آخرین اخبار
فراتر از نفت

اصلاح پرتفو و افزایش سرمایه در دستور کار "وامید"

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۳/۵کد خبر: 87512
مجمع شرکت سرمایه گذاری امید با نماد معاملاتی "وامید" فعال در بازار اول بورس تهران در روز پایانی اردیبهشت با حضور ۹۰ درصدی سهامداران برگزار شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 96/10/30  شرکت سرمایه گذاری امید در روز جاری در محل سازمان مدیریت صنعتی با حضور ۹۰ درصد از سهامداران و نمایندگان آنان در حال برگزاری است. طی این جلسه بهزاد شیری عضو هیئت مدیره شرکت گزارش عملکرد هیئت مدیره را قرائت کرده و در خصوص برنامه های آتی شرکت از اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه هلدینگ امید خبرداد. 

وی در ادامه بیان داشت: شرکت در نظر دارد در حوزه های خودرو ، حمل و نقل ریلی، نفت و پتروشیمی ورود پیدا کرده و هم چنین ورود به شرکت های دانش بنیان را در برنامه های آتی قرار دهیم. وی با اشاره به این که در مناقصه احداث پروژه مخازن نفتی استراتژیک بندر جاسک با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون بشکه نفت برنده شدیم برنامه اصلاح پرتفو  و خروج از سرمایه گذاری های راکد و کم بازده را در دستور کار قرار داده است. 

این عضو هیئت مدیره با اشاره به سرمایه گذاری 10500 میلیارد تومانی در گل گهر سیرجان، گوهر زمین و چادرملو ، بازدهی حاصل از این شرکت ها را مطلوب ارزیابی کرد.

در ادامه این جلسه، بانک سپه سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری امید است که بابت عدم پرداخت سود توسط سرمایه گذاری امید در سال های اخیر، این بانک درخواست پرداخت جریمه از سرمایه گذاری امید به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان نموده است اما به جهت فشار مالی وارده به شرکت این میزان به 400 میلیارد تومان تقلیل یافت.

گفتنی است پرداخت این رقم از سود خالص ۱۹۴۵ میلیارد تومانی این دوره پرداخت خواهد شد که همین موضوع اعتراض سهامداران حقیقی را به دنبال داشت.

توجه به این نکته نیز ضروری است که از سال 92 به بعد سود سهامدار عمده به دلیل سرمایه پذیر بودن شرکت های زیرمجموعه مانند گل گهر و چادرملو، صرف توسعه این شرکت ها شد. 

با توجه به این که مورد فوق در دستور جلسه مجمع نبوده است لذا نماینده سازمان بورس اوراق بهادار پرداخت جریمه را تایید نکرد. 

در پایان این مجمع 90 درصد سود خالص معادل با 28 تومان سود برای هر سهم تقسیم شد. 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما