آخرین اخبار
فراتر از نفت

تولید از لایه نفتی پارس جنوبی ادامه دارد

بانک رفاه از عرضه سهام پتروشیمی امیرکبیر شانه خالی می کند

تکذیب تغییر مدیر عامل پالایشگاه بید بلند

زنگنه: در بحث تولید نفت تنها تصمیم‌های اوپک اعتبار دارد

آمریکا به خودکفایی نفتی نمی‌رسد

مشکل اصلی اقتصاد کشور، فساد است

عارف به فاطمه کروبی تسلیت گفت

رشد تقاضای نفت متوقف می‌شود

وزیر نفت به رئیس اوپک نامه زد

کشف ۳۴ کانتینر سوخت قاچاق

انتصاب جدید در وزارت نفت

اهواز ۵۰ +/ تصاویر

انضباط اوپک درحال از دست رفتن است

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان به دنبال محک زدن اوپک است

نفت و گاز ایران حرف اول را می زند

ترامپ در دام نفتی عربستان و روسیه

دریافت کلیه مطالبات سنواتی پاسارگاد از وزارت راه

کاهش قیمت نفت در دستور کار دیدار ترامپ-پوتین

ایرانول از روغن موتورهایی با بالاترین سطح کیفی رونمایی کرد

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی

کمک امارات به خلیفه حفتر

تخلف ۶۳۰ میلیارد ریالی در شرکت نفتی جنوب فقط در خریدهای "ال پی"!!!

احتمال افزایش تولید نفت روسیه

پیشنهاد مشارکت آمریکا در LNG ایران

حفاری طولانی ترین چاه جهان در میدان چایوو در دریای اختسک

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۷کد خبر: 74360
روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین ۱ Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین 1 Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد. در این کنسرسیوم، علاوه بر ‏ روسنفت، شرکتهای ‏‏اکسون‌موبیل،  ‏سودکو ژاپن و شرکت ‏او ان جی سی ویدش ‏هند حضور دارند.

طول چاه با حفاری و تکمیل افقی 15000 متر می باشد که هم اکنون یک رکورد جهانی به حساب می آید. این اقدام از نظر شاخص جهت حفاری یک چاه فوق العاده پیچیده  است.

رکوردهای متعددی در حفاری گسترده از زمان پروژه حفاری ساخالین 1 در سال 2003 ثبت شده است. با احتساب این رکورد جدید ساخالین 1، روسنفت 9 چاه از 10 چاه طویل جهان را حفاری کرده است. حفاری ساخالین 1 در میان سریعترین ،پیشرفته ترین و کارآمدترین حفاری در نوع خود در جهان است که فناوری حفاری سریع را توسعه داده است. این فناوری از الگوی با کیفیت بالای پارامترهای فیزیکی حفاری با رویکرد ساختاری برای طراحی چاه تشکیل شده است. حفاری توسعه یافته هزینه های ساخت سازه های اضافی فراساحلی، خطوط لوله و دیگر تجهیزات و تاسیسات زیرساخت میدان را کاهش داده و تاثیر زیست محیطی را به خاطر حفاری کوچکتر و اثر تولید کاهش می دهد. در واقع روسنفت، این موفقیت را مدیون فناوری و مشارکت شرکت اکسون موبیل است.

‏از سال 2013 این پروژه پنج رکورد جهانی را به خاطر عمق چاهها ثبت کرده است. در آوریل 2015 توسعه چاه شماره 14 به طول 13500 متر ،  چاه زد40 به طول 13000 متر در سال 2014 تکمیل شد، چاه زد 43 و زد 42 در آوریل و ژوئن 2013 به ترتیب با طول 12450 متر و 12700 متر انجام شد. چایوو یکی از سه میدان پروژه ساخالین 1 است که در شمال شرق ساخالین واقع شده است. عمق آب از 14 تا 30 متر متغیر است و عمق آب در ناحیه سکوی اورلان 15 متر بوده و فاصله تا ساحل 5 کیلومتر است. ساخالین 1 شامل سه میدان فراساحلی چایوو ، اودوپتو و آرکوتون-داقی است که در شمالشرقی صفحه ساخالین قرار دارد.

میثم قدیری/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما