آخرین اخبار
فراتر از نفت

مدیر عامل پتروشیمی اروند منصوب شد/تصویر حکم

مدیران شستا مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان می شود

سرمایه گذاری ۲.۳ میلیارد دلاری پتروناس و وای پی اف در آمارگا چیکا

حمله بدافزاری به تجهیزات حفاری نفت

حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی در پتروشیمی جم

نقطه ضعف ترامپ قیمت نفت است

دریافت نشان برنزین جایزه منابع انسانی از سوی پتروشیمی مروارید

چین آماده ازسرگیری واردات نفت آمریکا شد

صادرات نفت روسیه کاهش یافت

راهکار کره شمالی برای دور زدن تحریم ها

صادرات ۵۲۰ هزار تن اوره به اروپا توسط پتروشیمی پردیس

مخالفت لیبی با پرداخت باج برای بازگشایی میدان الشراره

روسیه سرمایه‌گذاری مشترک با ایران را ترک کرد

عمان تولید نفت را کاهش می‌دهد

کره جنوبی هیچ نفتی از ایران نخرید

راه اندازی سامانه استانداردسازی مشتقات نفتی

عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش می‌دهد

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت سوخت و سراب توسعه

عربستان صادرات نفت را کاهش می دهد

واردات نفت خام چین رکورد زد

تولید نفت اوپک افت کرد

جریمه شرکت چینی بابت ایران

عراق قیمت نفت را برای مشتریان کاهش داد

دولت تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین ندارد

تضمین روسیه به اروپا در تامین گاز

۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳کد خبر: 81426
وزارت انرژی روسیه اعلام کرد تصمیم غول گازی گازپروم برای پایان دادن به قراردادها با اوکراین، هیچ تهدیدی برای صادرات گاز طبیعی به اروپا از طریق اوکراین ایجاد نمی‌کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مساله ترانزیت گاز پس از این تشدید شد که گازپروم اعلام کرد در پی حکم یک دادگاه در استکهلم برای پرداخت بیش از ۲.۵ میلیارد دلار به شرکت انرژی اوکراینی "نفت و گاز" (Naftogaz)، به قراردادهایش خاتمه خواهد داد.

گاز پروم اعلام کرد اقداماتی را برای پایان دادن به قراردادهای تامین گاز با شرکت "نفت و گاز" آغاز کرده است. با این همه کی‌یف اعلام کرده تاکنون مشکلی برای صادرات گاز روسیه از طریق خطوط لوله این کشور به اروپا وجود نداشته است.

تصمیم گازپروم به منزله تشدید مشاجره بلندمدت میان مسکو و کی‌یف است که اوکراین را برای گرم‌ماندن در زمستان با چالش مواجه کرده و اتحادیه اروپا را نسبت به خطر افتادن جریان گازرسانی به این قاره نگران ساخته است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز در یک مکالمه تلفنی به ماروس سفکوفیچ، نایب رییس کمیسیون اروپا گفت: تا زمانی که گازپروم و شرکت "نفت و گاز" به طور کامل توافق‌شان را پایان ندهند ترانزیت گاز در خطر نخواهد بود.

وزارت انرژی روسیه اعلام کرد: ترانزیت گاز از روسیه به اروپا تحت هیچ تهدیدی نیست. این ترانزیت همانند گذشته قابل اطمینان خواهد بود.

الکساندر مدودوف، معاون مدیرعامل گازپروم، روز شنبه گفت: این گروه در همان دادگاه صادرکننده رای فرآیندی را برای خاتمه دادن به قراردادها آغاز کرده است.

اپراتور خط لوله اوکرترانس گاز روز شنبه اعلام کرد: تدابیر بیشتری را برای اطمینان از ترانزیت گازی به مشتریان اروپایی در پیش گرفته است. سخنگوی این شرکت گفت: این شرکت با وضعیت حساسی روبه‌روست، زیرا روسیه فشار را در نقطه اتصال به سیستم خط لوله اوکراین در سطح پایینی نگه داشته که حداقل ۲۰ درصد پایین سطح مورد نیاز برای قراردادهای ترانزیتی است.

 پترو پروشنکو، رییس جمهور اوکراین، روز شنبه اعلام کرد: اوکراین شاهد افزایش تامین گاز از لهستان، اسلوواکی و مجارستان بوده که کاملا تاثیر تصمیم گازپروم را به طور کامل جبران کرده است.

براساس گزارش رویترز، گازپروم قصد داشت عرضه گاز به اوکراین را برای نخستین بار از اواخر سال ۲۰۱۵ از سر بگیرد، اما این گروه گازی طرح مذکور را روز جمعه لغو کرد.


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:گاز، روسیه، اروپا
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما