آخرین اخبار
فراتر از نفت

ضرورت تشکیل ستاد حمایت از فعالان اقتصادی

امکان ندارد آمریکا فروش نفت ایران را به صفر برساند

اجاره دکلهای Rowan نروژ توسط ترکیش پترولیوم

دستگیری ۲متهم اختلاس در پخش

۱۱ نوامبر ؛نشست بعدی اوپک

شرکت ویتول از ایران خارج می‌شود

تشدید کمبود نفت در آسیا تا سال آینده

آخرین وضعیت پرونده دکل نفتی گمشده

روند صادرات محصولات پتروشیمی افزایشی است

چین بر صادرات گاز مایع آمریکا تعرفه بالا وضع می‌کند

NIOC مکلف به تامین ۴ میلیون تن قیر رایگان شد

قیمت نفت از مرز ۸۱ دلار گذشت

هنوز تصمیم قطعی برای سهمیه بندی بنزین اخذ نشده است

ذخیره سازی نفت عربستان کاهش یافت

ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

"پتروشیمی لردگان" سال آینده به بهره برداری می رسد

ژاپن همچنان به دنبال معافیت از تحریم واردات نفت ایران

جذب نیروهای بازنشسته به عنوان مشاور کذب است

نفت ۱۰۰ دلاری در راه است

افزایش ۴۰ درصدی فروش روغن موتورهای ایرانول

چین واردات نفت ایران را کاهش می‌دهد

هیچ کشوری واردات نفت از ایران را به صفر نرسانده است

توقف خرید نفت ایران توسط ژاپنی ها

جو روانی خرید بنزین این‌ بار به کرمان و اهواز رسید

نمایشگاه ایران پلاست آغاز به‎کار کرد

خروج ٥٠ شرکت بین المللی فعال انرژی و مالی از بازار ایران

۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۴/۱۶کد خبر: 90333
تاکنون بیش از ٥٠ شرکت بین المللی فعال در عرصه های انرژی و مالی به خروج از بازار ایران متقاعد شده اند. اما، ترکیه و هند اعلام کرده اند که به خرید نفت ایران به رغم تهدیدهای کاخ سفید ادامه خواهند داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، دونالد ترامپ، در حوزه بین المللی طرح های جدیدی را علیه ایران دنبال می کند. در صورت شکست فشار های اقتصادی و دیپلماتیک بر ایران، ناتوانی واشنگتن بر همگان آشکار خواهد شد. شرکای ترامپ تمامی امکانات برای سازش پشت پرده با تهران را از میان برده اند. سفر اخیر روحانی به اتریش و سوئیس برای نجات برجام بود. در این میان، وزارت امور خارجه ایران از سفر غیر منتظره ظریف به سلطان نشین عمان قبل از سفر به وین خبر داد و بدون ارائه جزئیات اعلام کرد وی درباره روابط دو جانبه و منطقه ای و بین المللی طی این سفر گفتگو خواهد کرد. مسقط همیشه نقش میانجی میان ایران و آمریکا را بازی کرده است و همیشه پیامهای متقابل دو طرف را در زمان های بسیار حساس و درباره مسائل بسیار با اهمیت از جمله موضوع هسته ای انتقال داده است.

وزیر امور خارجه آمریکا به همراه منوچین وزیر خزانه داری آمریکا تیم مشترکی از مقامات بلند پایه را تشکیل داده اند که کشورهای دیگر را به قطع روابط خود با تهران متقاعد سازند. کاخ سفید قصد دارد، علیه کشورها و شرکت هایی که روابط اقتصادی شان را با ایران حفظ می کنند، تحریم هایی را اعمال کند. اما، هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه واشنگتن محقق خواهد شد یا خیر. احتمال دارد که در نهایت، این اقدامات باعث شکست های ژئوپلیتیک آمریکا شود. زیرا، آمریکا با این اقدامات خود، انگیزه همکاری با ایران در کشورهایی را ایجاد می کند که تحت اعمال تحریم ها قرار دارند. در این زمینه کنستانتین کوساچف، مدیر کمیته بین المللی شورای فدراسیون روسیه معتقد است که همه چیز به واکنشها به ضرب الاجل آمریکا به بازیگران بزرگ از جمله، اتحادیه اروپایی، چین و اوپک و همچنین، اوضاع داخلی در ایران و منطقه وابسته است.

در سال ٢٠١٦ ، بزرگترین خریداران نفت ایران چین، هند، کره جنوبی و ژاپن بودند. اما، اگر سئول و توکیو نخواهند خود را به خطر اندازند، در آنصورت، اوضاع برای پکن و دهلی نیز پیچیده و مبهم خواهد شد. در حال حاضر، دولت آمریکا روی تبلیغات در اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس تمرکز کرده است. وزیر امور خارجه آمریکا در حال متقاعد کردن متحدان خود در اتحادیه اروپا به حمایت از تحریم های آمریکا است، اما مشخص نیست که موفق خواهد شد یا خیر. تاکنون بیش از ٥٠ شرکت بین المللی فعال در عرصه های انرژی و مالی به خروج از بازار ایران متقاعد شده اند. اما، ترکیه و هند اعلام کرده اند که به خرید نفت ایران به رغم تهدیدهای کاخ سفید ادامه خواهند داد.

از روز ٦ آگوست، کاخ سفید اعمال بخش اول تحریم های خود علیه ایران را آغاز خواهد کرد که در رابطه با عرصه های خودرو سازی، خرید و فروش طلا و دیگر فلزات می باشد. اما، سخت ترین تحریم ها برای اقتصاد ایران در روز ٤ ماه نوامبر اعمال خواهد شد – تحریم های عرصه انرژی و مالی. واشنگتن قصد دارد، درآمد نفتی ایران را به صفر برساند. به گفته کسنتانتین کوساچف، آغاز اعتراضات داخلی در ایران که به علل اقتصادی می باشد، باعث شده است تا ترامپ به کارساز بودن سیاستش متقاعد شود. البته، می بایست خاطر نشان کرد که شش رئیس جمهور پیشین آمریکا نیز هدفشان سرنگونی حکومت ایران بود، اما موفق نشدند.

محافل سیاسی واشینگتن معتقدند که روسیه و چین از مشی تحریم های جدید آمریکا علیه ایران حمایت می کنند، اگرچه، هنوز این دو کشور به صورت رسمی، در این خصوص سخنی ایراد نکرده اند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما