آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

تایید مدل زمین شناسی میدان اریدو عراق توسط لوک اویل

آتش سوزی در بزرگترین شرکت پتروشیمی اوکراین

اولین محموله نفت خام آمریکا راهی چین شد

ایران به فناوری تولید قیرهای پیشرفته دست یافت

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت ایران

عضو کمیسیون انرژی در گفت و گو با " نفت ما " :

تعیین تکلیف قیمت قیر در صحن علنی

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱کد خبر: 79922
عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص تعیین سقف تهاتر برای قیر گفت: این سقفی که تعیین شده به شرطی معنا دارد که قیمت قیر ثابت بماند.

 خالدی در گفت و گو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما "  با تاکید بر اینکه وقتی قیمت قیر از 800 هزار تومان به یک میلیون و 100 هزار تومان تغییر یافته است حتما تناژ پایین می آید گفت: بنا بر این قول و قراری که وزارت نفت با وزارتخانه های دیگر در خصوص تهاتر قیر دارد، عملیاتی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان قرار داد با وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است گفت: وظیفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمک به روستاییان و نوسازی یا بازسازی مسکن روستاییان است و این کار به قیر زیادی نیاز دارد که در این زمینه تهاتر قیر اتفاق می افتد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه توجه به مسکن روستاییان باعث می شود که اشتغال روستایی حفظ شود و نه تنها مهاجرت اتفاق نیفتد بلکه مهاجرت معکوس باشد گفت: اگر امکانات را به روستاها ببریم، باعث دلگرمی روستاییان می شود و امروزه یکی از ابزارهای تزریق اعتبار به این مهم، بحث تهاتر قیر است.

 وی از وزارت نفت در خواست کرد که راهکاری برای این مهم بیندیشد و گفت: تفاوت قیمت مشکل اصلی است و وزارت نفت باید راهکار عملی در این زمینه ارایه کند.

خالدی با اشاره به لایحه بودجه سال 97 گفت: اکنون که زمان چکش کاری بودجه است لازم  است در این خصوص از سوی نمایندگان تصمیم جدی گرفته شود. البته نباید فراموش کنیم که این بحث تخصصی است و اعضای کمیسیون انرژی وظیفه دارند در این مورد به دیگر نمایندگان اطلاعات لازم را بدهند و صحن علنی را توجیه کنند.

وی تعیین سقف قیمت برای قیر تهاتری را منطقی ندانست و گفت: اگر در قالب لایحه بودجه بخواهیم برای افزایش قیمت محدودیت ایجاد کنیم، در عمل دست وزارت نفت را بسته ایم و تولید نیز به صرفه نخواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی در خصوص اینکه کمیسیون تلفیق برای این مهم سقف تعیین کرده است گفت: سعی می کنیم در صحن علنی مجلس در قالب یک تبصره این مشکل را حل کنیم.

وی در خصوص تاثیرات تعیین سقف قیر بر صادارت گفت: بی شک گران شدن قیر بر صادارت تاثیر می گذارد و درآمد ناشی از صادارت را بالا می برد اما نکته این است که ا بتدا باید به فکر تولید داخل باشیم و هر آنچه در قالب تهاتر با وزارتخانه های داخلی قرار داد بسته ایم را اجرایی کنیم و سپس به فکر صادرات باشیم.

خالدی با تاکید بر اینکه بسیاری از روستاها نیاز مبرم به قیر دارند گفت:اینکه مشکلات را برای داخل نصفه نیمه رها کنیم و به فکر خارج از کشور باشیم در شرایطی که بحران مهاجرت داریم کار درستی نیست و باید به فکر تامین قیر مورد نیاز کشور باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید کارخانه دار قیر هم زیان ببیند گفت: شرکت تولید کننده و صادر کننده نباید زیان ببینند به همین دلیل است که اصرار دارم در قالب یک تبصره در صحن علنی مطرح و کارشناسی شود.

عضو کمیسیون انرژی در پاسخ به اینکه چرا کمیسیون تلفیق این چالش صنعت قیر کشور را درک نکرد گفت: فرصت محدود بود و کمیسیون هم با فشار زیادی رو به رو شده بود به همین دلیل کلیات مطرح شد و ریزه کاری ها در صحن علنی اصلاح می شود.

خالدی تاکید کرد: بحث قیمت قیر به تمام روستاها مربوط می شود و چنانچه در صحن علنی مطرح شود چون نمایندگان مربوط به روستاها زیاد است و شرایط را درک می کنندف قطعا افزایش قیمت قیر و برداشت سقف رای خواهد آورد و جای نگرانی نیست.


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:قیر، نفت ما
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما