آخرین اخبار
فراتر از نفت

ضرورت تشکیل ستاد حمایت از فعالان اقتصادی

امکان ندارد آمریکا فروش نفت ایران را به صفر برساند

اجاره دکلهای Rowan نروژ توسط ترکیش پترولیوم

دستگیری ۲متهم اختلاس در پخش

۱۱ نوامبر ؛نشست بعدی اوپک

شرکت ویتول از ایران خارج می‌شود

تشدید کمبود نفت در آسیا تا سال آینده

آخرین وضعیت پرونده دکل نفتی گمشده

روند صادرات محصولات پتروشیمی افزایشی است

چین بر صادرات گاز مایع آمریکا تعرفه بالا وضع می‌کند

NIOC مکلف به تامین ۴ میلیون تن قیر رایگان شد

قیمت نفت از مرز ۸۱ دلار گذشت

هنوز تصمیم قطعی برای سهمیه بندی بنزین اخذ نشده است

ذخیره سازی نفت عربستان کاهش یافت

ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

"پتروشیمی لردگان" سال آینده به بهره برداری می رسد

ژاپن همچنان به دنبال معافیت از تحریم واردات نفت ایران

جذب نیروهای بازنشسته به عنوان مشاور کذب است

نفت ۱۰۰ دلاری در راه است

افزایش ۴۰ درصدی فروش روغن موتورهای ایرانول

چین واردات نفت ایران را کاهش می‌دهد

هیچ کشوری واردات نفت از ایران را به صفر نرسانده است

توقف خرید نفت ایران توسط ژاپنی ها

جو روانی خرید بنزین این‌ بار به کرمان و اهواز رسید

نمایشگاه ایران پلاست آغاز به‎کار کرد

تحریم های نفتی و تهدید تشدید وخامت اقتصادی

۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۴/۱۷کد خبر: 90359
در پی تصمیم واشنگتن در راستای مجازات کشورهای خریدار نفت ایران، در تهران در اندیشه راه گریزی از این بلوکه تجاری برآمده اند. به موازات آن، ایران درگیر بروز یکسری ناآرامیها به خاطر وضعیت اقتصادی در کشور نیز شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، هدف اصلی از سفر اخیر آقای روحانی رئیس جمهور به سوئیس و اتریش، اجرای توافق هسته ای و شیوه های مبارزه با تحریم های آمریکا بود. در پی تصمیم واشنگتن در راستای مجازات کشورهای خریدار نفت ایران، در تهران در اندیشه راه گریزی از این بلوکه تجاری برآمده اند. به موازات آن، ایران درگیر بروز یکسری ناآرامیها به خاطر وضعیت اقتصادی در کشور نیز شده است.

در پی تهدیدهای آمریکا پیرامون اعمال تحریم ها علیه هر کشوری که به خرید نفت ایران ادامه دهد، در تهران در جستجوی راهی برای حفظ صادرات نفت در سطح قبلی برآمده اند. نفت ایران قرار است، در بازار بورس به فروش برسد و بخش خصوصی قادر خواهد بود، این مواد خام را صادر کند. ایران قصد دارد، از این طریق، مانع از توقف صادرات نفت ایران شود. به موازات آن، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، به اوپک نامه ای نوشته که طی آن، از اعضای این کارتل حمایت از توافقنامه ماه ژوئن را درخواست کرده است.

دولت ایران باید اقداماتی را در عرصه وضعیت داخلی اتخاذ کند، زیرا وضعیت اقتصادی کشور یکی از دلایل آغاز اعتراضات در برخی از شهرها است. در پی آغاز اعتراضات و اعتصاب ها در پایتخت ایران، این اعتراض ها استان های نفت خیز کشور را نیز در بر گرفته است. از جمله، در اواخر هفته گذشته، در برخی از مناطق استان خوزستان اعتراض هایی در رابطه با کمبود و آلودگی آب آشامیدنی برگزار شد.

دولت آمریکا قصد دارد، تهران را از راه اعمال تحریم های اقتصادی تحت فشار قرار دهد و اعلام کرده که هدف آمریکا، سرنگونی حکومت ایران است. آمریکا معتقد است که عملکرد و اهداف ایران تغییر نخواهد کرد و از این رو، تنها راه، سرنگونی خود حکومت است.

بنابر درخواست آمریکا، بازیگران بین المللی باید واردات نفت ایران را تا 4 ماه نوامبر متوقف کنند. در غیر اینصورت، اعمال تدابیر محدود کننده از سوی آمریکا در انتظار این کشورها خواهد بود. براساس خبرهای منتشر شده، تحریم های آمریکا علیه ایران در دو مرحله اعمال خواهد شد – 4 ماه اوت و 6 ماه نوامبر.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما