آخرین اخبار
فراتر از نفت

شکایت ایران به دیوان دادگستری بین المللی برای مقابله قانونی با تحریمهای آمریکا

برگزاری همایش شورای‌عالی حقوقی شستان در پتروشیمی مکران

پیشنهاد دولت برای دو نرخی‌شدن بنزین

ایران چقدر نفت صادر کرد؟

قیمت نفت به ۷۳ دلار رسید

عرضه فرآورده‌های پالایشی در بورس انرژی

سازمان نفتی جدید تشکیل می‌ شود

ادامه واردات نفت ترکیه از ایران

بازدید مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از پتروشیمی دهدشت

رئیس سازمان حراست نفت منصوب شد

سرانجام لابی در شرکت نفت جنوب؛پول را دادند؛ضمانتنامه نگرفتند؛کالای دست دوم تحویل گرفتند!

ایران در این شرایط به توتال نیاز ندارد

تاوان نفتی عربستان سعودی

شرکت پارس جهد واحد نمونه استان مرکزی شد

برگزاری آزمون استخدامی پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس

هیات کره جنوبی به آمریکا سفر کرد

صادرات گاز به عمان متوقف نشده است

رشد تولید غیراوپک آهسته خواهد شد

برندگان تحریم نفتی ایران

درخواست نفتی آلمان از هند

یمن آرامکو را هدف قرار داد

مکانیزم اروپایی برای دریافت آسانتر پول نفت ایران در قالب یورو و پوند

روسیه شریک دزد و رفیق قافله درجنگ اقتصادی ایران و آمریکا

آیا تنش آبی ایران و افغانستان تشدید می‌شود؟

نرخ کرایه حمل نفتکش‌ها افزایش یافت

تحریم های نفتی و تهدید تشدید وخامت اقتصادی

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۴/۱۷کد خبر: 90359
در پی تصمیم واشنگتن در راستای مجازات کشورهای خریدار نفت ایران، در تهران در اندیشه راه گریزی از این بلوکه تجاری برآمده اند. به موازات آن، ایران درگیر بروز یکسری ناآرامیها به خاطر وضعیت اقتصادی در کشور نیز شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، هدف اصلی از سفر اخیر آقای روحانی رئیس جمهور به سوئیس و اتریش، اجرای توافق هسته ای و شیوه های مبارزه با تحریم های آمریکا بود. در پی تصمیم واشنگتن در راستای مجازات کشورهای خریدار نفت ایران، در تهران در اندیشه راه گریزی از این بلوکه تجاری برآمده اند. به موازات آن، ایران درگیر بروز یکسری ناآرامیها به خاطر وضعیت اقتصادی در کشور نیز شده است.

در پی تهدیدهای آمریکا پیرامون اعمال تحریم ها علیه هر کشوری که به خرید نفت ایران ادامه دهد، در تهران در جستجوی راهی برای حفظ صادرات نفت در سطح قبلی برآمده اند. نفت ایران قرار است، در بازار بورس به فروش برسد و بخش خصوصی قادر خواهد بود، این مواد خام را صادر کند. ایران قصد دارد، از این طریق، مانع از توقف صادرات نفت ایران شود. به موازات آن، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، به اوپک نامه ای نوشته که طی آن، از اعضای این کارتل حمایت از توافقنامه ماه ژوئن را درخواست کرده است.

دولت ایران باید اقداماتی را در عرصه وضعیت داخلی اتخاذ کند، زیرا وضعیت اقتصادی کشور یکی از دلایل آغاز اعتراضات در برخی از شهرها است. در پی آغاز اعتراضات و اعتصاب ها در پایتخت ایران، این اعتراض ها استان های نفت خیز کشور را نیز در بر گرفته است. از جمله، در اواخر هفته گذشته، در برخی از مناطق استان خوزستان اعتراض هایی در رابطه با کمبود و آلودگی آب آشامیدنی برگزار شد.

دولت آمریکا قصد دارد، تهران را از راه اعمال تحریم های اقتصادی تحت فشار قرار دهد و اعلام کرده که هدف آمریکا، سرنگونی حکومت ایران است. آمریکا معتقد است که عملکرد و اهداف ایران تغییر نخواهد کرد و از این رو، تنها راه، سرنگونی خود حکومت است.

بنابر درخواست آمریکا، بازیگران بین المللی باید واردات نفت ایران را تا 4 ماه نوامبر متوقف کنند. در غیر اینصورت، اعمال تدابیر محدود کننده از سوی آمریکا در انتظار این کشورها خواهد بود. براساس خبرهای منتشر شده، تحریم های آمریکا علیه ایران در دو مرحله اعمال خواهد شد – 4 ماه اوت و 6 ماه نوامبر.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما