آخرین اخبار
فراتر از نفت

دولت روحانی چقدر نفت فروخت؟

روایت زنگنه از یک دروغ شاخدار درباره نفتکش سانچی

رفت و آمد آزادانه وابستگان نزدیک ضد انقلاب و اپوزیسیون در نفت

تلاش جمهوری کنگو برای پیوستن به اوپک

مقصر حادثه سانچی کیست؟

قرارداد الجزایر برای صرفه‌جویی در واردات سوخت

ادامه روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور

انتقال پیکر ۳ جان باخته حادثه سانچی به کشور پس از آزمایش DNA

برنامه‌ای برای خروج از توافق اوپک مطرح نیست

قیمت بنزین در سال ۹۷ پلکانی افزایش نمی‌یابد

دعوت به تجمع برای گرامی داشت یاد شهدای نفتکش

چشم انداز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

گزارش کمیسیون انرژی درباره حادثه نفتکش سانچی

افزایش ٩٠ درصدی حضور شرکتها در نمایشگاه نفت عسلویه

لزوم بررسی جعبه‌سیاه فله‌بر چینی در سانحه سانچی

"ساتا" حسابهای "حفاری شمال " را بلوکه کرد

اعزام ربات برای کشف زوایای پنهان بیشتری از سانچی

اجرای ۷ میلیارد دلار پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در عربستان

بررسی‌های همه‌جانبه علل وقوع سانحه سانچی به زودی آغاز می‌شود

توسعه پتروشیمی نوری با مشارکت فرانسوی ها و ایتالیایی ها

اتحاد علیه نفت شیل

ایران، خروج پیکرهای جانباختگان از نفتکش غرق شده را پیگیری می کند

ازسرگیری فعالیت غول نفتی آمریکایی در شمال عراق

در ۸ماهه اول امسال چه قدر نفت فروختیم؟

ماجرای ٢ پسرخاله که در «سانچی» بودند+عکس

آغاز تولید شرکت او ام وی، از میدان گازی صوفیای پاکستان

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۸/۲۴کد خبر: 74343
شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شد. چاه شماره ۲ صوفیا تولید ۱۵ میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و ۱۴۰۰ بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در 27 اکتبر 2017 آغاز شد. چاه شماره 2 صوفیا تولید 15 میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و 1400 بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

میدان گازی و میعانات صوفیا در شمال میدان گازی مهار در بلوک مهار در پاکستان قرار گرفته است. شرکت او ام وی موریس انرژی همگام با مشارکت مدنی با شرکت اوشن پاکستان، هلدینگ دولتی خصوصی و شرکت نفت زاور Zaver اکتشاف هیدروکربنها از چاه صوفیا را در آگوست 2013 اعلام کردند. فعالیتهای توسعه در اوایل سال 2017 پس از یک قرارداد اجاره توسعه و تولید تضمین شد.

چاه شماره 2 صوفیا به صورت موفقیت امیزی بدون هرگونه حادثه به بهره برداری رسیده و شرکت او ام وی و شرکایش به دنبال افزایش تولید گاز مهار تا 15 میلیون متر مکعب و 1400 بشکه میعانات در روز هستند. گاز و میعانات از این میدان در تاسیسات گاز مهار در شهداد کوت در استان سند پاکستان که او م وی ساخته است، فرآوری می شود.

اکتشاف او ام وی در پاکستان در تملک 100 درصدی شعبه او ام وی اکتین گزلشافت OMV Aktiengesellschaft است که فعالیتهای اکتشافی را در استان سند در سال 1991 آغاز کرد. او ام وی در پاکستان، در پنج مجوز اکتشاف (چهار مورد عملیاتی شده و یک مورد در حال انجام است) و در پنج اجاره زمین عملیاتی شده توسعه و تولید، سهم دارد.

پیشتر آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) اعلام کرده است که پاکستان رتبه ۱ را در کشف ذخایر گاز در اختیار دارد. همچنین ذخایر شیل گس و شیل اویل پاکستان بیشتر از ذخایر متعارف و غیرمتعارف همه کشورهای آسیای مرکزی است. پاکستان ۱۰.۱۵۹ تریلیون فوت مکعب ذخایر شیل گس و ۳.۳۲۳ میلیارد بشکه شیل اویل دارد که بیشتر از برآورد اداره اطلاع رسانی انرژی آمریکا (EIA) می باشد. ذخایر متعارف گاز پاکستان حدود ۲۰ تریلیون فوت مکعب و ذخایر نفت متعارف ۳۸۵ میلیارد بشکه برآورد شده است.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما