آخرین اخبار
فراتر از نفت

ونزوئلا ریسک بزرگ بازار نفت است

سیاست جدید آمریکا درباره ایران اعلام شد

در مذاکرات زنگنه و صالحی با طرف اروپایی چه گذشت؟

تکمیلی/ آتش سوزی جزئی در شرکت کیمیا بندرامام مهار شد

گزینه های اروپا در قبال تحریمهای آمریکا علیه ایران

رایزنی‌ نفتی سعودی‌ها با روسیه

گرانی نفت هند را به دردسر انداخت

برای گام‌های استوارتر با جهان تعامل می‌کنیم

دلاویز؛ مدیرعامل بهینه‎سازی مصرف سوخت شد

مهار آتش سوزی جزئی در پتروشیمی بندر امام

ایران آماده صادرات گاز به بصره شد

جزئیاتی از پرونده دکل‌های نفتی گمشده

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

ایران نباید منتظر توتال بماند

آینده نفتی ونزوئلا

تصویری/ افتتاح رسمی خط تولید شمش نیکل

افتتاح خط تولید شمش نیکل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور

اعتراض رانندگان فاز ۱۲ امروز نیز ادامه یافت

اتحاد یا افتراق طرفهای برجام در برابر تحریمهای آمریکا علیه ایران

قیمت نفت کاهش یافت

۲ انتصاب جدید در شرکت ملی صنایع پتروشیمی

باند انحصار برای فروش بلیط هواپیمای بوشهر - تهران/ قیمت بلیط به ۸۰۰ هزارتومان رسید!

قانونی که نفت را ۹۰ دلار می‌کند

دیدار زنگنه با کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا/تصویری

شگردهای ایران برای فروش نفت در تحریم

بی مهری برخی مسوولان منطقه ای به پتروشیمی جم!

۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰کد خبر: 79884
فعالیت شرکت های صنعتی در مناطق مختلف کشور همواره عوارضی را نیز برای اهالی آن منطقه در پی دارد و به تبع آن شرکت های صنعتی با مسوولیت اجتماعی که بر عهده دارند نسبت به جبران آن عوارض اقدام می کنند و از دیگر سو نسبت به توسعه و رشد آن منطقه نیز تلاش و سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، چرا که توسعه و رشد مناطق صنعتی اقتصادی بیشتر از آنکه به سود اهالی آن منطقه باشد به نفع خود شرکت هاست . به همین دلیل مدیران مجموعه های صنعتی همواره بر این نکته تمرکز دارند که این مناطق را برای افزایش بهره وری و پیشرفت کارکنان مجموعه خود به سطح استاندارد برسانند .

منطقه ویژه پارس جنوبی نیز از دهه 70 مورد توجه صنعتگران نفت و گاز قرار گرفت و با منابع عظیم نفت و گازی که در این منطقه وجود دارد، سرمایه عظیمی توسط دولت در عسلویه برای استخراج منابع طبیعی صورت گرفت. به تبع این اقدامات در صنعت نفت و گاز ،این منطقه به قطب اقتصادی ایران تبدیل شد و پالایشگاه های گازی و شرکت های عظیم پتروشیمی در این منطقه آغاز بکار کردند که این امر خود موجب رشد و توسعه عسلویه و شهرهای اطراف شد و در حوزه اشتغالزایی موجب شد تا اکثر نیروهای آن منطقه مشغول بکار شوند .

با این حال فعالیت شرکت های صنعتی در هر منطقه ای اسیب هایی را نیز در پی دارد که شرکت ها موظفند برای اصلاح این امور گام بردارند. یکی از شرکت های پتروشیمی در عسلویه که در فعالیت های فرهنگی اجتماعی منطقه سرمدار است ،پتروشیمی جم است که تا کنون با نگاه فرهنگی اجتماعی هزینه های زیادی را برای رشد و توسعه منطقه ،حفاظت از محیط زیست و کمک به محرومان انجام داده است .

از جمله می توان به کمک های اهدایی پتروشیمی جم در راستای مسوولیت های اجتماعی اش به بهزیستی ، کمیته امداد و بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان های منطقه اشاره کرد که در طول سال گذشته بالغ بر5/1  میلیارد تومان بوده است.

 از سوی دیگر پتروشیمی جم در اقدامی خیرخواهانه ،دستگاه سی تی اسکن بیمارستان عسلویه را به مبلغ 2/1میلیارد تومان خریداری کرد تا مردم این منطقه برای گرفتن سی تی اسکن دیگر به شهرهای مجاور سفر نکنند.

در حوزه محیط زیست منطقه نیز پتروشیمی جم بیشتر از سهم خود که از سوی منطقه ویژه تعیین شده است تا کنون هزینه کرده است و به طور مثال در سال جاری حدود 6000 اصله درخت را خریداری و در منطقه کاشته است . بازسازی و توسعه پارک دره تاریخی لیر در سیراف نیز با هزینه پتروشیمی جم انجام شده است که موجب رونق این منطقه تاریخی پس از سال ها شده است و بازدیدکنندگان زیادی را توانسته به این منطقه تاریخی جذب کند.

با همه این خدمات شایان فرهنگی، اجتماعی در سطح منطقه به جای اینکه مسوولان محلی و منطقه ای از مدیران این شرکت تقدیر به عمل آورند اما متاسفانه شاهد هستیم برخی از مسوولان محلی منطقه ای به پتروشیمی جم بی مهری می کنند و چشم به روی این خدمات عظیم می بنند و تنها به فکر منافع شخصی و تبلیغاتی خود در سطح منطقه هستند و به جای اینکه به صورت کلان به امور اجتماعی نگاه کنند دنبال کارهای سطحی و مقطعی هستند که تجربه ثابت کرده است این اقدامات به نتایج دلخواه و اساسی که به نفع کل منطقه می باشد منجر نمی شود. امیدواریم این مسوولان نیز با سعه صدر و تجدیدنظر در رویکرد خود نگاه مثبتی به اینگونه اقدامات حمایتی داشته باشد تا شاهد رشد و توسعه مناطق محروم در آینده ای نزدیک باشیم.

 

 

منبع: بوشهری ها


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما