آخرین اخبار
فراتر از نفت

اوپک صنعت نفت را از بدترین دوران نجات داد

افزایش قیمت گاز طبیعی ابلاغ شد

چرخش سیاست نفتی عربستان

درخواست هند از اوپک

قیمت نفت کاهش یافت

هفتمین سمینار بین‎المللی اوپک/تصویری

برنامه نشست ۱۷۴ اوپک اعلام شد

اعضای اوپک مخالف افزایش تولید هستند

فشار ترامپ بر کاهش قیمت نفت اوپک با هدف تضعیف اقتصاد ایران

افزایش ۱۸ میلیون لیتری تولید بنزین

زنگنه به مجلس می رود

انتقاد از کاهش عرضه خوراک نفتا به پتروشیمی‌ها

زنگنه جمعه به ایران می آید

ایجاد زیرساخت‌های ارسال گاز به اروپا

نگاه ویژه نفت و گاز پارس به تولیدات داخلی

مدیر عامل پالایشگاه آبادان منصوب شد+حکم

آغاز سمینار بین‌المللی اوپک

نگاه محیط زیست به نفت بازچرخانی سرمایه‌ها است

سود ۵ هزار میلیاردی پتروشیمی شازند در سال ۹۶

سمینار اوپک تا ساعتی دیگر آغاز می شود

روسیه خواهان پایان توافق نفتی شد

صعود نفت با کاهش ذخایر آمریکا

حضور وزیر نفت در وین/تصویری

تقاضای جهانی نفت بالا می‌ماند

صادرات ۲.۲ میلیارد دلار محصول پتروشیمی

رقابت جدید ایران و عربستان در تولید یک محصول خاص پتروشیمی

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۷/۲۴کد خبر: 71786
مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با بیان اینکه در حال حاضر ایران تنها کشور تولیدکننده MDI و TDI در صنایع پتروشیمی خاورمیانه است از سرمایه گذاری عربستان برای ساخت و راه اندازی یک طرح پتروشیمی مشابه ایران خبر داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،«علیرضا صدیقی زاده»  با بیان اینکه در شرایط فعلی پتروشیمی کارون تنها تولیدکننده MDI  و TDI در سطح منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود، گفت: علاوه بر این در کل منطقه غرب آسیا هم تاکنون مجتمع پتروشیمی با هدف تولید این دو محصول پتروشیمی به بهره برداری نرسیده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون با اعلام اینکه همزمان با راه اندازی دو واحد هر یک با ظرفیت تولید سالانه 40 هزار تن MDI  و TDI در ایران، عربستان سعودی هم سرمایه گذاری برای ساخت یک واحد مشابه را آغاز کرده است، تصریح کرد: عربستان سعودی ساخت یک مجتمع جدید با هدف تولیدMDI  و TDI را کلید زده که هم اکنون ساخت این واحدها در مرحله راه اندازی قرار دارد.

به گفته وی با بهره برداری از طرح جدید MDI  و TDI در صنایع پتروشیمی عربستان عملا این کشور به جمع رقبای ایران در تولید و عرضه این دو محصول پتروشیمیایی در سطح منطقه خاورمیانه می پیوندد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون ایران به عنوان نخستین کشور منطقه خاورمیانه موفق به تولید و حتی صادرات اولین محموله MDI  شده است، تاکید کرد: تاکنون اولین محموله MDI   صادر شده و به زودی دومین محموله هم به چین صادر خواهد شد.

صدیقی زاده همچنین در خصوص وضعیت عرضه و تقاضا برای این دو محصول پتروشیمی در سطح بازار جهانی هم توضیح داد: در شرایط فعلی بین 7.5 تا هشت میلیون تن ظرفیت عرضه و تقاضا برای این دو محصول پتروشیمی در سطح بازار جهانی وجود دارد و عمدتا واحدهای تولید MDI  و TDI در مقایس های بسیار بالا در جهان احداث نمی شوند.

گفتنی است، پتروشیمی کارون به عنوان تنها مجتمع تولید ایزوسیانات‌های صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه 40 هزار تن محصول پلیمری MDI و 40 هزار تن TDI برخوردار است که با تامین کاتالیست هم اکنون تولید محصول MDI به شرایط پایداری رسیده است.

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما