آخرین اخبار
فراتر از نفت

آمریکا در فکر برداشت نفت از ذخایر استراتژیک

۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۴/۲۳کد خبر: 90452
۲ منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در حالی که در آستانه انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، فشارهای سیاسی به کاخ سفید برای مهار رشد قیمت نفت افزایش یافته، 2 منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفتند، هنوز هیچ تصمیمی برای برداشت نفت از ذخایر 660 میلیون بشکه ای نفت آمریکا گرفته نشده است، اما گزینه های مختلف از آزادسازی 5 تا 30 میلیون بشکه ای نفت این ذخایر در حال بررسی است. آزادسازی مقدار بیشتری نفت از ذخایر آمریکا نیز محتمل است، اما این اقدام مستلزم هماهنگی با دیگر کشورها خواهد بود.

قیمت متوسط هر گالون بنزین در آمریکا روز جمعه به 2 دلار و 89 سنت رسید که 63 سنت، معادل 28 درصد نسبت به یک سال قبل افزایش داشت. بر اساس پیش بینی موسسه تریپل ای، انتظار می رود قیمت هر گالون بنزین در آمریکا تا روز کارگر به 2.85 تا 4.05 دلار برسد.

ترامپ در هفته های اخیر تلاش کرده با مقصر قلمداد کردن اوپک بابت بالا بودن قیمت نفت، از زیر بار انتقادات شانه خالی کند. وی در توئیت های مختلف از اوپک خواسته تا قیمت نفت را پایین بیاورد.

تحلیلگران انتظار ندارند آزادسازی نفت از محل ذخایر استراتژیک تاثیر قابل توجهی بر کاهش قیمت انرژی داشته باشد. جو مک مونیگل، تحلیلگر ارشد انرژی در موسسه مدیریت ریسک هدجی گفت: «آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا تاثیری روانی بر بازار خواهد گداشت. این اقدام ممکن است قیمت بنزین را پایین نیاورد، اما حداقل به صورت موقتی قیمت نفت را پایین خواهد آورد، اما بعدا بازار خود را با این اقدام تطبیق خواهد داد.»

 

منبع:تسنیم 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما