آخرین اخبار
فراتر از نفت

پروژه های جدید پایین دستی صنعت نفت عراق

تاکید معاون وزیر نفت بر لزوم صیانت از سرمایه های صنعت پتروشیمی

رکورد تولید دومین غول MTBE پتروشیمی ایران شکسته شد

تازه‌ترین دورنمای انرژی بی‌پی

وزیر دفاع: پتروشیمی نگین مکران یک طرح ملی است

همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه‌ پایدار در سواحل مکران

امضای تفاهم نامه شرکت پژوهش و فناوری با هلدینگ خلیج فارس

نگهداشت انرژی یک ضرورت ملی است

نیکلاس مادورو:۷۰ درصد افت تولید نفت را احیا می‌کنیم

کسب رتبه اول میزان تولید توسط پتروشیمی پردیس

تهران، میزبان اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران خواهد بود

درخشش پتروشیمی شیمی بافت در بین ۱۰۰ برند برتر صنعتی

تلاش ونزوئلا برای بازگشت به بازار نفت

تحقق "۹۸.۵" درصدی برنامه تولید گاز در سرخون و گشوی جنوبی

امکان عرضه بنزین کمتر از ۱۰۰۰ تومان فراهم می شود

بازار نفت اشباع می شود

مراحل سرمایه گذاری در تولید انرژی های تجدیدپذیر ایران

پتروشیمی خراسان پیشرو در کسب جوایز تعالی

برگزیدگان هشتمین همایش جایزه تعالی صنعت پتروشیمی معرفی شدند

راهکارهای نگهداشت توان تولید گاز در سرخون و گشوی جنوبی بررسی شد

توسعه پایدار صنعت پتروشیمی با استفاده از سیستم های نوین مدیریتی

فعالیت صیادان چینی در کانون آلودگی نفتی سانچی

مالچ طبیعی بهتر است یا مالچ صنعتی؟

تاپی بهتر است یا صلح ؟

اجرای ۸۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در زاهدان تا پایان سال ۹۷

مدیر عامل شرکت پتروشیمی کارون در گفت و گو با " نفت ما " :

برای حمایت از سازندگان داخلی از کاتالیست های ایرانی استفاده می کنیم

۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۷/۴کد خبر: 68441
مدیر عامل شرکت پتروشیمی کارون گفت : در راستای سیاست های هلدینگ خلیج فارس ،پتروشیمی کارون یکی از شرکت های جدید برای تکمیل زنجیره ارزش است که از خروج ارز و نیز خام فروشی جلوگیری می کند .

 علیرضا صدیقی زاده در حاشیه یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست در گفت و گو با خبرنگار آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژ ی" نفت ما " افزود :این شرکت در 2 فاز طراحی شده که فاز 1 آن که تولید محصولات TDI می باشد در سال 1387 راه اندازی شده اما به دلیل برخی از مشکلات عملیاتی تا سال 1392 روند تولید مناسبی نداشته اما اکنون تولیدات آن علاوه بر نیاز داخل، به 4 قاره جهان صادر می شود .

وی تصریح کرد : فاز 2 این شرکت نیز که مربوط به تولید محصول MDI  است پس از افت و خیز های فراوان در انتهای سال 1395 راه اندازی شد و بعد از تولید آزمایشی ، محصولات این واحد در خرداد ماه سال جاری به صورت مستمر در بورس و خارج از ان عرضه می گردد .

صدیقی زاده گفت : برای اولین بار یک محموله MDI این شرکت به کشور چین صادره شده و به صورت هفتگی نیز محصولات MDI و TDI  به بازار عرضه می شود .

 وی در خصوص کیفیت محصولات تولیدی این شرکت اظهار داشت : قیمت تابعی از کیفیت  است ، بر اساس گزارش های نشریه بین الملی ICIS ایران بعد از اروپا بیشترین قیمت این 2 محصول را داشته و محصولات پتروشیمی کارون قابلیت رقابت با اروپایی ها را داراست  همچنین تاکنون از سوی مشتریان در خصوص محصولات شکایتی گزارش نشده است .

مدیر عامل پتروشیمی کارون افزود :  همچنین محصول PureMDI  طبق اسپک تولید می شود در حال عرضه به بازار هستیم و در حوزه پلیمریک MDI نیز در حال مطالعه و بررسی با مشتریان هستیم تا کیفیتی که مد نظر آن ها است را تولید نماییم.

 صدیقی زاده گفت : اگر 2 فاز پتروشیمی کارون در سرویس قرار گیرند سالانه حدود 250 میلیون دلار از خروج ارز جلوگیری به عمل خواهد آمد . وی در خصوص ظرفیت فازهای این مجتمع نیز گفت : واحد TDI در حال   حاضربا ظرفیت 80 درصد در سرویس قرار دارد که ظرفیت و امکان تولید 100 درصدی را دارد . و انشاءالله به ظرفیت اسمی خواهیم رسید . فاز 2 نیز هم اکنون با ظرفیت 50 درصد مشغول است و برنامه داریم با تعمیرات دوره ای این ظرفیت را به 80 درصد افرایش دهیم .

وی برنامه های آتی شرکت پتروشیمی کارون را کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی با استفاده از امکانات داخلی و حمایت از سازندگان داخلی عنوان و بیان کرد : سعی داریم برای حمایت از تولیدات داخل کاتالیست های مورد نیاز را نیز از ایران تهیه نماییم .  لازم به ذکر است مهمترین کاتالیست این شرکت در حال حاضر از طریق شرکت اسپک و از منابع داخلی تهیه میشود .

 وی همچنین در ادامه گفت : نمایشگاه ایران پلاست فرصت خوبی را برای ارتباط  مستقیم با مشتریان فراهم اورده است ، فرصت حضور در نمایشگاه ها باعث می شود ایراداتی که ممکن است وجود داشته باشد در سریع ترین زمان منتقل و در جهت حل آن قدم برداشت .

 صدیقی زاده تصریح کرد : در مقطعی از سال گذشته حوادث پتروشیمی به اوج رسید ، اما با تمهیداتی که هلدینگ خلیج فارس در دستورالمعل ها ، بخشنامه ها و نظارت ها داشته این حوادث کاهش پیدا کرده و هر روز  شاهد شرایط بهتری  هستیم .

 

گفت و گو : ویدا عابدی


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما