آخرین اخبار
فراتر از نفت

امام جمعه اهواز استعفا کرد

کره جنوبی یکصد میلیون دلار از ایران نفت خرید

انتشار دستاوردهای چهلمین فجر صنعت نفت در مجله «عصر کیمیاگری»

راه اندازی سامانه شناسایی تامین کنندگان و پیمانکاران ایرانول

کاهش صادرات نفت عربستان

پیش بینی قیمت نفت طی ۵ سال آینده

هند بزرگ‌ترین خریدار نفت ونزوئلا شد

کشف ۸۵۶۰ تن سوخت قاچاق در سمنان

خبر خوش برای کارکنان قراردادی نفت

تشریح اقدامات وزارت نفت برای رفع مشکلات

تغییر مکان ساخت پالایشگاه عربستانی در هند

نجات جان «بابک زنجانی» دست خودش است

هنوز تصمیمی برای بنزین گرفته نشده است

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

تولید نفت روسیه از عربستان پیشی گرفت

طرح احداث پتروپالایشگاه‌ها در نوبت بررسی

دختر بچه یک ساله ای که ۲۰۶ خریده است!/تصویر

چین چگونه ۱۰۲ شرکت بزرگ دولتی را مدیریت می‌کند؟

کاتالیست های ایرانی و راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس

حمایت نفت پاسارگاد از تحقیقات علمی در قیر

افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره /تصویری

آغاز احداث فاز ۴ ستاره خلیج فارس در آینده نزدیک

امروز؛ پنجمین عرضه نفت در بورس

غول پالایش هندی از آمریکا نفت می خرد

قرارداد سعودی‌ها برای تامین نفت پاکستان

جوابیه پالایشگاه اصفهان به خبر " نفت ما "

۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۴/۱۶کد خبر: 89339
در پی درج گزارشی در آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی" نفت ما "باعنوان پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی! روابط عمومی این شرکت جوابیه ای صادر کرده است .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در این جوابیه که خبر آن  در تاریخ 12 تیرماه با عنوان،  " پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی " منتشر شده آمده است:

 

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری نفت ما

   با احترام ؛ پایگاه خبری "نفت ما"  در تاریخ 12 تیرماه سال جاری،  خبری  با عنوان " پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی "  بر روی خروجی خود قرار داده که با توجه به درج مطالب نادرست بدون ذکر منبع،  متن  پاسخ  شرکت پالایش نفت اصفهان حضورتان ارسال می­گردد.

بدیهی است حق قانونی  این پالایشگاه معظم کشور که یک شرکت  مهم بورسی محسوب می شود و به طور حتم اخبار ناصحیح  بر قیمت سهام و نارضایتی سهامدار آن تاثیر سوء دارد، در خصوص شکایت از "نفت ما"که مرجع برخی روزنامه ها  و سایتهای خبری شده، محفوظ خواهد بود.

در متن خبر پایگاه خبری نفت ما آمده است: " از اصفهان خبر می رسد که کمبود آب در اصفهان نیز جدی شده و برخی شرکت های صنعتی در این استان در حالت نیمه تعطیل قرار دارند و گفته شده در صورت ادامه این روند پالایشگاه اصفهان نیز مجبور به توقف تولید خواهد شد".

 روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان در پاسخ به این خبر ناصحیح اعلام می دارد:  همانگونه که همگانمی دانند کشور عزیزمان به دنبال بحران جهانی آب دچار معضلاتی گردیده و به تبع اصفهان نیز از آن مستثنی نیست، اما با وجود کاهش درصد ناچیزی از محصولات این شرکت، خوشبختانه کمبود آب، موجب توقف تولیدات  پالایشگاه همچون بنزین یورو4  نشده  است. ضمن اینکه طی  مذاکره های  صورت گرفته مدیریت این شرکت با  معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و مسئولین ارشد استان اصفهان برای مرتفع نمودن کمبود منابع آبی در پالایشگاه اصفهان، تاکنون وقفه ای در تولیدات این شرکت  ایجاد نشده  است.   

در حال حاضر این پالایشگاه با تولید حدود  22 درصد از کل فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور از لحاظ ظرفیت پالایشی و تنوع تولید فرآورده‌های نفتی جایگاه ویژه‌ای را در بین پالایشگاه‌های کشور دارد. این شرکت بر اساس قانون موظف است پنج فرآورده نفتی ( اصلی) شامل بنزین، نفت سفید، نفت کوره، نفت گاز و گاز مایع که دولت بابت آن یارانه ( سوبسید) پرداخت می کند را به دولت تحویل دهد. این در حالی است که "نفت ما" بدون معرفی منبع مشخصی، عملکرد مثبت یک شرکت معظم پالایشی و فعال در بورس را به مرز شائبه تعطیلی برده است. انتظار می رود آن رسانه به منظور اصلاح خبر خود متن روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان را به طور کامل در پایگاه خبری "نفت ما" قرار دهد.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما