آخرین اخبار
فراتر از نفت

تایید مسیر جایگزین خط لوله کی استون ایکس ال

تهدید گازی امریکا برای تولید کنندگان سنتی

تولید سوخت از تفاله‌های قهوه در لندن

توتال یک روز از برنامه پیش‌بینی شده عقب نیست

عراق چوب لای چرخ اوپک گذاشت

قرار داد نفتی روسها با چینی ها

بی پی و انی در راه میدان نفتی مجنون عراق

موضع روسیه درباره تمدید کاهش تولید نفت به‌زودی مشخص می‌شود

افزایش اندک قیمت جهانی نفت

صادرات نفت جنوب عراق اوج می گیرد

تصاویر نشست کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت

نوسازی پالایشگاه آبادان شتاب گرفت

عربستان از مصرف بنزین مالیات می گیرد

بررسی تحویل قیر به دستگاه های اجرایی در کمیسیون بودجه

ایران بدنبال مشتریان جدید نفت در اروپا

میانگین مصرف بنزین ایرانی ها به ۸۱ میلیون لیتر رسید

تولید کننده شیل گس بعدی دنیا آرژانتین است؟!

پالایشگاه جده تعطیل شد

کشف گور دسته‌جمعی داخل چاه‌های نفت عراق

مذاکرات عراق و ترکیه برای از سرگیری صادرات نفت کرکوک

هماهنگی شرکت های تابعه وزارت نفت برای تنظیم بودجه سال آتی

جزییات قراردادوزارت نفت با بنیاد مستضعفان

عزم صنعت پتروشیمی برای حفظ سلامت کارکنان

نامه رئیس کمیسیون انرژی به زنگنه

حامی پیمانکاران ایرانی برای کسب حداکثر سهم از پروژه‎های نفتی هستیم

مدیر عامل شرکت پتروشیمی کارون در گفت و گو با " نفت ما " :

برای حمایت از سازندگان داخلی از کاتالیست های ایرانی استفاده می کنیم

۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۷/۴کد خبر: 68441
مدیر عامل شرکت پتروشیمی کارون گفت : در راستای سیاست های هلدینگ خلیج فارس ،پتروشیمی کارون یکی از شرکت های جدید برای تکمیل زنجیره ارزش است که از خروج ارز و نیز خام فروشی جلوگیری می کند .

 علیرضا صدیقی زاده در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست در گفت و گو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژ ی" نفت ما " افزود :این شرکت در 2 فاز طراحی شده که فاز 1 آن که تولید محصولات TDI می باشد در سال 1387 راه اندازی شده اما به دلیل برخی از مشکلات عملیاتی تا سال 1392 روند تولید مناسبی نداشته اما اکنون تولیدات آن علاوه بر نیاز داخل، به 4 قاره جهان صادر می شود .

وی تصریح کرد : فاز 2 این شرکت نیز که مربوط به تولید محصول MDI  است پس از افت و خیز های فراوان در انتهای سال 1395 راه اندازی شد و بعد از تولید آزمایشی ، محصولات این واحد در خرداد ماه سال جاری به صورت مستمر در بورس و خارج از ان عرضه می گردد .

صدیقی زاده گفت : برای اولین بار یک محموله MDI این شرکت به کشور چین صادره شده و به صورت هفتگی نیز محصولات MDI و TDI  به بازار عرضه می شود .

 وی در خصوص کیفیت محصولات تولیدی این شرکت اظهار داشت : قیمت تابعی از کیفیت  است ، بر اساس گزارش های نشریه بین الملی ICIS ایران بعد از اروپا بیشترین قیمت این 2 محصول را داشته و محصولات پتروشیمی کارون قابلیت رقابت با اروپایی ها را داراست  همچنین تاکنون از سوی مشتریان در خصوص محصولات شکایتی گزارش نشده است .

مدیر عامل پتروشیمی کارون افزود :  همچنین محصول PureMDI  طبق اسپک تولید می شود در حال عرضه به بازار هستیم و در حوزه پلیمریک MDI نیز در حال مطالعه و بررسی با مشتریان هستیم تا کیفیتی که مد نظر آن ها است را تولید نماییم.

 صدیقی زاده گفت : اگر 2 فاز پتروشیمی کارون در سرویس قرار گیرند سالانه حدود 250 میلیون دلار از خروج ارز جلوگیری به عمل خواهد آمد . وی در خصوص ظرفیت فازهای این مجتمع نیز گفت : واحد TDI در حال   حاضربا ظرفیت 80 درصد در سرویس قرار دارد که ظرفیت و امکان تولید 100 درصدی را دارد . و انشاءالله به ظرفیت اسمی خواهیم رسید . فاز 2 نیز هم اکنون با ظرفیت 50 درصد مشغول است و برنامه داریم با تعمیرات دوره ای این ظرفیت را به 80 درصد افرایش دهیم .

وی برنامه های آتی شرکت پتروشیمی کارون را کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی با استفاده از امکانات داخلی و حمایت از سازندگان داخلی عنوان و بیان کرد : سعی داریم برای حمایت از تولیدات داخل کاتالیست های مورد نیاز را نیز از ایران تهیه نماییم .  لازم به ذکر است مهمترین کاتالیست این شرکت در حال حاضر از طریق شرکت اسپک و از منابع داخلی تهیه میشود .

 وی همچنین در ادامه گفت : نمایشگاه ایران پلاست فرصت خوبی را برای ارتباط  مستقیم با مشتریان فراهم اورده است ، فرصت حضور در نمایشگاه ها باعث می شود ایراداتی که ممکن است وجود داشته باشد در سریع ترین زمان منتقل و در جهت حل آن قدم برداشت .

 صدیقی زاده تصریح کرد : در مقطعی از سال گذشته حوادث پتروشیمی به اوج رسید ، اما با تمهیداتی که هلدینگ خلیج فارس در دستورالمعل ها ، بخشنامه ها و نظارت ها داشته این حوادث کاهش پیدا کرده و هر روز  شاهد شرایط بهتری  هستیم .

 

گفت و گو : ویدا عابدی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما