آخرین اخبار
فراتر از نفت

حضور مدیر عامل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در پتروشیمی جم

قیمت بنزین واقعی شود قاچاقچی‌ها ریسک نمی‌کنند

تجربه نفت ۱۲۰ دلاری در ماه های آینده

ترامپ به هدف نفتی‌اش درباره ایران نمی رسد

خبری از نفت ارزان در سال ۲۰۱۹ نیست

تقاضا برای نفت اعضای اوپک افزایش می‌یابد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

امضای موافقتنامه مشارکت استراتژیک ادنوک و بیکر هیوز

ایران قدرت مقابله با تحریم نفتی را دارد

جزئیات جدید از اختلاس نفتی در جنوب

بارش اولین باران پاییزی در اهواز/عکس

خرید نفت کره جنوبی از ایران به صفر رسید

نظر دولت به احیای کارت سوخت است

بنزین از چه زمانی دو نرخی می‌شود؟

پتروشیمی تعطیل شد

چین به نفت آمریکا پشت کرد

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت

برندگان و بازندگان نفت ۱۰۰ دلاری

مزایا و معایب عرضه نفت خام در بورس

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاهی با استفاده از سرمایه‌های مردمی

امتیاز احداث جایگاههای سوخت به چه کسانی واگذار میشود؟!

کشورهایی که به قاچاق نفت متهم هستند

گرانی سوخت شایعه است

انفجار در خط لوله نفت در نیجریه با ۲۴ کشته

آغاز تولید شرکت او ام وی، از میدان گازی صوفیای پاکستان

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۸/۲۴کد خبر: 74343
شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شد. چاه شماره ۲ صوفیا تولید ۱۵ میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و ۱۴۰۰ بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در 27 اکتبر 2017 آغاز شد. چاه شماره 2 صوفیا تولید 15 میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و 1400 بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

میدان گازی و میعانات صوفیا در شمال میدان گازی مهار در بلوک مهار در پاکستان قرار گرفته است. شرکت او ام وی موریس انرژی همگام با مشارکت مدنی با شرکت اوشن پاکستان، هلدینگ دولتی خصوصی و شرکت نفت زاور Zaver اکتشاف هیدروکربنها از چاه صوفیا را در آگوست 2013 اعلام کردند. فعالیتهای توسعه در اوایل سال 2017 پس از یک قرارداد اجاره توسعه و تولید تضمین شد.

چاه شماره 2 صوفیا به صورت موفقیت امیزی بدون هرگونه حادثه به بهره برداری رسیده و شرکت او ام وی و شرکایش به دنبال افزایش تولید گاز مهار تا 15 میلیون متر مکعب و 1400 بشکه میعانات در روز هستند. گاز و میعانات از این میدان در تاسیسات گاز مهار در شهداد کوت در استان سند پاکستان که او م وی ساخته است، فرآوری می شود.

اکتشاف او ام وی در پاکستان در تملک 100 درصدی شعبه او ام وی اکتین گزلشافت OMV Aktiengesellschaft است که فعالیتهای اکتشافی را در استان سند در سال 1991 آغاز کرد. او ام وی در پاکستان، در پنج مجوز اکتشاف (چهار مورد عملیاتی شده و یک مورد در حال انجام است) و در پنج اجاره زمین عملیاتی شده توسعه و تولید، سهم دارد.

پیشتر آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) اعلام کرده است که پاکستان رتبه ۱ را در کشف ذخایر گاز در اختیار دارد. همچنین ذخایر شیل گس و شیل اویل پاکستان بیشتر از ذخایر متعارف و غیرمتعارف همه کشورهای آسیای مرکزی است. پاکستان ۱۰.۱۵۹ تریلیون فوت مکعب ذخایر شیل گس و ۳.۳۲۳ میلیارد بشکه شیل اویل دارد که بیشتر از برآورد اداره اطلاع رسانی انرژی آمریکا (EIA) می باشد. ذخایر متعارف گاز پاکستان حدود ۲۰ تریلیون فوت مکعب و ذخایر نفت متعارف ۳۸۵ میلیارد بشکه برآورد شده است.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما