آخرین اخبار
فراتر از نفت

انجام ممیزی انرژی ساختمانهای غیر صنعتی در پتروشیمی کارون

امضای قرارداد شرکت بهینه سازی سوخت با ۹ شهردار کلان شهر

به همت پتروشیمی جم اردوی جهادی – پزشکی برگزار شد

رکورد بی سابقه ۱۲ میلیون بشکه ای پالایش نفت در چین

آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

درخواست استاندار تهران از وزارت نفت

بهای سوخت در چین افزایش یافت

نفت ۱۰۰ دلاری نخواهد شد!

بررسی نرخ بنزین آزاد در کمیسیون انرژی

حبس؛ مجازات مدیران بازنشسته‌ای که ترک پست نکنند

مصرف بنزین هر ایرانی چقدر است ؟

آمریکا واقعیت بازار نفت ایران را قبول کند

پیشنهاد انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت به دولت

خبر جدید برای ثبت نام کنندگان آزمون استخدامی وزارت نفت

تفاوت بین بنزین سوپر و معمولی در چیست؟

قیمت برنت زیر ۸۰ دلار باقی ماند

روایتی جدید از ماجرای بابک زنجانی

اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند

قیمت LNG در آسیا گران‌تر می‌شود

افتتاح بزرگترین مجتمع پالایشگاهی ترکیه

تحریم نفت ایران بلوف سیاسی است

افزایش صادرات نفت ایران به چین

افزایش صادرات نفتی ایران در ماه اکتبر

آمار جدید دولت از قاچاق سوخت

هفته آتی؛بررسی فعال سازی کارت سوخت ها در مجلس

جوابیه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی به خبر " نفت ما "

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۵/۱۰کد خبر: 91813
فرآیند تغییر اعضای هیات مدیره شرکتهای زیر مجموعه PIIC بدین صورت است که افراد پیشنهادی توسط این شرکت به هلدینگ تاپیکو معرفی و پس از بررسی سوابق تجربه و دانش فرد و انجام مصاحبه حضوری در این شرکت و در صورت تایید ، به شرکت شستا معرفی می گردند

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،پیرو انتشار خبری تحت عنوان ، در شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی چه خبر است ؟  لابی « پدر » برای « پسر و ..... » روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی جوابیه ای را صارد کرده است .

 

در این جوابیه آمده است :

سر دبیر محترم « سایت نفت ما »

در ارتباط با خبری که در آن سایت درج گردید. لطفاً مطابق قانون مطبوعات و برای تنویر افکار عمومی متن ذیل را بدون کم و کاست درج فرمایید.

 

چند نکته راجع به انتصاب اعضای هیات مدیره شرکت غیر فعال سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی سهند

اخیراً مطلبی در آن سایت و به تبع آن در فضای مجازی راجع به اعضای هیات مدیره شرکت غیر فعال و به اصطلاح کاغذی شرکت سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند منعکس شد که متاسفانه با نادیده گرفتن واقعیات موجب هجمه رسانه ای و سوء استفاده برخی در فضای مجازی گردید.

شرح موضوع بدین صورت است که اولاً:  طبق قانون تجارت و مقررات جاری کشور، الزاماً باید برای شرکتهای غیر فعال و کاغذی تا زمان انحلال کامل، اعضای هیات مدیره انتخاب شود.  شرکت غیر فعال و کاغذی شرکت سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند نیز که زیر مجموعه شرکت صنایع لاستیکی سهند و از شرکتهای تابعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشمی (PIIC )  است،  مشمول این مقررات شده است . شرکت PIIC در این راستا و برای کاهش هزینه ها و اداره قانونی امور شرکت غیر فعال سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند به مدیر اداری شرکت لاستیک سهند و مدیر مالی هلدینگ ماموریت دادند به  عنوان عضو هیئت مدیره این شرکت کاغذی مشکلات را بررسی و برای برون رفت از آن چاره سازی نمایند. آقای محسن رعیت مدیر اداری شرکت صنایع لاستیکی سهند با مدرک تحصیلی فوق لیسانس مدیریت صنعتی و دارای  یک دهه سابقه  فعالیت مستمر کارشناسی و مدیریت در شرکت های مختلف صنعتی و تولیدی  یکی از افراد معرفی شده می باشد که برغم میل باطنی ایشان از طرف piic ماموریت یافته در مدت کمتر از شش ماه مشکلات شرکت را بر طرف نمایند.

وی به علت اشراف کامل به امورات شرکت سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند برای عضویت در هیات مدیره معرفی شده است. عضویت و مسئولیتی که هیچ حقوق و مزایا و در آمدی در قبال آن دریافت نخواهد کرد. یعنی به عبارتی شرکت PIIC این افراد را عضو می نماید تا ضمن رعایت مقررات جاری کشور ، از هر گونه پرداخت هزینه پرهیز نماید.

دوماً: با توجه به الزام قانون تجارت ،شرکت PIIC پیش از این هم از مدیران داخلی مجموعه خود اعضای هیات مدیره برای شرکتهای غیرفعال و در حال انحلال گسترش تجارت هامون کیش و کیمیاورزان مهر غرب منصوب نموده است . انتصاباتی که فقط بر ای اجرای قوانین و مقررات و در جهت کاهش هزینه ها صورت می گیرد.

سوماً: فرآیند تغییر اعضای هیات مدیره شرکتهای زیر مجموعه PIIC بدین صورت است که افراد پیشنهادی توسط این شرکت به هلدینگ تاپیکو معرفی و پس از بررسی سوابق تجربه و دانش فرد و انجام مصاحبه حضوری در این شرکت و در صورت تایید ، به شرکت شستا معرفی می گردند و در این شرکت هم کمیته انتصابات بر اساس ارزیابی و مصاحبه حضوری، افراد واجد شرایط را تایید می نمایند. بر اساس فرآیند تعریف شده ، انتصابات در شرکتهای زیر مجموعه PIIC پس از گذراندن سه مرحله بررسی و ارزیابی و مصاحبه صورت می گیرد و در این مسیر ، تمامی مقررات و اصول حرفه ای و سازمانی رعایت و اصل شایسته سالاری  ملاک انتخاب و انتصاب می باشد. ، و گواه این موضوع هم این است شرکت PIIC که در سال مالی 95 با 11 ریال زیان مجمع برگزار گردید ، در سال مالی 96 با تلاش و کوشش همه مدیران وپرسنل و توانمندی نیروی انسانی و مدیریتی این رقم  زیان را پوشش داد و سودآوری آنرا به رقم  58 ریال افزایش داد که حدود 7 برابر رونق را نشان می دهد.

 

 

                     

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما