آخرین اخبار
فراتر از نفت

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی تخت جمشید

انفجار سیلندر گاز در محله خاک‌سفید

رشد ۱۰.۸ درصدی مصرف بنزین

تفاهم‌نامه اجرای خط ایرانشهر- چابهار فردا امضا می‌شود

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی مروارید

زمان برگزاری مناقصه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان

۹ اردیبهشت؛جلسه بعدی دادگاه دکل نفتی

دستیابی پتروشیمی شیمی بافت به رکورد جدید تولید

پایبندی به توافق نفتی به ۱۴۹درصد رسید

زنگ خطر کمبود عرضه در بازار نفت

صادرات گاز به بغداد ادامه دارد

تاثیر اختلاف نفتی عربستان و روسیه

هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش تولید

جوابیهNPC به یک کانال تلگرامی

نفت در آتش تصدی گری دولتی می سوزد

حادثه در خط لوله انتقال گاز در خوزستان

مسابقه طراحی مفهومی ساختمان جدید صنعت نفت/تصویری

حمله تروریستی به خط لوله نفت لیبی

مذاکرات جدید با عراق برای سوآپ

بهره‌برداری از فاز یک پتروشیمی مکران در سال آینده

جلسه بررسی پیشنهاد نروژی ها برای دریای خزر

برنده مسابقه طراحی ماکت ساختمان جدید وزارت نفت اعلام شد

تک نرخی بودن ارز نشانه سلامت اقتصادی است

تولید گرید PE۱۰۰مشکی در پتروشیمی جم با کاتالیست جدید

عربستان ؛ میزبان نشست اوپک و روسیه

آغاز تولید شرکت او ام وی، از میدان گازی صوفیای پاکستان

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۸/۲۴کد خبر: 74343
شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شد. چاه شماره ۲ صوفیا تولید ۱۵ میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و ۱۴۰۰ بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،شرکت اتریشی او ام وی OMV ، اعلام کرد که به صورت موفقیت آمیزی تولید از میدان صوفیا در 27 اکتبر 2017 آغاز شد. چاه شماره 2 صوفیا تولید 15 میلیون متر مکعب گاز را به صورت روزانه و 1400 بشکه میعانات در هر روز اضافه خواهد کرد که در درون بلوک مهار Mehar قرار دارد و توسط شرکت او ام وی موریس انرژی اجرا می شود.

میدان گازی و میعانات صوفیا در شمال میدان گازی مهار در بلوک مهار در پاکستان قرار گرفته است. شرکت او ام وی موریس انرژی همگام با مشارکت مدنی با شرکت اوشن پاکستان، هلدینگ دولتی خصوصی و شرکت نفت زاور Zaver اکتشاف هیدروکربنها از چاه صوفیا را در آگوست 2013 اعلام کردند. فعالیتهای توسعه در اوایل سال 2017 پس از یک قرارداد اجاره توسعه و تولید تضمین شد.

چاه شماره 2 صوفیا به صورت موفقیت امیزی بدون هرگونه حادثه به بهره برداری رسیده و شرکت او ام وی و شرکایش به دنبال افزایش تولید گاز مهار تا 15 میلیون متر مکعب و 1400 بشکه میعانات در روز هستند. گاز و میعانات از این میدان در تاسیسات گاز مهار در شهداد کوت در استان سند پاکستان که او م وی ساخته است، فرآوری می شود.

اکتشاف او ام وی در پاکستان در تملک 100 درصدی شعبه او ام وی اکتین گزلشافت OMV Aktiengesellschaft است که فعالیتهای اکتشافی را در استان سند در سال 1991 آغاز کرد. او ام وی در پاکستان، در پنج مجوز اکتشاف (چهار مورد عملیاتی شده و یک مورد در حال انجام است) و در پنج اجاره زمین عملیاتی شده توسعه و تولید، سهم دارد.

پیشتر آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) اعلام کرده است که پاکستان رتبه ۱ را در کشف ذخایر گاز در اختیار دارد. همچنین ذخایر شیل گس و شیل اویل پاکستان بیشتر از ذخایر متعارف و غیرمتعارف همه کشورهای آسیای مرکزی است. پاکستان ۱۰.۱۵۹ تریلیون فوت مکعب ذخایر شیل گس و ۳.۳۲۳ میلیارد بشکه شیل اویل دارد که بیشتر از برآورد اداره اطلاع رسانی انرژی آمریکا (EIA) می باشد. ذخایر متعارف گاز پاکستان حدود ۲۰ تریلیون فوت مکعب و ذخایر نفت متعارف ۳۸۵ میلیارد بشکه برآورد شده است.

فاتیما رضایی/نفت ما


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما