آخرین اخبار
فراتر از نفت

انجام ممیزی انرژی ساختمانهای غیر صنعتی در پتروشیمی کارون

امضای قرارداد شرکت بهینه سازی سوخت با ۹ شهردار کلان شهر

به همت پتروشیمی جم اردوی جهادی – پزشکی برگزار شد

رکورد بی سابقه ۱۲ میلیون بشکه ای پالایش نفت در چین

آمادگی برای افزایش نرخ بنزین وجود ندارد

درخواست استاندار تهران از وزارت نفت

بهای سوخت در چین افزایش یافت

نفت ۱۰۰ دلاری نخواهد شد!

بررسی نرخ بنزین آزاد در کمیسیون انرژی

حبس؛ مجازات مدیران بازنشسته‌ای که ترک پست نکنند

مصرف بنزین هر ایرانی چقدر است ؟

آمریکا واقعیت بازار نفت ایران را قبول کند

پیشنهاد انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت به دولت

خبر جدید برای ثبت نام کنندگان آزمون استخدامی وزارت نفت

تفاوت بین بنزین سوپر و معمولی در چیست؟

قیمت برنت زیر ۸۰ دلار باقی ماند

روایتی جدید از ماجرای بابک زنجانی

اوپک در افزایش تولید نفت ناکام ماند

قیمت LNG در آسیا گران‌تر می‌شود

افتتاح بزرگترین مجتمع پالایشگاهی ترکیه

تحریم نفت ایران بلوف سیاسی است

افزایش صادرات نفت ایران به چین

افزایش صادرات نفتی ایران در ماه اکتبر

آمار جدید دولت از قاچاق سوخت

هفته آتی؛بررسی فعال سازی کارت سوخت ها در مجلس

بده بستانهای نفتی و گازی آمریکا و ایتالیا

۱۷:۷ - ۱۳۹۷/۵/۹کد خبر: 91786
آمریکایی ها قصد دارند در میادین گازی لیبی کار کنند و شرکت Eni ممکن است در قبال دریافت مجوزی برای فعالیت در چاههای نفتی و گازی خلیج مکزیک، سهمی به آنها بدهد. ریک پری، وزیر انرژی آمریکا در آستانۀ دیدار کونته با کاخ سفید از ترامپ خواست با قدرت تمام مسألۀ خط لولۀ گازی TAP را در حوزه امنیت انرژی مطرح سازد. پس از انتقاداتی که به نورث استریم ٢ وارد آمد، این اقدام ١٥% نیاز ایتالیا را تأمین خواهد کرد و یکی از جایگزین های صادرات گاز روسیه به اروپا خواهد بود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در حوزه سیاسی منطق دیدار میان ترامپ و کونته، نخست وزیر ایتالیا روشن است. ترامپ به تکیه گاهی در اروپا برای مهار طرح های مشترک فرانسه و آلمان نیاز دارد. کونته نیز به مشروعیتی نیاز دارد که از پذیرایی گرم در کاخ سفید به وی خواهد رسید. لیکن پرونده های بسیاری روی میز قرار دارند. 

منابع کاخ سفید اعلام کردند که حمایت مطلوب در رابطه با لیبی دریافت خواهیم کرد. آمریکا می خواهد در کنفرانسی که رم قصد دارد در فصل پاییز برگزار کند، احتمالاً با حضور پمپئو شرکت نماید. زیرا ترامپ درگیر اجلاس آ.سه.آن در سنگاپور، اجلاس گروه ٢٠ در آرژانتین و انتخابات میاندوره ای است. 

بهرحال نباید انتظار کاهش تحریم های ضدروسی در کوتاه مدت را داشته باشیم. آمریکا قصد ندارد الحاق کریمه را به رسمیت بشناسد. مسوولان پروندۀ اوکراین خبر می دهند که پمپئو در این خصوص که ایتالیا خط مشی مشترکی را در این رابطه در پیش خواهد گرفت، به کنگره اطمینان داد. 

در لیبی نیز آمریکا علاوه بر حمایت سیاسی همچنان به عملیات ضدتروریستی که پیش از این اوباما انجام می داد، ادامه خواهد داد. 

ایتالیا در افغانستان پرسنل لجستیک خود را کاهش خواهد داد، ولی تعداد نظامیان را کاهش نخواهد داد.

ایتالیا فعلاً به سوریه نخواهد رفت. اقدامات اطلاعاتی امری اجتناب ناپذیر خواهند بود. در عراق باید ثبات ایجاد کرد و به همین علت احتمال افزایش مستشارانی که در عرصۀ آموزش مشغول اند، وجود دارد.

در ضمن به نظر می رسد پس از نشست یونکر مسألۀ جنگ عوارض گمرکی رفع شده باشد. لیکن کونته خرسند خواهد بود اگر ترامپ با رفتارهایی ملموس در جهت کمک به اقتصاد ایتالیا دوستی خود را ثابت کند. آمریکایی ها قصد دارند در میادین گازی لیبی کار کنند و شرکت Eni ممکن است در قبال دریافت مجوزی برای فعالیت در چاههای نفتی و گازی خلیج مکزیک، سهمی به آنها بدهد.

درست است که سیاست «اول آمریکا»ی ترامپ بر سرمایه گذاری به ویژه روی محصولات آمریکایی تأکید دارد ولی ایتالیا در این زمینه از واحدهای آماده برخوردار است که می تواند در رابطه با آنها نشانه ای از دوستی دریافت کند. برای واشنگتن هزینۀ چندانی ندارد ولی این به معنای رشد و کار برای ایتالیاست همان گونه که درمورد برنامۀ جنگنده های اف ٣٥ رخ داده بود. برنامه ای که آمریکا انتظار دارد ادامه یابد. 

ریک پری، وزیر انرژی آمریکا در آستانۀ دیدار کونته با کاخ سفید از ترامپ خواست با قدرت تمام مسألۀ خط لولۀ گازی TAP را در حوزه امنیت انرژی مطرح سازد. پس از انتقاداتی که به نورث استریم ٢ وارد آمد، این اقدام ١٥% نیاز ایتالیا را تأمین خواهد کرد و یکی از جایگزین های صادرات گاز روسیه به اروپا خواهد بود. 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما