آخرین اخبار
فراتر از نفت

همکاری دو جانبه توتال و آرامکو

افتتاح نمایشگاه خودکفایی و توانمندسازی شرکت انتقال گاز

تامین مالی پتروشیمی کردستان از سیستم بانکی

نامه پرسنل پتروشیمی غدیر به مدیران عامل شستا و تاپیکو

آینده مبهم گذار انرژی ایران با برقراری دوباره تحریمها

قطر: از ایران سپاسگزاریم

قیمت‌ قیر تابع بازار است

زندگی روی ثروت، زیر خط فقر

راهکار مجلس برای جبران کمبود احتمالی درآمدهای نفتی

میزان عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی

رئیس‌جمهور وارد بندر لنگه شد

سقف درآمدهای نفتی تعیین شد

رهبری سهم صندوق توسعه را ۲۰ درصد اعلام کردند

دلیل فعال شدن کارت سوخت

لوک اویل و توسعه میدان کورنای غربی ۲ عراق با تولید ۸۰۰ هزار بشکه ای در روز

کمک مکزیک به بزرگترین شرکت نفتی کشورش

وزیر نفت به چین سفر می کند

بزرگان انرژی به اوضاع نفت بدبین ماندند

لوک اویل به تحریم ونزوئلا تن داد

رییس اوپک تحریم شد

ممانعت اقلیم کردستان عراق از صادرات تانکری نفت به ایران

تعطیلی یک میدان نفتی در عربستان

آذربایجان ۲۱۳ میلیون بشکه نفت استخراج کرد

واردات نفت هند از ایران کاهش یافت

وزیر نفت به مجلس می رود

ایجاد تنوع در شرکای تجاری پتروشیمی پارس

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۵/۲۱کد خبر: 93988
مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مجتمع پتروشیمی پارس به دنبال برنامه ریزی برای توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری خود است.

مسعود حسنی مدیرعامل پتروشیمی پارس گفت: مجموعه پتروشیمی پارس توسط مدیران پرتوانی به جایگاهی رسیده است که ما سالانه ۳ هزار میلیارد تومان سود داریم و محصولات مختلفی مانند اتان، LPG، اتیلن بنزن و استایرن منومر تولید می کنیم. ظرفیت تولید اسمی پتروشیمی پارس نیز بیش از یک میلیون تن در سال است. 


وی افزود :اتان در مجموعه ما تولید و به پتروشیمی آریا ساسول منتقل و به اتیلن تبدیل شده و بعد به همراه بنزن پتروشیمی نوری در مجموعه ما به اتیل بنزن تبدیل می شود، محصول دیگر ما استایرن منومر است که بخشی از آن در بورس کالا عرضه یا صرف تامین نیاز داخل و بخشی از آن نیز صادر می‌شود.


مدیر عامل پتروشیمی پارس در مورد راهکارهای مقابله با مشکلاتی چون تحریم و کاهش تقاضا گفت: در راستای استراتژی تاب آوری برای موضوعات مختلفی چون کمبود خوراک، کاهش تولید، موانع فروش داخل و صادرات راهکارهایی طراحی کردیم که بصورت مدون مشخص شده در چه جایگاهی قرار داریم و قصد داریم به کدام مسیر حرکت کنیم. برای تامین مشتری و دریافت پول از آنها چه در داخل و چه در خارج برنامه تدوین کرده ایم. ما می دانیم که چگونه تحریم های احتمالی را کم اثرکنیم بنابراین دچار مشکل حادی نخواهیم شد.


حسنی یکی از راهکارهای مقابله با مشکلات را توانمند سازی شرکای تجاری عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه استایرن منومر یک محصول مایع است و شرایط انبار کردن آن در مقدار زیاد فراهم نیست درنظر داریم تا با توانمند سازی شرکای تجاری خود مشتریان این محصول را در داخل بیشتر و متنوع کنیم مشتریانی که از این ماده محصولات نهایی تولید می کنند باید گسترش یابد. بنابراین یکی از راهکارهای تاب آوری ما توانمند سازی و ایجاد تنوع در شرکای تجاری است.

 
برچسب‌ها:پتروشیمی پارس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما