریافت پول از آنها چه در داخل و چه در خارج برنامه تدوین کرده ایم. ما می دانیم که چگونه تحریم های احتمالی را کم اثرکنیم بنابراین دچار مشکل حادی نخواهیم شد.


حسنی یکی از راهکارهای مقابله با مشکلات را توانمند سازی شرکای تجاری عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه استایرن منومر یک محصول مایع است و شرایط انبار کردن آن در مقدار زیاد فراهم نیست درنظر داریم تا با توانمند سازی شرکای تجاری خود مشتریان این محصول را در داخل بیشتر و متنوع کنیم مشتریانی که از این ماده محصولات نهایی تولید می کنند باید گسترش یابد. بنابراین یکی از راهکارهای تاب آوری ما توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری است.

 
برچسب‌ها:پتروشیمی پارس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما