آخرین اخبار
فراتر از نفت

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

جبران کمبود محصول POY پتروشیمی تندگویان

آتش سوزی خط سراسری انتقال بنزین در شوش

کاهش فعالیت دکل‌های نفتی آمریکا

کشف میدان گازی در آفریقای جنوبی

انتصاب جدید در وزارت نفت

آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

میزان صادرات نفت ایران در فوریه

آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد

مصرف بنزین در آخرین روز سال ۹۷ رکورد زد

پخش زنده لحطه تحویل سال کارکنان پتروشیمی از صدا و سیما

از طرحهای خلاقانه و اثر بخش کارکنان قدردانی شد

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

جناب وزیر ارشاد می گذارید زنده بمانیم؟

۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲کد خبر: 82538
باید سر به دیوار کوبید وقتی آگهی‌های تحت اختیار مجموعه دولت به ابزاری برای مجیزگویی و باج‌گیری روابط عمومی تبدیل شده اند همچنین ابزاری برای رانت خوری عده‌ای خاص که برخی سوء تدبیرها در مدیریت‌ها عامل به وجود آمدن آنها شده‌اند و در یک کلام در این چند سال فقط دلال‌ پرورش داده‌اید افتخار نکنید به جریده و مجله ای که به اصطلاح چاپ آن از لحاظ کیفیت مناسب است چرا که آن چاپ حداکثر برای انگشت شمار نسخه امکان پذیر است چون زیراکس رنگی است. ولی شما به همان نشریه یارانه اشتراکی پرداخت کرده اید در حالی که برخی دیگر خیر. همین عدم رعایت عدالت باعث نابودی رسانه های دیگر می شود. جالب است امروز همین جراید نورچشمی طلبکار مجموعه رسانه‌ای هم شده‌اند و شما هم گوش بفرمان آنان.

آقای وزیر به مرگ مطبوعات در دولت به اصطلاح تدبیر و امیدتان افتخار می‌کنید! می‌خواستیم از سوی انجمن مدیران روزنامه‌های غیر دولتی حضورا مواردی را مطرح کنیم اما پس از گذشت حدود یک ماه و با پیگیری‌های انجام شده توفیق دیدار حاصل نشد! ظاهرا سرتان به سبب رسالتی که دارید بسیار شلوغ است. پس اجازه دهید برخی از مواردی را که ضروری است به صورت مختصر بیان گردد.

این روزهامتاسفانه برخی از فرا رسیدن "مرگ مطبوعات" خبر می دهند ولی این هر چند تا حدودی اغراق و مبالغه است اما یک اغراق قابل تامل است اما چنین گمانی نرود و امید است هیچ زمانی مرگ مطبوعات فرا نرسد چون یک رسانه مکتوب پارمترها و جذابیت هایی به علاوه رسالتی که بر دوش هر چند خسته اش دارد آن را از سایر ابزار ارتباطی جذاب تر و اصیل تر نمایان می سازد.همان‌طوری که فرش‌های ماشینی با انواع کیفیت‌های پایین در دسترس مردم قرار گرفت اما مرگ فرش دستباف را نتوانستند رقم بزنند. یا اینکه زمانی که دوربین‌های دیجیتال و یا نقاشی دیجیتال و انیمیشینی وارد کارزار هنرشد و در دسترس مردم قرار گرفت هنراصیل نقاشی اصالت خود را از دست نداد. چنانکه از منظر اهل هنرهای اصیل هیچ نرم افزای جای رنگ و بوم قلم مو و را نمی گیرد...

آقای وزیر افتخار شما به اعطای مجوزهای فراوان به درخواست نشریه است.ولی واقعا این مجوزها چقدر کارشناسی بود؟ بنده به‌عنوان یک مدیر مسئول، عضو بسیار کوچکی از این خانواده بزرگ که سال‌ها بنا به ضرورت کار رسانه‌ای و ژورنالیستی در محضر اساتید کسب فیض کرده ام سئوال می کنم چرا جای این اساتید و نخبگان دراین عرصه خالی است. چرا بسیاری از اساتید گوشه نشین شده اند و حتی حاضر نیستندبا ارائه یک یادداشت حضور حداقلی در این عرصه داشته باشند؟ جسارتا عرض کنم انصافا دولت اصلاحات جان و روح تازه ا ی به کالبد رسانه های خسته و دلزده از محدویت گرایی و جزم اندیشی و رادیکالیزم دمید و نخبگان این عرصه را وارد جامعه و عرصه رسانه‌ها ساخت، چنان جذابیت رسانه ای و خبری در جامعه مستولی شده بود که گاهی برخی مردم همزمان چند روزنامه را بخاطر فضای ایجاد شده می خریدند و مطالعه می کردند.اصولا فضای مطالعه محوری در عصر اصلاحات مستولی شد از این رو توانست تحولی عظیم در جامعه ایجاد کند. اما دریغا این دولت که انتظار می رفت ادامه دهنده مسیر اصلاحات باشد بر همان ریل حتی مسیر های بیشتری طی کتد بنا به شواهد و قرائن عکس آن عمل کرد وحداقل در مقام اغراق و اگزجوره باید گفت:این شرایط می تواند مرگ رسانه‌ها را با بی‌تدبیری و بی‌توجهی و برخی سوء مدیریت ها رقم ‌زند.

وزیر محترم ارشاد جناب آقای سید عباس صالحی: لطفا بفرمایید و بازگو کنید آنچه از شرایط موجود مطبوعات ما نمی‌دانیم شاید زحمت را زودتر کم کنیم!

 شما می‌دانید که امروز دلالان آگهی صاحبان اصلی رسانه‌ها شده‌اند و آنچه دیکته می‌کنند در صفحات بسیاری از جراید چاپ می‌کنند فضای رسانه فرهنگی و هنری و سیاسی را به یک فضای مجتمع تجاری تبدیل کرده اند. که همین عامل افسردگی و دلزدگی مخاطبان از رسانه می‌شود. لذا باید سر به دیوار کوبید وقتی آگهی‌های تحت اختیار مجموعه دولت به ابزاری برای مجیزگویی و باج‌گیری روابط عمومی تبدیل شده اند همچنین ابزاری برای رانت خوری عده‌ای خاص که برخی سوء تدبیرها در مدیریت‌ها عامل به وجود آمدن آنها شده‌اند و در یک کلام در این چند سال فقط دلال‌ پرورش داده‌اید افتخار نکنید به جریده و مجله ای که به اصطلاح چاپ آن از لحاظ کیفیت مناسب است چرا که آن چاپ حداکثر برای انگشت شمار نسخه امکان پذیر است چون زیراکس رنگی است. ولی شما به همان نشریه یارانه اشتراکی پرداخت کرده اید در حالی که برخی دیگر خیر. همین عدم رعایت عدالت باعث نابودی رسانه های دیگر می شود. جالب است امروز همین جراید نورچشمی طلبکار مجموعه رسانه‌ای هم شده‌اند و شما هم گوش بفرمان آنان.

آقای وزیر شما می‌دانید به بهانه گسترش فرهنگ روزنامه خوانی در مجموعه به اصطلاح حمل و نقل ریلی و... چه رسانه‌هایی توزیع می‌شوند و جای برخی دیگر جراید خصوصا مردمی بسیار خالی است به مردم فهماندید رسانه یعنی آنچه در دست شماست و گاهی خالی از محتوا!چه بر سر رسانه مکتوب آمده که برای یک کادر آگهی سخن فلان مدیر بنگاهی را تیتر یک می‌کنند؟!

جناب آقای وزیر باعث شدید به دلیل عدم پاسخگویی مدیران در برابر مبهمات اقتصاد و عدم پاسخ به رسانه‌ها برای مقابله با فساد، مخاطبین تا اندازه‌ای از مطبوعات روی گردان شوند که سند افتخار آمیزی برای مدیریت شما و مجموعه دولت نمی‌باشد. لیکن بدانید هر چند عرصه حضور نخبگان علم رسانه را در مطبوعات تنگ گردیده و دلال بازی در این عرصه راه افتاده و ندانستید که با یارانه مطبوعات چه کردید وچه بر سر آن خواهد رفت. ولی رسانه اصیل زنده خواهد ماند آن هم به لطف خداوند منان و همت مردم انشاءالله. در فرصت دیگر در یک گزارش

نه یادداشت تمامی موضوعات عرصه رسانه را خواهیم گفت که سینه ما جماعت رسانه‌ای مالامال از درد و فریاد است. بدانید مردم عزیز به رسانه‌های اصیل کمک خواهند کرد شما هم جسارتا بابرخی طرح‌های غیر کارشناسی مجموعه خودتان خوش باشید. اما فریاد تظلم خواهی رسانه‌های مردمی را بشنوید به قول دکتر روحانی رئیس جمهور صدای مردم را بشنوید صدای رسانه را بشنوید. رسانه‌هایی که می‌خواهند بمانند. پس بگذار زنده بمانیم! به قول سهراب: زندگی راز بزرگی است که در ما جاریست!/منصور مظفری/مدیرمسوول آفتاب یزد

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما