آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

تعمیرات اساسی سال ۹۷ پالایشگاه امام خمینی شازند، نگرانی ها، پرسش ها و انتظارات

آقای صادق ابادی به هوش باشید!

۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۸/۱۷کد خبر: 74229
در سال ۱۳۹۴ در پالایشگاه امام خمینی (ره)برای اولین بار از سوی تیم فعلی مدیریتی ،تعمیرات اساسی همزمان ۸ واحد پالایشی برنامه ریزی و پس از عدول از برنامه زمانبندی شده در بستن و راه اندازی مجدد و فراز و فرودهای جانکاه خاتمه یافت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،متاسفانه مدیریت این پالایشگاه  به دلیل بی توجهی در برنامه ریزی وعدم توجه کافی به زیرساخت ها و امکانات پالایشگاه در بخش های مختلف ،تعمیرات اساسی ان  سال را با کشته شدن 5 کارگر و پس از کش و قوس های حقوقی و ضررهای میلیاردی ناشی از به درازا کشیدن بیش از برنامه تعمیرات و تنها با پشت گرمی حمایت های بی قید شرط برخی ساپورت های نام اشنای شان در مرکز خاتمه بخشیده و این پرونده که به دنبال سو مدیریت و ناکارامدی مدیریت ارشد گریبانگیر وزارت نفت شده بود در کمال ناباوری بسته شد و مهره های اصلی این ناکارامدی مدیریتی علیرغم احکام حقوقی قطعی صادره علیه انان از طرف هیات دوم بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در وزارت نفت  رسیدهمچنان بر صندلی های خود تکیه زده و دست اندرکار برنامه ریزی و اجرای دوباره برنامه اورهال سال 97 این پالایشگاه اند!

 

بماند اینکه شاهرخ خسروانی معاون وقت پالایش و پخش توانست در اقداماتی سازماندهی شده به حمایت بی قید و شرط از علی جمشیدی که کلیدی ترین مهره در برنامه ریزی اورهال سال 94 را داشت بپردازد و در کمال ناباوری او را از تیررس پیگرد در امان دارد.  پرداختن به این موضوع فعلا موضوع این بحث نبوده و مجالی دیگر طلب می کند. 

اما 

امروز و به دنبال عدم اطمینان به تیم مدیریتی فعلی و تصمیمات سودجویانه و ماجراجویانه انها در میان کارکنان این پالایشگاه ، سوالات متعددی در این زمینه  دست به دست در میان بخش های مختلف بزرگترین پالایشگاه در مدار تولید ایران می چرخد و اذهان را نگران داشته و به خود مشغول است.

این سوالات بدین شرح است ؛

1- کدامیک از مشکلات  مدیریتی  و نواقص مربوط به بخش های مختلف این پالایشگاه مرتفع شده و کدامین مفاد از مفاده های چند ده گانه گزارشات دستگاه های نظارتی و بازرسی که در قریب به هزار سطر کتبا به مقامات مختلف وزارت نفت و پالایش و پخش گزارش شده است ، در حال حاضر رفع شده و بر اساس کدامین  توجیهات فنی مدیریت این پالایشگاه تعمیرات اساسی 8 واحد را به  15 واحد پالایشی برای سال 97 ارتقا بخشیده و به اصطلاح برنامه ریزی کرده  و به مرکز گزارش داده است.

2- اصولا نقش اداره HSE در پالایشگاه چیست و چرا تا کنون گزارشی در این زمینه به مرکز ارایه نکرده تا از ورود مدیران به برنامه ها و کارهای پر ریسک جلوگیری به موقع شود.

3- ایا دستگاه های مسوول و مسولان تصمیم گیر در ستاد پالایش و پخش  قبل از فرارسیدن سال 97 نباید پا به میدان گذاشته و با بررسی کامل گزارش دستگاه های متولی که در پالایشگاه و ادارهHSEستاد پالایش و پخش بایگانی شده اند ، از تکرار احتمالی حوادث سال 94 در پالایشگاه امام خمینی جلوگیری نماید.

4- ایا مسولان و کارشناسان متعدد کنار معاون جدید پالایش و پخش گزارش دقیقی از اتفاقات سال 94 و تصمیمات پر ریسک منجر به حوادث و  ضررهای مادی و معنوی ناشی از ان را به وی ارایه داده اند

این پرسش هایی کلیدی  است که معاون جدید بیژن زنگنه را به یاری می طلبد تا با یک دستور ویژه اقدام به ورود پیش از موعد همکارانش در این زمینه نماید و ضمن بازبینی و بررسی علل به تعویق انداختن برنامه اورهال برخی واحدها ، علت متمرکز کردن تعمیرات اساسی 15 واحد در سال 97 را جویا شده و نسبت به اصلاح ان اقدام فوری نمایند


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» ارش | ساعت ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۸/۱۷
8
0
نفت ما باز هم متشکریم
» بهره بردار | ساعت ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۸/۱۷
9
0
باید پرسید آیا مدیریت می خواهد با توجه امکانات فعلی و زیرساخت های کنونی پالایشگاه در سال ۹۷ تعداد قربانیان را چند برابر کنند؟ آیا هم چنان شرکت پیمانکاری اورهال ، همان شرکت های بی صلاحیت که با مدیریت ارشد پالایش و پخش ....... بودند؟ به نظر باید علت اون همه خسارت جانی ومالی در سال ۹۴را در انتخاب پیمانکار ضعیف و ذینفع بودن مدیریت در قراردادهای مالی و سوء مدیریت ناشی از باند بازی جستجو کرد!! با توجه به شکنجه های روحی و روانی و سرخوردگی اکثریت پرسنل این مجموعه در اثر خودکامگی مدیریت در سال های اخیر این پالایشگاه آبستن حوداث فاجعه بار می باشد، امیدواریم تا فرصت اندک باقی مانده چاره ای اندیشیده شود که شاهد اتفاقات ناگوارار در مجموعه وزرات نفت نباشیم.

پاسخ:
» احمد | ساعت ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۸/۱۷
9
0
جناب صادق ابادی لطفا به طور ویژه به این موضوع ورود بفرمایید
» ناشناس | ساعت ۱۰:۰ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
13
0
«....» «.....» سوار؟

در قدیم‌الایام، حاکمی در مشهد رسم بنهاد تا هر که از «زائر» دزدی کند، او را سوار بر الاغ بمدت یک هفته در شهر بگردانند.

مدتی گذشت تا این‌که شخصی از کاروان زائر حلوایی دزدید و بخورد.

او را بجرم دزدی به محکمه‌اش بردند و چون محکوم شد، طبق حکمِ حاکم سوار بر الاغی او را در شهر بچرخانیدند، مردم هم در کوچه و بازار جمع شدند، با دیدن حالت دزد خرسوار، شعار پیروزی سر می‌دادند و احساس عدالت و شادی می‌کردند.

هنگام چرخاندن دزد،
نگهبان از دزد پرسید: سخت می‌گذرد؟

دزد گفت: نه! حلوا را که خوردم، الاغ را هم که سوارم، مردم شهر هم که شادند!! از این «بهتر» دیگر چه می‌خواهی؟

واين حکایت‌شیرین،
احوال‌ پرسنل مظلوم پالایشگاه شازند و بیت المال و...............است. آقای ......... تا بیش از این دیر نشده دست دزدان را از بیت المال کوتاه کنید.

پاسخ:
» کارمند | ساعت ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
11
1
اقای معاون لطفا بپرسید چند دستگاه ماشین اتش نشانی در این مدت اضافه شده و کدام تیم امداد و نجات برای مواقع اضطراری اموزش داده شده است.
» رییس واحد | ساعت ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
8
1
لطفا این نظر را منتشر کنید : چرا باید عمدا اورهال ها به تعویق بیفتد ایا تیم فعلی قصد زمین گیر کردن مدیریت بعدی پالایشگاه را ندارند
» دلیر | ساعت ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
7
1
سلام و تشکر از نفت ما
» ب.ا | ساعت ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
8
1
ضعف ها و نقایص مدیریتی در این پالایشگاه بیداد می کند
» علی | ساعت ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
8
1
سلام همکاران پالایشگاهی ام در پالایشگاه امام فراموش تان نشود نقش کوتوله ها در مدیریت کمتر از نقش و ضعف های جدی اقای ع . ج نیست. به بی عرضگی اقای ع . غ نگاهی بیندازید. او نیز در این نابسامانی نقش جدی دارد
» علي | ساعت ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۸/۱۸
10
1
دقيقا حكايت اين پالايشگاه ، همان حكايت حاكم مشهد كه در بالا مطرح گرديده است ميباشد
» حرف حساب | ساعت ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۶/۸/۱۹
5
0
اقای صادق آبادی ورود کنید اگر این طور که نگارنده خبر می گوید باشد که اصلاح کنید واگر نیست این جو مسموم در این پالایشگاه را که تمامی توان کاری را صرف خود کرده پایان دهید
» جواد | ساعت ۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۸/۲۰
0
10
كاش ذره اي ازخداوند ترس داشتيم وواقع گرا بوديم اين دوستاني كه اين مطالب را مينويسند همانهايي هستند كه درسال 90 عامل افتادن لوله فلر شده وخسارات سنگيني به پالايشگاه وارد نمودند
» كارشناس | ساعت ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۶/۸/۲۰
0
8
راستي اين اتفاق كه مربوط به مديريت آقاي ع.ش ميباشد كه البته فرماندار شازند هم ازخجالت ايشان درآمد حالا چه ربطي به ع.ج دارد . بيابيد پرتقال فروش را
» جعفر | ساعت ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۸/۲۰
1
5
علي آقا اقاي ع.غ فرد بي حاشيه اي هست وبه نظر كارش را خوب بلد است اكثر كاركنان هم دوستش دارند.
» عبداله | ساعت ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۸/۲۱
3
0
وامصيبتا آقاي صادق آبادي به داد برسيد
» لاين فلر | ساعت ۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۸/۲۳
0
0
لاين فلر گغتي و كردي كبابم
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما