آخرین اخبار
فراتر از نفت

آمریکا ۲ شرکت کشتیرانی چین را تحریم کرد

مصرف بنزین در آخرین روز سال ۹۷ رکورد زد

پخش زنده لحطه تحویل سال کارکنان پتروشیمی از صدا و سیما

از طرحهای خلاقانه و اثر بخش کارکنان قدردانی شد

پیام وزیر نفت به مناسبت ملی شدن صنعت نفت

نفت مناطق مرکزی قرارداد جدید بست

بهای سبد نفتی اوپک افزایش یافت

کاهش صادرات نفت خام عربستان

فروش نفت ونزوئلا به روسیه

آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آمریکا

آتش نفت در یک زمستان داغ

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

قیمت نفت افزایش یافت

تقدیر مدیریت بحران خوزستان از مدیرعامل نفت خیز جنوب

بازداشت یکی از متهمان پرونده پتروشیمی

اجرای پروژه های جدید در ملی حفاری

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

تحریم ایران به بازار انرژی ضرر زد

بازدید مدیر عامل پتروشیمی تندگویان از پژوهشگاه پلیمر/تصویری

ایالات متحده؛ ابرقدرت یا آنارشیست انرژی!؟

پروژه تبلیغاتی ۱۰میلیارد تومانی نفت و گاز پارس چگونه بدون مناقصه برگزار شد؟!

قاچاق سوخت توسط افراد صاحب نفوذ

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

انتصاب جدید در پالایش نفت امام خمینی شازند

عراق صادرات نفت خود را کاهش داد

عضو کمیسیون انرژی در گفت و گو با " نفت ما " :

تعیین تکلیف قیمت قیر در صحن علنی

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱کد خبر: 79922
عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص تعیین سقف تهاتر برای قیر گفت: این سقفی که تعیین شده به شرطی معنا دارد که قیمت قیر ثابت بماند.

 خالدی در گفت و گو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما "  با تاکید بر اینکه وقتی قیمت قیر از 800 هزار تومان به یک میلیون و 100 هزار تومان تغییر یافته است حتما تناژ پایین می آید گفت: بنا بر این قول و قراری که وزارت نفت با وزارتخانه های دیگر در خصوص تهاتر قیر دارد، عملیاتی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان قرار داد با وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است گفت: وظیفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک به روستاییان و نوسازی یا بازسازی مسکن روستاییان است و این کار به قیر زیادی نیاز دارد که در این زمینه تهاتر قیر اتفاق می افتد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه توجه به مسکن روستاییان باعث می شود که اشتغال روستایی حفظ شود و نه تنها مهاجرت اتفاق نیفتد بلکه مهاجرت معکوس باشد گفت: اگر امکانات را به روستاها ببریم، باعث دلگرمی روستاییان می شود و امروزه یکی از ابزارهای تزریق اعتبار به این مهم، بحث تهاتر قیر است.

 وی از وزارت نفت در خواست کرد که راهکاری برای این مهم بیندیشد و گفت: تفاوت قیمت مشکل اصلی است و وزارت نفت باید راهکار عملی در این زمینه ارایه کند.

خالدی با اشاره به لایحه بودجه سال 97 گفت: اکنون که زمان چکش کاری بودجه است لازم  است در این خصوص از سوی نمایندگان تصمیم جدی گرفته شود. البته نباید فراموش کنیم که این بحث تخصصی است و اعضای کمیسیون انرژی وظیفه دارند در این مورد به دیگر نمایندگان اطلاعات لازم را بدهند و صحن علنی را توجیه کنند.

وی تعیین سقف قیمت برای قیر تهاتری را منطقی ندانست و گفت: اگر در قالب لایحه بودجه بخواهیم برای افزایش قیمت محدودیت ایجاد کنیم، در عمل دست وزارت نفت را بسته ایم و تولید نیز به صرفه نخواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی در خصوص اینکه کمیسیون تلفیق برای این مهم سقف تعیین کرده است گفت: سعی می کنیم در صحن علنی مجلس در قالب یک تبصره این مشکل را حل کنیم.

وی در خصوص تاثیرات تعیین سقف قیر بر صادارت گفت: بی شک گران شدن قیر بر صادارت تاثیر می گذارد و درآمد ناشی از صادارت را بالا می برد اما نکته این است که ا بتدا باید به فکر تولید داخل باشیم و هر آنچه در قالب تهاتر با وزارتخانه های داخلی قرار داد بسته ایم را اجرایی کنیم و سپس به فکر صادرات باشیم.

خالدی با تاکید بر اینکه بسیاری از روستاها نیاز مبرم به قیر دارند گفت:اینکه مشکلات را برای داخل نصفه نیمه رها کنیم و به فکر خارج از کشور باشیم در شرایطی که بحران مهاجرت داریم کار درستی نیست و باید به فکر تامین قیر مورد نیاز کشور باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید کارخانه دار قیر هم زیان ببیند گفت: شرکت تولید کننده و صادر کننده نباید زیان ببینند به همین دلیل است که اصرار دارم در قالب یک تبصره در صحن علنی مطرح و کارشناسی شود.

عضو کمیسیون انرژی در پاسخ به اینکه چرا کمیسیون تلفیق این چالش صنعت قیر کشور را درک نکرد گفت: فرصت محدود بود و کمیسیون هم با فشار زیادی رو به رو شده بود به همین دلیل کلیات مطرح شد و ریزه کاری ها در صحن علنی اصلاح می شود.

خالدی تاکید کرد: بحث قیمت قیر به تمام روستاها مربوط می شود و چنانچه در صحن علنی مطرح شود چون نمایندگان مربوط به روستاها زیاد است و شرایط را درک می کنندف قطعا افزایش قیمت قیر و برداشت سقف رای خواهد آورد و جای نگرانی نیست.


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:قیر، نفت ما
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما