آخرین اخبار
فراتر از نفت

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی تخت جمشید

انفجار سیلندر گاز در محله خاک‌سفید

رشد ۱۰.۸ درصدی مصرف بنزین

تفاهم‌نامه اجرای خط ایرانشهر- چابهار فردا امضا می‌شود

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی مروارید

زمان برگزاری مناقصه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان

۹ اردیبهشت؛جلسه بعدی دادگاه دکل نفتی

دستیابی پتروشیمی شیمی بافت به رکورد جدید تولید

پایبندی به توافق نفتی به ۱۴۹درصد رسید

زنگ خطر کمبود عرضه در بازار نفت

صادرات گاز به بغداد ادامه دارد

تاثیر اختلاف نفتی عربستان و روسیه

هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش تولید

جوابیهNPC به یک کانال تلگرامی

نفت در آتش تصدی گری دولتی می سوزد

حادثه در خط لوله انتقال گاز در خوزستان

مسابقه طراحی مفهومی ساختمان جدید صنعت نفت/تصویری

حمله تروریستی به خط لوله نفت لیبی

مذاکرات جدید با عراق برای سوآپ

بهره‌برداری از فاز یک پتروشیمی مکران در سال آینده

جلسه بررسی پیشنهاد نروژی ها برای دریای خزر

برنده مسابقه طراحی ماکت ساختمان جدید وزارت نفت اعلام شد

تک نرخی بودن ارز نشانه سلامت اقتصادی است

تولید گرید PE۱۰۰مشکی در پتروشیمی جم با کاتالیست جدید

عربستان ؛ میزبان نشست اوپک و روسیه

حفاری طولانی ترین چاه جهان در میدان چایوو در دریای اختسک

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۸/۲۷کد خبر: 74360
روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین ۱ Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، روسنفت Rosneft به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم ساخالین 1 Sakhalin به صورت موفقیت آمیزی حفاری طولانی ترین چاه جهان را از سکوی اورلان Orlan در میدان چایوو Chaivo در دریای اختسک Okhotsk روسیه انجام داد. در این کنسرسیوم، علاوه بر ‏ روسنفت، شرکتهای ‏‏اکسون‌موبیل،  ‏سودکو ژاپن و شرکت ‏او ان جی سی ویدش ‏هند حضور دارند.

طول چاه با حفاری و تکمیل افقی 15000 متر می باشد که هم اکنون یک رکورد جهانی به حساب می آید. این اقدام از نظر شاخص جهت حفاری یک چاه فوق العاده پیچیده  است.

رکوردهای متعددی در حفاری گسترده از زمان پروژه حفاری ساخالین 1 در سال 2003 ثبت شده است. با احتساب این رکورد جدید ساخالین 1، روسنفت 9 چاه از 10 چاه طویل جهان را حفاری کرده است. حفاری ساخالین 1 در میان سریعترین ،پیشرفته ترین و کارآمدترین حفاری در نوع خود در جهان است که فناوری حفاری سریع را توسعه داده است. این فناوری از الگوی با کیفیت بالای پارامترهای فیزیکی حفاری با رویکرد ساختاری برای طراحی چاه تشکیل شده است. حفاری توسعه یافته هزینه های ساخت سازه های اضافی فراساحلی، خطوط لوله و دیگر تجهیزات و تاسیسات زیرساخت میدان را کاهش داده و تاثیر زیست محیطی را به خاطر حفاری کوچکتر و اثر تولید کاهش می دهد. در واقع روسنفت، این موفقیت را مدیون فناوری و مشارکت شرکت اکسون موبیل است.

‏از سال 2013 این پروژه پنج رکورد جهانی را به خاطر عمق چاهها ثبت کرده است. در آوریل 2015 توسعه چاه شماره 14 به طول 13500 متر ،  چاه زد40 به طول 13000 متر در سال 2014 تکمیل شد، چاه زد 43 و زد 42 در آوریل و ژوئن 2013 به ترتیب با طول 12450 متر و 12700 متر انجام شد. چایوو یکی از سه میدان پروژه ساخالین 1 است که در شمال شرق ساخالین واقع شده است. عمق آب از 14 تا 30 متر متغیر است و عمق آب در ناحیه سکوی اورلان 15 متر بوده و فاصله تا ساحل 5 کیلومتر است. ساخالین 1 شامل سه میدان فراساحلی چایوو ، اودوپتو و آرکوتون-داقی است که در شمالشرقی صفحه ساخالین قرار دارد.

میثم قدیری/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما