آخرین اخبار
فراتر از نفت

نامه ظریف وزنگنه به رییس‌جمهور

سعید خوشرو، عضو اصلی هیئت مدیره شرکت نفت شد

انتصاب یک خانم در شرکت ملی نفت

قدردانی زنگنه از مدیران ارشد بازنشسته نفت

طرح مجلس برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه نفت و گاز

تشکیل کمیته ساماندهی سوخت در مجلس

کاهش صادارت نفت عربستان به آمریکا

حامل‌های انرژی در لایحه بودجه ۹۸ گران نمی‌شود

سهم ۸۸ درصدی نفت و گاز از صادرات کل جمهوری آذربایجان

عراق:جایگزینی برای گاز ایران وجود ندارد

تصویب ۷۰۰ هزار تومان کمک معیشت برای بازنشستگان نفت

۷ انتصاب در شرکت ملی حفاری ایران

پیام تسلیت نصرت رحیمی در پی درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

مدیران عامل هلدینگهای خلیج فارس و شستا مشمول قانون بازنشستگی می شوند

برگزاری سمینار تخصصی "ایمنی حریق در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی" در پتروشیمی نگین مکران

ژاپن خرید نفت ایران را متوقف می‌کند

افزایش قیمت نفت‎خام سنگین ایران

عراق صادرات نفت از کرکوک را آغاز کرد

به صفر رساندن صادرات نفت ایران کار سختی است

جزئیات ادامه تعاملات نفتی ایران و عراق

سالی ۳۵ میلیارد دلار یارانه بنزین و گازوییل می‌دهیم

خاموشی رهیاب‌ ماهواره‌ای برخی نفتکش‌های ایران

پوتین:از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

پیام تسلیت وزیر نفت در پی درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

جوابیه پالایشگاه اصفهان به خبر " نفت ما "

۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۴/۱۶کد خبر: 89339
در پی درج گزارشی در آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی" نفت ما "باعنوان پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی! روابط عمومی این شرکت جوابیه ای صادر کرده است .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،در این جوابیه که خبر آن  در تاریخ 12 تیرماه با عنوان،  " پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی " منتشر شده آمده است:

 

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری نفت ما

   با احترام ؛ پایگاه خبری "نفت ما"  در تاریخ 12 تیرماه سال جاری،  خبری  با عنوان " پالایشگاه اصفهان در آستانه تعطیلی "  بر روی خروجی خود قرار داده که با توجه به درج مطالب نادرست بدون ذکر منبع،  متن  پاسخ  شرکت پالایش نفت اصفهان حضورتان ارسال می­گردد.

بدیهی است حق قانونی  این پالایشگاه معظم کشور که یک شرکت  مهم بورسی محسوب می شود و به طور حتم اخبار ناصحیح  بر قیمت سهام و نارضایتی سهامدار آن تاثیر سوء دارد، در خصوص شکایت از "نفت ما"که مرجع برخی روزنامه ها  و سایتهای خبری شده، محفوظ خواهد بود.

در متن خبر پایگاه خبری نفت ما آمده است: " از اصفهان خبر می رسد که کمبود آب در اصفهان نیز جدی شده و برخی شرکت های صنعتی در این استان در حالت نیمه تعطیل قرار دارند و گفته شده در صورت ادامه این روند پالایشگاه اصفهان نیز مجبور به توقف تولید خواهد شد".

 روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان در پاسخ به این خبر ناصحیح اعلام می دارد:  همانگونه که همگانمی دانند کشور عزیزمان به دنبال بحران جهانی آب دچار معضلاتی گردیده و به تبع اصفهان نیز از آن مستثنی نیست، اما با وجود کاهش درصد ناچیزی از محصولات این شرکت، خوشبختانه کمبود آب، موجب توقف تولیدات  پالایشگاه همچون بنزین یورو4  نشده  است. ضمن اینکه طی  مذاکره های  صورت گرفته مدیریت این شرکت با  معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و مسئولین ارشد استان اصفهان برای مرتفع نمودن کمبود منابع آبی در پالایشگاه اصفهان، تاکنون وقفه ای در تولیدات این شرکت  ایجاد نشده  است.   

در حال حاضر این پالایشگاه با تولید حدود  22 درصد از کل فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور از لحاظ ظرفیت پالایشی و تنوع تولید فرآورده‌های نفتی جایگاه ویژه‌ای را در بین پالایشگاه‌های کشور دارد. این شرکت بر اساس قانون موظف است پنج فرآورده نفتی ( اصلی) شامل بنزین، نفت سفید، نفت کوره، نفت گاز و گاز مایع که دولت بابت آن یارانه ( سوبسید) پرداخت می کند را به دولت تحویل دهد. این در حالی است که "نفت ما" بدون معرفی منبع مشخصی، عملکرد مثبت یک شرکت معظم پالایشی و فعال در بورس را به مرز شائبه تعطیلی برده است. انتظار می رود آن رسانه به منظور اصلاح خبر خود متن روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان را به طور کامل در پایگاه خبری "نفت ما" قرار دهد.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما