آخرین اخبار
فراتر از نفت

نشت گاز در واحد بهره‎برداری شماره ۲ اهواز مهار شد

۱۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۷/۲۴کد خبر: 71791
کمیته بحران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با هدف بررسی علل حادثه نشت گاز در واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز تشکیل جلسه داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب ضمن تشریح جزئیات حادثه نشت گاز، گفت: صبح امروز (دوشنبه ۲۴ مهر) در هنگام آغاز عملیات تعمیرات اساسی در واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز، چهار نفر از کارکنان پیمانکار دچار حادثه شدند.

بیژن عالی پور با اشاره به بررسی علل وقوع این حادثه در کمیته بحران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، تاکید کرد: در صورتی که در جریان وقوع این حادثه فرد یا افرادی از قوانین ایمنی تخطی کرده باشند، با آن‎ها برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: مصدومان این حادثه به سرعت به بیمارستان نفت اهواز منتقل شدند که سه نفر از مصدومان پس از درمان از بیمارستان مرخص شدند و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب پیگیر وضعیت درمان مصدوم دیگر این حادثه است.

براساس این گزارش، واحد بهره برداری شماره ۲ اهواز در ۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان اهـواز و در حوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون قرار دارد که نفت فرآورش شده در این واحد به پایانه صادراتی خارگ و پالایشگاه تهران، گاز مراحل دوم، سوم و چهارم آسماری به واحد تقویت فشار گاز شماره دو، گاز مرحله اول آسماری به NGL ۶۰۰ و گازهای مراحل اول تا چهارم بنگستان به پالایشگاه شیرین سازی ارسال می شود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما