آخرین اخبار
فراتر از نفت

طرح فروش مستقیم محصولات پتروشیمی روی میز وزارت صنعت

شرکت" اکسیر نوین فرآیند آسیا" کارآفرین برتر ملی شد

وزیر نفت در مجلس/تصویری

توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

کاهش صادرات نفت ایران به ترکیه

پتروشیمی ایران آمادگی مقابله با تحریم‌ها را دارد

عودت مبلغ بیمه خسارت گاز به مشترکان

خصوصی سازی ساز و کار مرتبی ندارد

اجاره کارت سوخت معادل با یارانه دریافتی ماهانه

برگزاری دوره جامع و کاربردی مدیریت پروژه حرفه ای با اعطای مدرک بین المللی

محجوب از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد

هیچ کمبودی در تولید بنزین نداریم

آتش سوزی هورالعظیم عمدی نیست

زنگنه به مجلس می‌آید

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

«خیر» و «شر» نفت برای مناطق نفت‌خیز

بازگشت ونزوئلا به استعمار نفتی

عامل کمبود محصولات پتروشیمی در بازار

نیویورک تایمز و سیاست خارجی آمریکا در قبال کودتای ۲۸ مرداد

شاخص بورس ۲۸۱۸ واحد رشد کرد

اوپک با قاطعیت از اعضای خود حمایت کند

صادرات نفت ایران کاهش می‌یابد

پیام تسلیت مدیرعامل متن در پی درگذشت مجری طرح احداث مخازن استراتژیک نفت خام

انتصاب رئیس حسابرسی داخلیNIOC

مقاومت شبکه گازرسانی پایتخت مقابل زلزله

ایجاد تنوع در شرکای تجاری پتروشیمی پارس

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۵/۲۱کد خبر: 93988
مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مجتمع پتروشیمی پارس به دنبال برنامه ریزی برای توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری خود است.

مسعود حسنی مدیرعامل پتروشیمی پارس گفت: مجموعه پتروشیمی پارس توسط مدیران پرتوانی به جایگاهی رسیده است که ما سالانه ۳ هزار میلیارد تومان سود داریم و محصولات مختلفی مانند اتان، LPG، اتیلن بنزن و استایرن منومر تولید می کنیم. ظرفیت تولید اسمی پتروشیمی پارس نیز بیش از یک میلیون تن در سال است. 


وی افزود :اتان در مجموعه ما تولید و به پتروشیمی آریا ساسول منتقل و به اتیلن تبدیل شده و بعد به همراه بنزن پتروشیمی نوری در مجموعه ما به اتیل بنزن تبدیل می شود، محصول دیگر ما استایرن منومر است که بخشی از آن در بورس کالا عرضه یا صرف تامین نیاز داخل و بخشی از آن نیز صادر می‌شود.


مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم. برای تامین مشتری و دریافت پول از آنها چه در داخل و چه در خارج برنامه تدوین کرده ایم. ما می دانیم که چگونه تحریم های احتمالی را کم اثرکنیم بنابراین دچار مشکل حادی نخواهیم شد.


حسنی یکی از راهکارهای مقابله با مشکلات را توانمند سازی شرکای تجاری عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه استایرن منومر یک محصول مایع است و شرایط انبار کردن آن در مقدار زیاد فراهم نیست درنظر داریم تا با توانمند سازی شرکای تجاری خود مشتریان این محصول را در داخل بیشتر و متنوع کنیم مشتریانی که از این ماده محصولات نهایی تولید می کنند باید گسترش یابد. بنابراین یکی از راهکارهای تاب آوری ما توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری است.

 
برچسب‌ها:پتروشیمی پارس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما