آخرین اخبار
فراتر از نفت

۲ انتصاب در وزارت نفت

فعلا سهمیه بندی سوخت مطرح نیست

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از قیمت نفت

صادرات نفت عراق بالا ماند

اولین دوره آموزشی حسابرسان داخلی مجموعه هلدینگ خلیج فارس

جلوگیری از خروج ۲ میلیون دلار ارز با پروژه های پتروشیمی کارون

شرط روسیه برای ادامه ترانزیت گاز از خاک اوکراین

نرخ جدید سوخت هوایی اعلام شد

روسیه به کاهش تولید نفت پایبند است

قیمت جهانی نفت کاهش یاقت

سوآپ نفت متوقف شده است

صادرات نفت عربستان رکورد زد

پیام های آموزشی شرکت بهینه سازی در مترو/تصویری

برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی سوخت

انتصاب اعضای شورای مرکزی «سلام»

جنبش «جلیقه زردها» و فرجام سوختهای فسیلی در فرانسه

تولید نفت چین رکورد زد

جزئیات طرح اختصاص روزانه یک لیتر بنزین به هر ایرانی

انتصاب جدید در شرکت نفت

افزایش قربانیان انفجار خط لوله مکزیک

ورود اولین محموله نفتی ایران به کره‌جنوبی

آغاز سومین عرضه نفت خام تا ساعاتی دیگر

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

پتروشیمی جم حامی همیشگی محیط زیست

همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و انرژی پاسارگاد

بی مهری برخی مسوولان منطقه ای به پتروشیمی جم!

۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰کد خبر: 79884
فعالیت شرکت های صنعتی در مناطق مختلف کشور همواره عوارضی را نیز برای اهالی آن منطقه در پی دارد و به تبع آن شرکت های صنعتی با مسوولیت اجتماعی که بر عهده دارند نسبت به جبران آن عوارض اقدام می کنند و از دیگر سو نسبت به توسعه و رشد آن منطقه نیز تلاش و سرمایه گذاری می کنند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، چرا که توسعه و رشد مناطق صنعتی اقتصادی بیشتر از آنکه به سود اهالی آن منطقه باشد به نفع خود شرکت هاست . به همین دلیل مدیران مجموعه های صنعتی همواره بر این نکته تمرکز دارند که این مناطق را برای افزایش بهره وری و پیشرفت کارکنان مجموعه خود به سطح استاندارد برسانند .

منطقه ویژه پارس جنوبی نیز از دهه 70 مورد توجه صنعتگران نفت و گاز قرار گرفت و با منابع عظیم نفت و گازی که در این منطقه وجود دارد، سرمایه عظیمی توسط دولت در عسلویه برای استخراج منابع طبیعی صورت گرفت. به تبع این اقدامات در صنعت نفت و گاز ،این منطقه به قطب اقتصادی ایران تبدیل شد و پالایشگاه های گازی و شرکت های عظیم پتروشیمی در این منطقه آغاز بکار کردند که این امر خود موجب رشد و توسعه عسلویه و شهرهای اطراف شد و در حوزه اشتغالزایی موجب شد تا اکثر نیروهای آن منطقه مشغول بکار شوند .

با این حال فعالیت شرکت های صنعتی در هر منطقه ای اسیب هایی را نیز در پی دارد که شرکت ها موظفند برای اصلاح این امور گام بردارند. یکی از شرکت های پتروشیمی در عسلویه که در فعالیت های فرهنگی اجتماعی منطقه سرمدار است ،پتروشیمی جم است که تا کنون با نگاه فرهنگی اجتماعی هزینه های زیادی را برای رشد و توسعه منطقه ،حفاظت از محیط زیست و کمک به محرومان انجام داده است .

از جمله می توان به کمک های اهدایی پتروشیمی جم در راستای مسوولیت های اجتماعی اش به بهزیستی ، کمیته امداد و بازسازی و نوسازی مدارس شهرستان های منطقه اشاره کرد که در طول سال گذشته بالغ بر5/1  میلیارد تومان بوده است.

 از سوی دیگر پتروشیمی جم در اقدامی خیرخواهانه ،دستگاه سی تی اسکن بیمارستان عسلویه را به مبلغ 2/1میلیارد تومان خریداری کرد تا مردم این منطقه برای گرفتن سی تی اسکن دیگر به شهرهای مجاور سفر نکنند.

در حوزه محیط زیست منطقه نیز پتروشیمی جم بیشتر از سهم خود که از سوی منطقه ویژه تعیین شده است تا کنون هزینه کرده است و به طور مثال در سال جاری حدود 6000 اصله درخت را خریداری و در منطقه کاشته است . بازسازی و توسعه پارک دره تاریخی لیر در سیراف نیز با هزینه پتروشیمی جم انجام شده است که موجب رونق این منطقه تاریخی پس از سال ها شده است و بازدیدکنندگان زیادی را توانسته به این منطقه تاریخی جذب کند.

با همه این خدمات شایان فرهنگی، اجتماعی در سطح منطقه به جای اینکه مسوولان محلی و منطقه ای از مدیران این شرکت تقدیر به عمل آورند اما متاسفانه شاهد هستیم برخی از مسوولان محلی منطقه ای به پتروشیمی جم بی مهری می کنند و چشم به روی این خدمات عظیم می بنند و تنها به فکر منافع شخصی و تبلیغاتی خود در سطح منطقه هستند و به جای اینکه به صورت کلان به امور اجتماعی نگاه کنند دنبال کارهای سطحی و مقطعی هستند که تجربه ثابت کرده است این اقدامات به نتایج دلخواه و اساسی که به نفع کل منطقه می باشد منجر نمی شود. امیدواریم این مسوولان نیز با سعه صدر و تجدیدنظر در رویکرد خود نگاه مثبتی به اینگونه اقدامات حمایتی داشته باشد تا شاهد رشد و توسعه مناطق محروم در آینده ای نزدیک باشیم.

 

 

منبع: بوشهری ها


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما