آخرین اخبار
فراتر از نفت

عدم آپارتاید در کارآفرینی وابستگان شایسته مسوولان

پیام رهبری درپی حادثه تروریستی در اهواز

فروش صادراتی نفت پاسارگاد فقط از طریق مزایده عمومی خواهد بود

مهار نقدینگی با تکیه بر بورس نفتی

احتمال جهش در قیمت‌ طلای سیاه

چرا دبیر انجمن کارفرمایی صنایع پتروشیمی از شفافیت در بورس کالا ناراحت است؟!

سوال از زنگنه در مجلس اعلام وصول شد

انتخاب ناظر مجلس در شورای عالی انرژی

سهام پتروشیمی بیستون از طریق مزایده بفروش می رود

زنگنه:امیدوارم اوپک همواره مستقل بماند

آغاز نشست وزرای سازمان اوپک

استخدام در شرکت پالایش نفت تبریز

پیام تسلیت زنگنه در پی حادثه اهواز

دستور رییس جمهور به رییس بنیاد شهید

روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

ایران به دنبال بازارهای جدید فروش نفت

اختلاس در بانکرینگ بوشهر/ متهم گریخت

جوابیه پر از تناقض وزارت نفت در پاسخ به صحبت های خادمی

شبیه سازی درگیری احتمالی با ایران با بسته شدن تنگه هرمز

افتتاح بزرگ‌ترین خط لوله انتقال گاز جهان

دعوای میز مدیر عاملی درفولاد اکسین تمام شد

مکاتبه جدید پتروشیمی‌‌ها با وزیر نفت

پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی در اروپا

"کاردر" و برخی معاونان زنگنه به دنبال استفاده از قانون پاره وقت!

شمارش معکوس برای افتتاح یک پروژه گازی

میدان کرنج آماده توسعه شد

۱۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۷/۲۴کد خبر: 71792
نخستین طرح توسعه یکی از میادین منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که در قالب قراردادهای جدید نفتی ویژه مناطق نفتخیز با شرکت های داخلی و خارجی منعقد شده بود، از طرف کنسرسیوم بین المللی پرگس ارائه شد که مقدمه ای بر ورود به فاز انتخاب شرکت اصلح با هماهنگی شرکت ملی نفت ایران است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: پس از برگزاری بیش از ۱۰ جلسه کارشناسی بین کمیته توسعه میادین مناطق نفتخیز جنوب و کنسرسیوم پرگس ، این کنسرسیوم طرح خود را با محوریت نحوه افزایش تولید، براورد میزان سرمایه گذاری و بروزرسانی تاسیسات سطح الارضی به مدیران ارشد مناطق نفت خیز جنوب ارائه کرد.

بیژن عالی پور افزود: یک شرکت دیگر نیز طرح مطالعه دیگری در خصوص میدان کرنج  ارائه داده است و در نهایت پس از بررسی و امکان سنجی هر دو طرح، طرح نهایی که مناطق نفتخیز جنوب تهیه می کند به شرکت ها ارائه خواهد شد و آن طرح، طرح نهایی خواهد بود.

وی ضمن اشاره به نهایی شدن طرح توسعه میدان کرنج توسط شرکت ملی نفت ایران، گفت: امیدواریم هر شرکتی که برای انجام این طرح انتخاب می شود، بتواند با عملکردی روزآمد و موثر ، ما را  در رسیدن به اهداف کلان در صنعت نفت یاری رساند.

نماینده کنسرسیوم پرگس نیز از حضور در ایران ابراز خرسندی کرد و تحویل طرح توسعه میدان به مدیران مناطق نفتخیز جنوب را از افتخارات چند سال اخیر کنسرسیوم دانست و برتبادل دانش بین ایران و دیگر کشورها تاکید کرد.

براساس این گزارش، نخستین تفاهم نامه همکاری و قرارداد محرمانگی بر پایه چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب سوم آذر ۱۳۹۵ در راستای اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی در حوزه بالادستی صنعت نفت و با هدف توسعه میادین نفت و گاز، میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و کنسرسیوم بین المللی پرگس متشکل از ۱۱ شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.

شرکت PERGAS انگلیس (فعال در حوزه مهندسی و مدیریت سرمایه گذاری در صنعت نفت)، شرکت AGR نروژ (فعال در حفاری و طراحی مهندسی)، شرکت SPEC خاورمیانه (فعال در زمینه ساخت مجتمع‌های بهره برداری)، شرکت Oilserv خاورمیانه (فعال در عملیات بالادستی)، شرکت LOOBY انگلیس (فعال در ساخت تجهیزات سطح الارضی)، شرکت ملی نفت فیلیپین (PNOC)، شرکت Standard Handson انگلیس (فعال در زمینه مالی و سرمایه‌گذاری) و دانشگاه صنعتی شریف، کنسرسیوم پرگس را تشکیل می‌دهند و شرکت PERGAS مدیریت این کنسرسیوم را بر عهده دارد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما