آخرین اخبار
فراتر از نفت
مدیر عامل شرکت ملی نفت:

توتال تلاش می کند که استثنایی از دولت آمریکا بگیرد

۹:۰ - ۱۳۹۷/۳/۵کد خبر: 87503
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، جزییات بازپرداخت هزینه های توتال در صورت ترک فاز ۱۱ پارس جنوبی را تشریح کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،علی کاردور در تشریح روند صادرات نفت ایران پس از خروج آمریکا از برجام، گفت: خوشبختانه صادرات نفت ایران به شکل گذشته ادامه دارد و تغییری نکرده و در حال حاضر 2 میلیون و 500 هزار بشکه نفت صادر می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با بیان اینکه آمریکا نقشی در صادرات نفت ایران نداشته است، افزود: اگر اروپایی ها تضامین لازم را داده و در توافقنامه هسته ای بمانند می توان در همین سقف نفت صادر کرد، البته به استثنای تغییر مسائل تجاری دنیا که ربطی به تحریم ندارد، چراکه اگر رشد اقتصادی کاهش یابد تقاضا کاهش می یافته و اگر رشد اقتصادی افزایش یابد، رشد اقتصادی بهتر می شود.

توتال تلاش می کند که استثنایی از دولت آمریکا بگیرد

وی ادامه داد: اگر اروپایی ها به تمام اجزاء و لوازم مورد نیاز صادرات نفت یعنی کشتیرانی، حمل و نقل، نقل و انتقال پول و بیمه متعهد بمانند، مشکلی در صادرات نفت به وجود نمی آید.

کاردور با اشاره به اینکه توتال اعلام کرده که در حال مکاتبه با دولت خود بوده تا حمایت دولت خود را برای ماندن در ایران به دست آورد، یادآور شد: در حال حاضر توتال تلاش می کند که استثنایی از دولت آمریکا بگیرد، که اگر این امر محقق نشود توتال پروژه فاز 11 پارس جنوبی را ترک و به شریک چینی خود واگذار می کند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تصریح کرد: اگر توتال قرارداد را ترک کند هزینه هایی که پرداخت کرده فعلا به این شرکت پرداخت نمی شود تا به تولید گاز فاز 11 پارس جنوبی برسیم که در این شرایط تحت مکانیزمی از طریق شریکش این هزینه ها پرداخت می شود.

 

 

منبع:خانه ملت
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما