آخرین اخبار
فراتر از نفت

پروژه های شرکت "ایریتک" متوقف شد!

اوپک: توافق نفتی باید حفظ شود

آیا صادرات گاز ایران تحریم خواهد شد؟

نهاد واسطه ای اتحادیه اروپایی برای مقابله با تحریم های آمریکا

تصادف اتوبوس با تانکر سوخت با ۲۰ کشته

کره بدنبال کسب معافیت از تحریم‌های نفتی ایران

افزایش کارتهای بازرگانی یک بار مصرف

دلیل آشفتگی بازار نفت تحریم‌ها نیست

زمستان داغ برای بازار نفت

جزئیات تزریق ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما

مذاکرات فشرده اوپک و غیراوپک

بهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری

محال است تولید نفت ایران به صفر برسد

تولید نفت چین افزایش یافت

سرمایه گذاری مجارستان در پتروشیمی

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

خطای محاسبه در حذف نفت ایران

روسیه در خزر خط لوله نفتی احداث نمی کند

روسیه توانایی افزایش تولید نفت را ندارد

آزادسازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا

انجام تعهد "ماموت" در کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا

آمادگی نفت مناطق مرکزی برای تامین سوخت زمستانی

کاهش مصرف بنزین باید پیگیری شود

شفافیت در فعالیت پتروشیمی ها مشکل نیست

استیضاح زنگنه به کمیسیون انرژی نیامده است

تاکید نوروززاده بر نهادینه کردن همگرایی

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۸/۱۵کد خبر: 73196
وظیفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی توسعه صنعت به عنوان یک نهاد توسعه ای و هماهنگی میان بخش های مختلف صنعت پتروشیمی است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست‌جمهوری، مجلس شورای اسلامی، مدیران شرکت های ایدرو، شستا، ایران خودرو و سایپا و مدیران وکارکنان شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

بر اساس این گزارش رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این آیین اظهار کرد: با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سه نهاد ایدرو، ایمیدرو و شرکت ملی صنایع پتروشیمی دچار دگرگونی شدند که مقررشد با ماموریت جدید خود یعنی توسعه صنعت در داخل کشور فعالیت کنند وب ر همین اساس حدود اختیارات سازمانهای توسعه ای بنا بر دستور سازمان گسترش محدود می شد که در آن زمان بنده با همکاری نمایندگان مجلس توانستیم شرایطی ایجاد کنیم که سازمان توسعه ای ایمیدرو بر اساس اساسنامه خود عمل کند که بعد ازآن  با پیگیری شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز شامل قانون شرکت های توسعه ای شد که البته آن موقع فکر نمی کردم که وظیفه مدیریت این شرکت زمانی به من محول شود.

وی افزود:این مجموعه دو وظیفه عمده بر عهده دارد که شامل توسعه صنعت به عنوان یک نهاد توسعه ای و هماهنگی بین بخش های صنعت پتروشیمی با وجود اجرای اصل ۴۴و خصوصی سازی است. بر همین اساس نیازمند همراهی نیروهای متخصصان و نخبگان برای کاهش چالش‌های مردم است.

نوروززاده گفت: در دوران فعالیت خود هیچگاه تصمیم فردی نگرفتم و همیشه رای جمعی را عامل اجرایی شدن قوانین می دانستم. بر همین اساس با تک تک افراد جلسات مشورتی برای بهره‌مندی از خرد جمعی خواهیم داشت و از نظرات جمعی در تصمیم‌گیری ها استفاده می کنیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: از زحمات خانم شاهدایی نیز تقدیر می کنم و حضور دوباره ایشان در خانواده نفت به عنوان قائم مقام وزیر افزون بر اعتباردهی به جامعه زنان می تواند نماینده دائمی و نزدیک به وزیر در حوزه پتروشیمی باشد و نظرات صنعت پتروشیمی را در کوتاهترین زمان به سمع و نظر وزیر برساند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که ما شاهد جهش بزرگ صنعت پتروشیمی توسط مدیران گذشته مانند مهندس نعمت زاده بودیم گفت: امیدواریم با کمک متولیان صنعت پتروشیمی و بهره‌مندی از فضای ایجاد شده در پسابرجام به اهداف مدنظر و تولید استانداردها ، ارتقا توان بالادست و توسعه صنعت دست یابیم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما