آخرین اخبار
فراتر از نفت

تقدیر از ماهنامه عصر کیمیاگری و سایت نفت ما در نهمین جشنواره نانو و رسانه:

وزیر نفت به مجلس می رود

مذاکرات چین و آمریکا قیمت نفت را بالا برد

چرا چین به خرید نفت ایران ادامه می دهد؟

پیمانکاران اعتماد کافی به سازندگان دارند

کرسنت: خسارت ایران تا مهر مشخص می شود

تایید کلیات طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان

پتروشیمی ها برای خوراک پیشنهاد جدید دادند

پتروشیمی جم هم ادغام می شود

دعوت به تجمع طلبکاران باشگاه نفت مقابل وزارت نفت

نشست اصحاب رسانه با مدیران پتروشیمی/ تصویری

یکپارچه سازی محصولات پتروشیمی یک امر ضروری است/تغییر مدیرعامل نفت پاسارگاد حق طبیعی سهامداران است

اتمام عملیات تعمیرات اساسی پتروشیمی کارون

صادرات میعانات گازی کاهش یافت

شرط آمریکا برای معاف شدن هند از تحریم ایران

کاهش خرید نفت کره جنوبی از ایران

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

روزنگار نفت/۲۴مرداد۱۳۶۴

وزارت نفت اجازه ساخت پالایشگاه ندارد

بهای نفت به ۱۵۰ دلار می رسد

ماجرای قطع گاز ترکمنستان به روی ایران

دو هشدار بنزینی پالایش و پخش

تحریم بر روی صادارت پتروشیمی تاثیر ندارد

کار جهادی مدیریت برق چابهار در ۵ ساعت

جبرائیلی سرپرست نفت پاسارگاد شد

صدیقی زاده خبر داد:

بومی‌سازی کلیه نیازهای پتروشیمی کارون

۱۷:۱ - ۱۳۹۷/۵/۹کد خبر: 91785
مدیر عامل پتروشیمی کارون با تاکید بر بومی‌سازی کلیه نیازهای پتروشیمی کارون، عنوان کرد: طی یکسال گذشته کاتالیست مورد نیاز شرکت را بومی‌سازی کردیم که جزو مهم‌ترین و پر هزینه‌ترین نیاز پتروشیمی کارون است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،علیرضا صدیقی زاده در نشست خبری روز گذشته که با محوریت موضوع خروجی گاز NOX برگزار شد . در ابتدا به تشریح کامل وضعیت موجود و اقداماتی که برای رفع مشکل واحد اسید نیتریک پتروشیمی کارون انجام شده است پرداخت.

وی اظهار داشت: واحد اسید نیتریک، یک واحد بالادستی برای مصارف داخلی پتروشیمی کارون است.

وی افزود: پتروشیمی کارون بر اساس استاندارهایی که محیط زیست تعیین کرده است عمل می‌کند و آلایندهای پتروشیمی کارون توسط آنالایزرها تحت‌ کنترل است.

مدیرعامل در خصوص انتشار گاز ناکس پتروشیمی کارون در منطقه ویژه پتروشیمی، عنوان کرد: در مقطعی گزارشی از آلایندگی خروج گاز زرد رنگ ناکس از دودکش پتروشیمی کارون رسانه‌ای شد، طبق بررسی فنی انجام شده به این نتیجه دست یافتیم که کاتالیست که برای جذب گاز ناکس استفاده شده است کارایی خود را از دست داده است ولی مقدار گاز ناکس همچنان زیر استاندارد محیط زیست است.

 

مدیرعامل پتروشیمی کارون با بیان بررسی راهکارهای مختلف جهت رفع مشکل انتشار گاز ناکس، بیان داشت:  کاتالیست مورد استفاده جهت جذب گاز ناکس، پنتو اکسید وانادیوم ( V2O5) است که توسط شرکت BASF آلمان تولید می‌شود که به دلایل تحریم بانکی کشور شرایط خرید آن وجود نداشت.

 

وی افزود: ابتدا با یک شرکت داخلی  جهت ساخت کاتالیست رایزنی شد و با وجود قیمت بالاترساخت داخلی آن نسبت به قیمت خارجی، توافق شد در مدت زمان کمتر کاتالیست را تامین کنند.

صدیقی‌زاده با اشاره به تامین کاتالیست از آلمان بیان داشت: به دلیل شرایط تحریم بانکی تهیه از آلمان مشکل بود ولی با ریسک بالا و بدون LC بانکی با شرکت آلمانی به توافق رسیدیم که کاتالیست را توسط هواپیما ارسال کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید اسید نیتریک را تا حدی که امکان داشت پایین آوردیم، عنوان کرد: با توجه به مشکلاتی که برای صنایع پایین دستی ما بوجود آمد توانستیم برای 20 روز ذخیره‌سازی اسیدنیتریک را انجام داده و واحد اسید نیتریک را از سرویس خارج کردیم.

وی افزود: بعد از تهیه کاتالیست آلمانی و رفع ایرادهای فنی و بهره‌برداری توانستیم مجددا واحد اسید نیتریک را راه‌اندازی کنیم.

صدیقی‌زاده با انتقاد از ارائه گزارش ناقص انتشار گاز ناکس پتروشیمی کارون توسط رسانه‌ها، بیان داشت: اینکه موضوع‌های مختلف توسط خبرگزاری‌ها پیگیری شود عالی است ولی باید به طریق صحیح و کامل اطلاع‌رسانی شود و نباید با خبرهای نیمه‌تمام باعث نگرانی های اذهان عمومی شویم.

مدیرعامل پتروشیمی کارون با تاکید بر اولویت فروش داخلی محصولات پتروشیمی کارون طبق دستورالعمل و الزام هلدینگ خلیج فارس، عنوان کرد: شیوه فروش ایزوسیانات از طریق بورس و مبتی بر قوانین و مقرراتی که وزارت صنعت‌معدن و تجارت است.

وی افزود: صادارت محصولات پتروشیمی بعد از تامین نیاز داخلی کشور انجام می‌شود و هیچ خریداری داخلی پیدا نمی‌شود که ما به آن محصول نداده باشیم.

 صدیقی‌زاده با تاکید بر بومی‌سازی کلیه نیازهای پتروشیمی کارون، عنوان کرد: طی یکسال گذشته کاتالیست مورد نیاز شرکت را بومی‌سازی کردیم که جزو مهم‌ترین و پر هزینه‌ترین نیاز پتروشیمی کارون است.

صدیقی‌زاده با بیان اینکه اولویت خرید نیازهای پتروشیمی کارون از بندرماهشهر، عنوان کرد: اداره خرید پتروشیمی کارون را در ماهشهر مستقر کردیم و تاکید کردیم اولویت خرید از بندرماهشهر باشد.

 صدیقی‌زاده با تاکید بر حمایت های پتروشیمی بندر امام  به عنوان سهام‌دار اصلی، بیان داشت: طی سه سال گذشته روند رو به رشدی در تولید داشته است و به جزء مقدار کمی، کل نیاز کشور به ایزوسیانات کشور و بخشی از آسیای غربی را تامین می  کنیم .

 

 

 

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما