آخرین اخبار
فراتر از نفت

پیوندی:برای سرمایه گذاری در پتروشیمی نگرانی نداریم

۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۹/۴کد خبر: 74477
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین (تاپیکو) گفت: ما درباره سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی کشور نگرانی نداریم و به توسعه صنایع پتروشیمی در سواحل خیلج فارس و دریای عمان توجه داریم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، «محمدحسن پیوندی» امروز (شنبه) در کنفرانس بین المللی «سین گاز2017» افزود: ایران از موقعیت مناسبی برای حضور سرمایه ‌گذاران در صنعت پتروشیمی و تبدیل گاز و تولید متانول و تکمیل زنجیره ارزش برخوردار است.

وی تاکید کرد ایران به دلیل وجود مزیت خوراک و زیرساخت های مطلوب در صورت جذب سرمایه گذاری های جدید به قطب پتروشیمی منطقه تبدیل می شود؛ همچنین با راه اندازی واحدهای جدید، میزان متانول تولیدی کشور به حدود 20 میلیون تن در سال می رسد.

پیوندی، تحریم های بین المللی، کاهش قیمت نفت و نوسان شدید از 100 به 30 دلار، تحریم های بین المللی علیه صنعت نفت ایران و عرضه «شیل گاز» آمریکا و ایجاد ناامنی پس از وقوع بحران داعش را از مشکلات سال های اخیر صنعت پتروشیمی ایران نام برد.

مدیرعامل تاپیکو (زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی) ادامه داد: برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر باید به توسعه صنایع تکمیلی و پایین دستی توجه بیشتری شود و تولید محصولات با پایه گازی توسعه بیشتری یابد.

به گفته وی، اکنون سه هلدینگ بزرگ پتروشیمی در کشور فعالیت دارند که باید با یکدیگر ادغام شوند تا از توان تاثیرگذاری بیشتری برخوردار شوند و بازاری یکپارچه شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، کنفرانس بین المللی «سین گاز 2017» (یتروژن و گاز سنتز ایران) امروز با حضور 18 کشور در تهران گشایش یافت.

در این کنفرانس دو روزه آخرین تحولات صنعت گاز و پتروشیمی در عرصه داخلی، منطقه ای و بین المللی بررسی می شود.

نمایندگان 14 کشور اروپایی، سه کشور آسیایی و یک کشور از قاره آمریکا در این کنفرانس بین المللی شرکت کرده اند.

نمایندگان کانادا، آلمان، انگلیس، ایتالیا، دانمارک، هلند، بلژیک، فرانسه، لهستان، روسیه، اسپانیا، هند، ژاپن، اوکراین و... در این کنفرانس شرکت کرده اند.

وضعیت بازار جهانی متانول، اوره، خوراک گاز، تولیدکنندگان و صادرکنندگان پتروشیمی و ورود شیل گاز به عرصه تجاری از مسائل مطرح در این همایش است.

در حاشیه این همایش نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های داخلی و خارجی در هتل اسپیناس تهران برپاست.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما