آخرین اخبار
فراتر از نفت

حضور مدیر عامل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در پتروشیمی جم

قیمت بنزین واقعی شود قاچاقچی‌ها ریسک نمی‌کنند

تجربه نفت ۱۲۰ دلاری در ماه های آینده

ترامپ به هدف نفتی‌اش درباره ایران نمی رسد

خبری از نفت ارزان در سال ۲۰۱۹ نیست

تقاضا برای نفت اعضای اوپک افزایش می‌یابد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

امضای موافقتنامه مشارکت استراتژیک ادنوک و بیکر هیوز

ایران قدرت مقابله با تحریم نفتی را دارد

جزئیات جدید از اختلاس نفتی در جنوب

بارش اولین باران پاییزی در اهواز/عکس

خرید نفت کره جنوبی از ایران به صفر رسید

نظر دولت به احیای کارت سوخت است

بنزین از چه زمانی دو نرخی می‌شود؟

پتروشیمی تعطیل شد

چین به نفت آمریکا پشت کرد

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت

برندگان و بازندگان نفت ۱۰۰ دلاری

مزایا و معایب عرضه نفت خام در بورس

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاهی با استفاده از سرمایه‌های مردمی

امتیاز احداث جایگاههای سوخت به چه کسانی واگذار میشود؟!

کشورهایی که به قاچاق نفت متهم هستند

گرانی سوخت شایعه است

انفجار در خط لوله نفت در نیجریه با ۲۴ کشته

حفاری طولانی ترین چاه جهان در میدان چایوو در دریای اختسک

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۷کد خبر: 74360
روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین ۱ Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین 1 Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد. در این کنسرسیوم، علاوه بر ‏ روسنفت، شرکتهای ‏‏اکسون‌موبیل،  ‏سودکو ژاپن و شرکت ‏او ان جی سی ویدش ‏هند حضور دارند.

طول چاه با حفاری و تکمیل افقی 15000 متر می باشد که هم اکنون یک رکورد جهانی به حساب می آید. این اقدام از نظر شاخص جهت حفاری یک چاه فوق العاده پیچیده  است.

رکوردهای متعددی در حفاری گسترده از زمان پروژه حفاری ساخالین 1 در سال 2003 ثبت شده است. با احتساب این رکورد جدید ساخالین 1، روسنفت 9 چاه از 10 چاه طویل جهان را حفاری کرده است. حفاری ساخالین 1 در میان سریعترین ،پیشرفته ترین و کارآمدترین حفاری در نوع خود در جهان است که فناوری حفاری سریع را توسعه داده است. این فناوری از الگوی با کیفیت بالای پارامترهای فیزیکی حفاری با رویکرد ساختاری برای طراحی چاه تشکیل شده است. حفاری توسعه یافته هزینه های ساخت سازه های اضافی فراساحلی، خطوط لوله و دیگر تجهیزات و تاسیسات زیرساخت میدان را کاهش داده و تاثیر زیست محیطی را به خاطر حفاری کوچکتر و اثر تولید کاهش می دهد. در واقع روسنفت، این موفقیت را مدیون فناوری و مشارکت شرکت اکسون موبیل است.

‏از سال 2013 این پروژه پنج رکورد جهانی را به خاطر عمق چاهها ثبت کرده است. در آوریل 2015 توسعه چاه شماره 14 به طول 13500 متر ،  چاه زد40 به طول 13000 متر در سال 2014 تکمیل شد، چاه زد 43 و زد 42 در آوریل و ژوئن 2013 به ترتیب با طول 12450 متر و 12700 متر انجام شد. چایوو یکی از سه میدان پروژه ساخالین 1 است که در شمال شرق ساخالین واقع شده است. عمق آب از 14 تا 30 متر متغیر است و عمق آب در ناحیه سکوی اورلان 15 متر بوده و فاصله تا ساحل 5 کیلومتر است. ساخالین 1 شامل سه میدان فراساحلی چایوو ، اودوپتو و آرکوتون-داقی است که در شمالشرقی صفحه ساخالین قرار دارد.

میثم قدیری/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما