آخرین اخبار
فراتر از نفت

برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیرعامل پتروشیمی اروند

انتصاب جدید در شرکت متن

احتمال کاهش تولید نفت روسیه در ۲۰۱۹

انتصاب جدید در وزارت نفت

تقاضای گاز طبیعی مایع چهار برابر می‌شود

بنزین سال ۹۸ گران نمی شود

کمک میلیاردی کانادا به صنعت انرژی آلبرتا

تودیع و معارفه معاون وزیر نفت/تصویری

وضع فوق‌العاده در بزرگ‌ترین میدان نفتی لیبی

کدام کشورها بیشترین نفت را کشف کردند؟

تحسین زنگنه از اوپک

یک نیرویی معاون جدید زنگنه شد+رزومه

افزایش تولید PVC روسیه

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

میزان تولید روزانه نفت شیل آمریکا

رکوردشکنی تولید نفت روسیه

انتصاب جدید در وزارت نفت

واکنش شرکت نفت به خروج شرکت روسی

۴ دلیل قاچاق بنزین اعلام شد

افزایش ۵ برابری پروژه‌های جدید نفت و گاز

مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پتروشیمی اروند برگزار شد

بازار نفت در حال تصحیح است

عامل تعیین کننده قیمت نفت

سرمایه گذاری قطر در میادین نفتی مکزیک

دو مدیر انرژی در فهرست ۱۰۰ زن قدرتمند جهان ۲۰۱۸ از نگاه فوربس

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۹/۲۰کد خبر: 76708
دو روز قبل عکسی منتشر شد از بودجه ای هنگفت که در اختیار نهادها و موسسات سیاسی و مذهبی قرار می گیرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، هرچند در مورد صاحبان این موسسات اما و اگر هایی بود اما حقیقت این است که طبق همین لیست و با اعدادی تایید شده موسساتی چون ،جامعه المصطفی ، موسسه نشر آثار امام ،بنیاد ایران شناسی ،موسسه آموزشی و پژوهشی امام ،کتابخانه آیت الله مرعشی ،فرهنگستان هنر و ... بودجه سالیانه ای نزدیک به 500 میلیارد تومان دارند. حالا اگر قرار باشد کتاب بودجه سال 97 را به دقت بررسی کنیم و در هر ارگان بودجه فرهنگی را پیداکنیم به عددی بسیار بزرگ تر می رسیم اما برای ما همین عدد 500 میلیارد عکس منتشر شده برای رسیدن به هدفی بسیار ویژه کفایت می کند.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

فهرست منتشر شده توسط اعتماد آن لاین که چهره های سیاسی اش به دلیل تکذیب یک مورد و بی ارتباط بودن باقی موارد با موضوع حذف شد

تیم ملی ایران سال هاست که از داشتن یک کمپ ، زمین تمرین و استادیوم درست و حسابی محروم است . یعنی کارلوس کی روش از روزی که آمده درخواست زمین تمرین برای تیم ملی دارد تا همین امروز وهیچ کس وقعی به درخواست های او ننهاده. البته هزینه ساختن یک زمین تمرین 500 میلیارد تومن نیست اما می شود با این پول استادیومی برای تیم ملی ساخت که سال هابتواند به فعالیت این روزهایش ادامه دهد.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

زمین چمن کمپ تیم ملی که در تمام 7 سال گذشته برای تمرین تیم ملی مناسب نبوده در اصل در ایران فقط زمین تمرین شماره یک آزادی مناسب است

فعالیتی که این روزها و در فشار رسانه ای بیش از اندازه به آن نیاز داریم . اگر خاطرتان باشد و در اوج مذاکرات برجام و در دورانی که آمریکا تلاش می کرد ایران را با فشارهای سیاسی به انزوا برساند و اسراییل تلاش می کرد با مافیای رسانه ای صلح جو بودن ایرانیان را تحت شعاع قرار دهد. حضور در جام جهانی و درخشش در مقابل تیم ملی آرژانتین تاثیر بی بدیل بر افکارعمومی جهان نسبت به ایران داشت.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

دیدار ایران و آرژانتین در جام جهانی چند صد میلیون بیننده زنده داشت

ایران 270 دقیقه در پر بیننده ترین ساعات تلویزیونی و با بیننده های میلیاردی فرصت پیدا کرد جوانان ، فرهنگ و منش خودش را به جهانیان نمایش دهد.

در وجه منطقه ای اما حالا بعد از 7 سال تیم ملی ایران قدرتمند ترین تیم آسیا ست. همه از آن به عنوان غول آسیا یاد می کنند و حضورش در گروهی B مسابقات به عنوان قوی ترین تیم آسیا سبب شد که گری لینی کر در کنار قوی ترین تیم اروپا، قوی ترین آفریقا و اسپانیای شگفت انگیز لقب گروه مرگ را بدهد.

دوباره حالا مهم نیست که نتانیاهو در مورد ایران چه می گوید و ترامپ برای برجام چه برنامه ای دارد سرچ کلمه ایران هرچقدر به خرداد نزدیک تر شویم با هشتگ های ورزش ، جام جهانی و تیم ملی فوتبال بالا می آید و تهمت های جور و واجور رییس جمهور آمریکا لزوما در سرچ ها پایین می رود.

به خاطرهمین فعالیت تیم ملی هم ما پیشنهاد داریم که یک سال بودجه این موسسات با تمام احترامی که برای فعالیت شان قائلیم برای تیم ملی هزینه شود. باشگاه یوونتوس ایتالیا اخیرا یک استادیوم به روز ساخته که هزینه ساختش 775 میلیارد تومان شده است. البته انها با اسپانسرینگ قوی و وامهای ویژه از بانک ها استادیوم شان را ساخته اند وما می خواهیم بودجه ساختش را از چند موسسه قرض بگیریم.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

استادیوم 775 میلیارد تومانی آالیانزتورین

استادیوم آلیانز یوونتوس که دو ساله ساخته شده یکی ازمدرن ترین استادیوم های جهان است. استادیومی که سازگار با محیط زیست شناخته می شود. حداکثر استفاده از انرژی آفتاب را دارد ودر آب یاری چمنش با استفاده از آب باران نسبت به گذشته 50 درصد صرفه جویی می کند. استادیومی که خطر آتش سوزی ندارد و به کاهش گازهای گلخانه ای کمک می کند.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

مجموعه آلیانز شامل کمپ تمرینی ، هتل ، مدرسه ، مرکز مجهزپزشکی ، سالن تمرین و مجموعه فروشگاه ها و ...

این استادیوم البته شبیه پردیس های سینمایی تهران است.سیزده مرکز خرید دارد ، مرکز بازی برای کودکان دارد و یک مجموعه سینمایی در کنارش ساخته شده. مجموعه هایی از رستوران ها هم در این استادیومو طبقات مختلفش وجود دارند و همه این ها به این دلیل طراحی شده که یوونتوس بتواند وام بانک ها را بدهد و تیم ملی هم می تواند با این مراکز هزینه قرضش از موسسات را پس بدهد.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

سالن یکی از 13 مجموعه فروشگاه استادیوم

اما ویژگی اصلی این استادیوم زمین های تمرین درجه یک ، مرکز پزشکی مجهز و هتل اش هستند که یکی از به روزترین کمپ های حال حاضر دنیا به حساب می آیند . در اصل ما با چنین استادیومی که به قول کی روش بزرگترین مشکل تیم ملی ایران در حال حاضر است حضورمان در جام های جهانی آینده را بیمه می کنیم و برای همیشه آن 270 دقیقه رویایی برای پرزنت مان در دنیا را به دست می آوریم. البته مهندسان می توانند در این سازه جدید ساختار حضور بانوان را هم فراهم کنند که دیگر مشکل ساختاری هم وجود نداشته باشد. شاید باورتان نشود اما یوونتوس برخی صندلی های ویژه این استادیوم و نامش راتا سال 2023 به قیمت 375 میلیارد فروخته و در آمدی عجیب داشته و شاید همین مدل را هم بشود در ایران پیاده کرد.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

رستوران مشرف به زمین چمن استادیوم 

البته که باز تاکید می کنیم ما چون اینجا از پول بیت المال استفاده می کنیم نه نیاز به وام داریم و نه نیاز به فروش نام . فقط از موسسات قرض می گیریم و بعدا به شان می دهیم.  

خلاصه که با پول یک سال موسسات نام برده می شود به پروژه ای درآمدزا رسید که قرضش را به زودی پس می دهد و تیم ملی را هم راحت به جام جهانی می رساند و البته از نظر بعد رسانه ای بین المللی حتما فعالیتی چندین هزاربرابر آن موسسات خواهد داشت

حالا اگر در این قرض گرفتن پول ما کمی پیشروی کنیم و بودجه 4 سال موسسات را بگیریم می توانیم از نظرسخت افزاری آماده برگزاری جام ملت های آسیا شویم . داشتن 6 تا 8 استادیوم به روز که دیگر لازم نیست باقی شان به اندازه اولی بزرگ و پر هزینه باشند به ایران مجوز برگزاری جام ملت ها را می دهد.

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

جام ملت های آسیا 1968 که در تهران برگزار شد و ایران با پیروزی بر اسراییل به قهرمانی رسید

البته برای برگزاری جام ملت ها به یک عالمه مساله دیگر به غیر از این نیاز داریم. به تغییر قوانین تغییر نگاه هتل های درست و درمان و... و ... و ... اما در این مسیر هم کنفدراسیون فوتبال آسیا کمک می کند هم اسپانسرها به ایران سرازیر می شوند ما قسمتی ازبودجه دولتی را صرف می کنیم و بعد میزبان جام ملت های آسیا می شویم و به کل مردم آسیا نشان می دهیم که چطور کشوری هستیم.

هرتبلیغی که تیم ملی ایران در جام جهانی می تواند بکند میزبانی و برگزاری جام ملت های آسیا در وجه قاره ای می تواند چندین برابر تاثیر داشته باشد. حالا اینکه برگزاری چنین تورنمنتی چه تاثیر در ایجاد شغل برای جوانان ایران و توسعه اقتصادی ایران می گذارد امری جداست.

در صورتی که این قرض 4 ساله را به قرص 10 ساله تبدیل کنیم ایران توانایی میزبانی جام جهانی را پیدا خواهد کرد. هرچند مانع در این مسیر بسیار زیاد است. از لابی و هزینه هایش گرفته تا قوانین سخت گیرانه داخلی و حتی میزبانی قطر که میزبانی ایران را حداقل 4 دوره عقب می اندازد. یعنی نویسده به خوبی می داند که برای برگزاری یک تورنمنت مثل جام جهانی هتل ها، جاده و فرودگاه ها چقدر موثر هستند و قوانین گمرکی تا چه حد باید تغییر کند اما نباید فراموش کرد که هیچ میزبانی حتی ساخت استادیوم هایش را با نفت انجام نمی دهد و همه چیز با اسپانسرینگ انجام می شود اما ایران امروز به لطف پول نفتی که در اختیار موسسات و نهادها قرار می گیرند می تواند در ساخت استادیوم ها بدون اسپانسرپیش برود و دستش روی زانوی خودش باشد. 

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

استادیوم آزادی در میزبانی مسابقات آسیایی 1974 تا سال ها مجهز ترین استادیوم آسیا بود

امامیزبانی جام جهانی همان طور که به پوتین به عنوان یکی از دو مرد قدرتمند سیاسی جهان این فرصت را داد که پر بیننده ترین سخنرانی عمرش را داشته باشد به رییس جمهور آن زمان ایران هم فرصت می دهد که شان و جایگاهی بالا پیدا کند و در برابر دیدگان میلیاردها بیننده سخنرانی کند.

اگر یک بار دیگر بخواهیم اصل هدف یادداشت را مرور کنیم با بودجه 10 یا 15 سال این موسسات و موسسات دیگر ایران اسلامی می تواند در بعد ورزش میزبان مسابقاتی باشد که صاحب جایگاه جهانی اش را به عنوان یک قدرت صلح جو و با فرهنگ شود. کشوری در حال پیشرفت و توسعه. البته شاید طرح های بسیار بهتر اقتصادی برای هزینه کرد این بودجه هنگفت وجود داشته باشد.

اما بودجه یک تا  چند ده ساله موسساتی که ده ها سال از عمرشان می گذرد و عملکردشان مشخص است می تواند اول ایران را دائما در جام جهانی در معرض رسانه ها قرار دهد ثانیا به میزبانی مسابقات مهم از جمله ، جام ملت های آسیا ، جام جهانی ، مسابقات آسیایی و حتی المپیک نزدیک کند.و صد البته که می دانید برگزاری این مسابقات به غیر از اینکه یک فعالیت تبلیغی بزرگ فرهنگی است در زندگی تک تک افرادی که در ایران زندگی می کنند موثر خواهد بود. توسعه اقتصادی برای همه میزبان های مسابقات مهم رخ داده است.

ایران با تکیه بر درامد از استخراج نفت میزبان بازی های آسیایی 1974 شد و نامزد برگزاری المپیک 1988 هم بود . حالا اگر چندین سال فقط قسمتی ازبودجه برخی موسسات و نهادها قرض گرفته شود ایران دوباره می تواند با میزبانی مسابقات جام ملت ها ، جام جهانی و حتی بازی های آسیاو المپیک بزرگترین فعالیت های فرهنگی اش را بکند. فقط با پول چند سال بودجه این موسسات.

 

 

منبع: عصر ایران
برچسب‌ها:پول نفت، نفت ما
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما