آخرین اخبار
فراتر از نفت

زمستان سخت امریکایی ها با تحریم نفتی ایران

انتصاب جدید در پخش فرآورده‌های نفتی

بازنشستگان نفت کارت چندمنظوره الکترونیکی می گیرند

اعتراض کارگران فاز ۱۲ عسلویه به کیفیت نامطلوب غذا

بازسازی اساسی فوران‌گیرهای ناوگان حفاری شرکت حفاری شمال در دستور کار

نوسان قیمت ارز موجب افزایش قاچاق سوخت شد

کشف میادین نفتی عمده پمکس در جنوب شرقی مکزیک

امیدواری هند برای معافیت از تحریم‌های نفتی

پیش‌بینی توتال از وضعیت نفت در ۲۰۱۹

جزئیات عرضه نفت در بورس

ظرفیت مازاد نفت در حال کاهش است

در تهران مشکل قاچاق سوخت نداریم

منشی مخصوص برای نجات NPC می آید!؟

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

آتش هورالعظیم را خاموش کرد

پیاده سازی (PSM ) در پتروشیمی کارون

هفته آینده؛ تصمیم‌گیری درباره ۲ نرخی شدن بنزین

فعال شدن کارت‌های سوخت‌ در دستور کار است

قاچاقچی سوخت وجود ندارد!

پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی بنزین به مردم

ایران چقدر نفت به آسیا فروخت؟

جزئیات عرضه نفت خام سبک در بورس

چراغ کم فروغ صنعت بانکرینگ

هند از شرکت های نفتی کمک خواست

روسیه به دنبال ثبات در بازار نفت است

هشدار خادمی به عربستان:

عربستان نباید به تاسیسات نفتی‌اش از نظر ایمنی مطمئن باشد

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۴/۲۴کد خبر: 90487
نباید عربستان به تاسیسات نفتی‌اش از نظر ایمنی و کارآیی مطمئن باشد که بگوید می تواند ۲ میلیون بشکه را تامین کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد امکان افزایش تولید نفت عربستان و کاهش صادرات نفت ایران بعد از تحریم آمریکا گفت: در اوپک شرایطی ایجاد شد که سهمیه کشورها برای تولید نفت افزایش یابد و فضا برای جایگزینی نفت ایران تا یک میلیون بشکه بازشد و عربستان و یکی دو کشور دیگر نیزمی توانند در عمل 2 میلیون بشکه  افزایش داشته باشد .

 

نماینده مردم ایذه در مجلس ادامه داد: من معتقدم که آنها حتی می توانند 2 میلیون بشکه نفت ما را دچار توقف کنند. آنها در شرایطی می توانند این کار را کنند که تولید و صادرات ایران را به صفر برسانند که ما همانند شرایط  فعلی منفعلانه عمل کنیم .

 

این نماینده تصریح کرد: اینکه آمریکا بخواهد با همکاری عربستان، کشورهای منطقه و عضو اوپک صادرات و تولید نفت ما را متوقف کنند ما نیز باید اقدامات خودمان را انجام دهیم. ما هنوز پالسی به عربستان و کشورهای دیگر نفرستاده ایم که اگر چنین دشمنی آشکاری را علیه ما آغازکنند ما نیز می توانیم اقدامات دیگری برای صادرات نفت مان انجام دهیم.

 

وی تاکید کرد: اگر آمریکا و عربستان چنین اقداماتی را آغاز کنند یعنی علیه ما اعلام جنگی به مراتب بدتر از جنگ فیزیکی راشروع کرده‌اند که ما نیزباید اقدامات خاص خودمان را انجام دهی. نباید عربستان به تاسیسات نفتی‌اش از نظر ایمنی و کارآیی اینقدر مطمئن باشد که بگوید می تواند 2 میلیون بشکه را تامین کند.

 

این عضو کمیسیون انرژی گفت: ما نیز باید در منطقه پالس‌های برای عربستان بفرستیم که آنها حتی از تامین 200 هزار بشکه جایگزین ایران پشیمان شود و وارد این قضیه نشود و در این مرحله است که ما می‌توانیم نفت مان را صادر کنیم و تحریم نشویم.

 

وی خاطرنشان کرد: ما تاکنون اقدامات خوبی را برای حمایت از تولید و صادرات نفت‌مان انجام نداده‌ایم و به همین دلیل به شرایطی رسیدیم که همه می گویند جنگ است و در این شرایط هراقدامی را می توان انجام دهد.

 

نماینده مردم ایذه با انتقاد از خام فروشی نفت در طول 40 سال گذشته در کشور گفت:اگر ما نفت‌مان را به ده‌ها و صدهها فرآورده تبدیل می کردیم آنها قدرت تحریم این فرآورده ها را نداشتند. ما این کار را انجام ندادیم و الان به جایی رسیده ایم که فقط تک محصولی هستیم و فقط همین نفت را داریم .

 

وی بیان کرد:ما نیز بعد ازانقلاب در حمایت از بسیاری ازکشورهای منطقه هزینه های زیادی کرده‌ایم و الان نیز آنها باید ایران را حمایت کنند .


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:خادمی، نفت، عربستان
» نظرات بینندگان
» نفتی | ساعت ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۴/۲۴
0
0
با سلام خادمی چکاره است که این حرفها میزند ابت تهدیها را میکند بهتر است به داد حوزه انتخابیش برسد و به مسولیت نمایندگی خود برسد. مملکت ما چند سخنگو میخواهد
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما