آخرین اخبار
فراتر از نفت
پرونده ویژه؛قسمت سوم/

سواستفاده از ماده ۲۹ قانون مناقصات در شرکت نفتی جنوب!

۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۳/۱۶کد خبر: 87692
این ماده قانونی در یکی از شرکت های نفتی جنوبی کشور باعث شده روابطی خاص بین این شرکت و برخی از شرکتهای خصوصی ایجاد گردد و مبالغ سنگینی دچار سو استفاده گردد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،براساس انتشار خبر فساد در شرکت نفتی در جنوب کشور در "نفت ما" و وعده سلسله وار جزییات آن؛در ابتدا به تعریف ماده 29 می پردازیم تا خوانندگان از نحوه چگونگی سوءاستفاده از این ماده قانونی در دور زدن نهادهای نظارتی و سرقت آشکار بیت المال آشنا شوند.

در بند دال ماده 29 قانون مناقصات آمده است: تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات ثابت و متحرک و تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات صرفاً جایگزین و مرتبط با تداوم تولید در واحدهای تولیدی به نحوی که شامل توسعه واحد نگردد به تشخیص و مسؤولیت وزیر یا بالاترین مقام دستگاه جزئی در مرکز و یا استان و یا مقامات مجاز از طرف آنها با رعایت صرفه و صلاح کشور.

به بیان ساده تر اختصاص این ماده به منظور جلوگیری از توقف تولید در شرکتهای تولیدی تبیین شده و شرکت مختار است در موارد ضروری مثلا در زمانهای بروز خرابی های نامترقبه و حوادث به کمک این بند بتواند از منابع شناخته شده و معتبر خود نسبت به رفع نیاز قطعات مورد نیاز استفاده نماید!

این ماده قانونی در یکی از شرکت های نفتی جنوبی کشور باعث شده روابطی خاص بین این شرکت و برخی از شرکتهای خصوصی ایجاد گردد و مبالغ سنگینی دچار سو استفاده گردد.

"نفت ما" در روزهای آینده و در ادامه سلسله وار این تخلفات گسترده مالی ابعاد دیگری از آنرا منتشر خواهد کرد.

 

لازم به ذکر است که اسامی افراد و شرکت های اصلی و زیرمجموعه درگیر در این فساد مالی فعلا نزد "نفت ما"محفوظ است که براساس زمانبندی به ترتیب منتشر خواهد شد


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما