آخرین اخبار
فراتر از نفت

لوک اویل و توسعه میدان کورنای غربی ۲ عراق با تولید ۸۰۰ هزار بشکه ای در روز

کمک مکزیک به بزرگترین شرکت نفتی کشورش

وزیر نفت به چین سفر می کند

بزرگان انرژی به اوضاع نفت بدبین ماندند

لوک اویل به تحریم ونزوئلا تن داد

رییس اوپک تحریم شد

ممانعت اقلیم کردستان عراق از صادرات تانکری نفت به ایران

تعطیلی یک میدان نفتی در عربستان

آذربایجان ۲۱۳ میلیون بشکه نفت استخراج کرد

واردات نفت هند از ایران کاهش یافت

وزیر نفت به مجلس می رود

قیمت نفت از مرز ۶۶ دلار گذشت

پشت پرده برگزاری نمایشگاه نفت کیش به سود چه کسانی است؟

پنجمین عرضه در راه است

عبور نفت از ۶۵ دلار

محصولات پتروشیمی کارون در بازار خاورمیانه بی رقیب است

پیام تسلیت وزیر نفت در پی حادثه تروریستی زاهدان

اقدامات جدید نفت جی در تسهیل صادرات قیر

اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت نیرو

رتبه نخست بانک ایران زمین در پاسخگویی و شفافیت در بین بانکهای خصوصی

CNPC و پتروپارس فاز ۱۱ را توسعه می‌دهند

محکومیت قاچاقچی سوخت در خراسان جنوبی

کمبود نفت سنگین در بازار

تلاش ونزوئلا برای ایجاد بلوک تجاری بدون دلار

خیز پالایشگاه تبریز برای تولید روزانه ۶میلیون لیتر گازوئیل یورو ۵

پیشتازی شرکت کربن ایران در صنعت کشور

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۳۹۶"شرکت کربن ایران"

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۳/۲۹کد خبر: 88929
پس از راه اندازی سامانه نیما، شرکت کربن ایران موظف به مبادله دلار بر اساس نرخ ۴۲۰۰ تومان شده که تاثیر قابل توجهی در سود شرکت داشته است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، این مجمع سالیانه با دارندگان بیش از 60.83 درصدی ازسهام شرکت کربن ایران (سهامی عام) و با حضور سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیأت مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی این شرکت  در ساعت 10روز دوشنبه مورخ 21 خرداد 1397 در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.

شایان ذکر است مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت جهت رسیدگی به صورتهای مالی و عملکرد شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 تشکیل شد.

آقای دکتر دیانت پی به عنوان ریاست مجمع و آقایان برزگر و شریفیان به عنوان ناظرین و آقای شمس (مدیرعامل) به عنوان دبیر، هیأت رئیسه؛ مجمع عمومی را تشکیل دادند. 

مجمع عمومی پس از استماع گزارش هیأت مدیره و اظهار نظرحسابرس و بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمودند:

 

  1. صورتهای مالی به شرح پیشنهادی هیأت مدیره تصویب گردید. 
  2. برای هر سهم مبلغ 640 ریال سود تخصیص یافت. 
  3. موسسه حسابرسی «فریوران راهبرد» به عنوان بازرس قانونی و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان  روزنامه کثیرالانتشار شرکت در سال مالی جاری انتخاب شدند. 

شرکت کربن ایران در سال 1351 به منظور تأمین کربن بالک مورد نیاز صنعت تایر و لاستیک  با مشارکت صاحب نام ترین تولید کننده کربن بالک جهان، شرکت کابوت آمریکا(CABOT CORPORATHON)  با ظرفیت سالیانه 16000  آغاز به کار نمود و در سال 1373 با ساخت واحد جدید ظرفیت اسمی خود را به 36000 تن افزایش داد. شرکت کربن ایران در سال 1374 به شرکت سهامی عام تبدیل و به گروه شرکتهای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی پیوست و در  حال حاضر یکی از شرکتهای فعال در بازار بورس و اوراق بهادار ایران می باشد.

از آنجا که نرخ مواد اولیه co , rpo, cfo و قطران متاثر از قیمت نفت می باشد در صورت رشد نرخ مواد اولیه نرخ فروش نیز متناسب با آن و کشش بازار افزایش می یابد. پس از راه اندازی سامانه نیما، شرکت کربن ایران موظف به مبادله دلار بر اساس نرخ ۴۲۰۰ تومان شده که تاثیر قابل توجهی در سود شرکت داشته است.

مدیر عامل شرکت در خصوص طرح های شرکت گفت طرح توجیهی انتقال شرکت به نقطه ای دیگر و ساخت کارخانه جدید در حال آماده سازی است که باید به تصویب هیأت مدیره و هلدینگ تاپیکو برسد و با توجه به برنامه هلیدینگ تاپیکو برای خروج از برخی صنایع این طرح نیاز به بررسی ببشتر دارد. پیش بینی شرکت برای سال ۱۳۹۷ تولید و فروش ۳۸۰۰۰ هزار تنی دوده است که انتظار تحقق سود ۶۶ تومانی را دارد و طبق طرح توجیهی انجام شده انتقال کارخانه می تواند ظرفیت تولید شرکت را به بیش از ۵۰۰۰۰ هزار تن برساند که در صورت تصویب هیأت مدیره احداث کارخانه جدید به ۳۶ ماه زمان نیاز خواهد داشت بودجه شرکت با احتیاط بسته شده است و در بحث تحریمها نیز تولید و فروش شرکت آسیب جدی نخواهد خورد اما مشکلاتی در زمینه دریافت پول از مشتریان خارجی داشته و خواهد داشت.

 

پیام هیأت مدیره:

دیگر بارتوفیق حاصل شد تا گزارش یک ساله از تلاش صادقانه کارکنان و مدیران شرکت کربن ایران در سال 1396 را به محضر شما سهامداران محترم ارائه نماییم. افتخار داریم اعلام نماییم در سایه توجهات حق تعالی و تلاش و کوشش کارکنان با پوشش 106 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی  تولید، فروش و سودآوری، همچنان در مسیر ارتقاء عملکرد با رویکرد افزایش تولید و کیفیت محصولات و مشتری مداری نسبت به کسب سهم بیشتری از بازار داخلی و صادارت قدم برداریم، بدون شک کسب افتخار افزایش تولید و فروش و سودآوری شرکت در سال 1396 نسبت به  سال قبل در سایه حمایت و اعتماد و همراهی شما سهامداران گرامی حاصل گردیده است. 

هیأت مدیره و مدیریت شرکت اعتقاد دارد امانتدار سهامداران محترم بوده و به منظور حفاظت و صیانت از این امانت از انجام هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیده، در راستای تحقق اهداف  استراتژیک و با اعتقاد راسخ و تکیه به تلاش و دانش کارکنان خود به روند پویایی و موفقیت شرکت با افزایش تولید رقابت پذیر ادامه داده، تعامل مطلوب و استفاده و انتقادات سازنده و رهنمودهای سهامداران محترم را ارج نهاده و در راستای بهبود فرآیند تصمیم گیری و برنامه ریزی خود می دانیم. 

ازموارد شایان ذکر در این مجمع می توان به پاسخگویی شفاف و صادقانه اعضای تیم ارشد مدیریت شرکت از جمله مهندس شکور شمس و همچنین مدیرمالی و ... اشاره داشت که به شایستگی پاسخگوی پرسشها و ابهامات سهامداران و مجمع نشینان بودند و همچنین تکریم و تعزیز مدیر محترم روابط عمومی و دست اندرکاران امور سهام و کارکنان صدیق شرکت کربن ایران درحرمت گذاری به اصحاب رسانه نیز قابل تقدیر و تشکر بود.

گزارش از: جلال بهمنی


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:کربن، دوده، مجمع، نفت، شکور شمس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما