آخرین اخبار
فراتر از نفت

سهم نفت در بودجه سال آینده چقدر است؟

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

تاکید نوروززاده بر نهادینه کردن همگرایی

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۸/۱۵کد خبر: 73196
وظیفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه صنعت به عنوان یک نهاد توسعه ای و هماهنگی میان بخش های مختلف صنعت پتروشیمی است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت های ایدرو، شستا، ایران خودرو و سایپا و مدیران وکارکنان شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

بر اساس این گزارش رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این آیین اظهار کرد: با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سه نهاد ایدرو، ایمیدرو و شرکت ملی صنایع پتروشیمی دچار دگرگونی شدند که مقررشد با ماموریت جدید خود یعنی توسعه صنعت در داخل کشور فعالیت کنند وب ر همین اساس حدود اختیارات سازمانهای توسعه ای بنا بر دستور سازمان گسترش محدود می شد که در آن زمان بنده با همکاری نمایندگان مجلس توانستیم شرایطی ایجاد کنیم که سازمان توسعه ای ایمیدرو بر اساس اساسنامه خود عمل کند که بعد ازآن  با پیگیری شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز شامل قانون شرکت های توسعه ای شد که البته آن موقع فکر نمی کردم که وظیفه مدیریت این شرکت زمانی به من محول شود.

وی افزود:این مجموعه دو وظیفه عمده بر عهده دارد که شامل توسعه صنعت به عنوان یک نهاد توسعه ای و هماهنگی بین بخش های صنعت پتروشیمی با وجود اجرای اصل ۴۴و خصوصی سازی است. بر همین اساس نیازمند همراهی نیروهای متخصصان و نخبگان برای کاهش چالش‌های مردم است.

نوروززاده گفت: در دوران فعالیت خود هیچگاه تصمیم فردی نگرفتم و همیشه رای جمعی را عامل اجرایی شدن قوانین می دانستم. بر همین اساس با تک تک افراد جلسات مشورتی برای بهره‌مندی از خرد جمعی خواهیم داشت و از نظرات جمعی در تصمیم‌گیری ها استفاده می کنیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: از زحمات خانم شاهدایی نیز تقدیر می کنم و حضور دوباره ایشان در خانواده نفت به عنوان قائم مقام وزیر افزون بر اعتباردهی به جامعه زنان می تواند نماینده دائمی و نزدیک به وزیر در حوزه پتروشیمی باشد و نظرات صنعت پتروشیمی را در کوتاهترین زمان به سمع و نظر وزیر برساند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که ما شاهد جهش بزرگ صنعت پتروشیمی توسط مدیران گذشته مانند مهندس نعمت زاده بودیم گفت: امیدواریم با کمک متولیان صنعت پتروشیمی و بهره‌مندی از فضای ایجاد شده در پسابرجام به اهداف مدنظر و تولید استانداردها ، ارتقا توان بالادست و توسعه صنعت دست یابیم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما