آخرین اخبار
فراتر از نفت

توافق نفتی اوپک کوتاه‌تر می‌شود

مجلس با قدرت مقابل گرانی حاملان انرژی بایستد

مالزی دوباره مشتری نفت ایران شد

شلیک موشک به سانچی دروغی آشکار است

نفت برنت بالای ۷۰ دلار ایستاد

درخواست مهم ایران از چین درباره سانچی

اصل فساد چند هزار میلیاردی در بانک سرمایه رخ داده بود

رفع مشکلات پالایشگاه بندرعباس در سطح استانی و ملی پیگیری می‌شود

امیدی به یافتن پیکر ۲۹ پیکر جانباخته سانچی نیست

جعبه سیاه کشتی چیست و چه کار می‌کند؟

گسترش قابل توجه لکه نفتی سانحه سانچی

‌جعبه سیاه نفتکش با حضور کشورهای ذی‌نفع باز می‌شود

پیام تسلیت وزیر خارجه چین به ظریف

آیا رادارهای سانچی در زمان بروز حادثه خاموش بوده است؟

آیا مقصد نفتکش ایرانی کره شمالی بود؟

چرا پرچم پاناما به‌روی نفتکش ایرانی نصب بود؟

برای نجات خدمه سانچی کوتاهی نشد

«پمپ‌بنزین پول پارو نمی‌کند»!

نفتکش مثل یک بمب شناور است

اوپک ناکارآمد است، چرا؟!

افزایش قیمت بنزین تاثیری در کاهش مصرف ندارد

چرا ملوانان نفتکش سانچی حتی فرصت فشردن دکمه اضطرار را پیدا نکردند؟

هزینه امدادرسانی به نفتکش سانچی بر عهده کیست؟

سانچی با استانداردهای جهانی تولید شده بود

پیچیدگی ابعاد حقوقی پرونده سانچی

نخستین تاوان ناخوشایند جوانگرایی زنگنه در وزارت نفت

۱۵:۰ - ۱۳۹۶/۶/۲۱کد خبر: 67195
سپهری کار سختی در ملی حفاری خواهد داشت چرا که با توجه به استخدامهای گسترده خارج از ضابطه بستگان و همشهریان بهمنی در این شرکت، بحث منازعات قومی و قبیله ای در کنار مدیریت فسیل شده این شرکت بر تخصص و راندمان تاثیر منفی گذاشته و ضربه ای به صنعت نفت و مناقع ملی کشور شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،با انتخاب مجدد زنگنه در مصدر وزارت نفت، یکی از وعده های ایشان جوانگرایی در صنعت نفت بود و این مهم به تدریج در حال انجام است. در همین رابطه، علی کاردر در حکمی سپهر سپهری را به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران انتخاب و جایگزین حیدر بهمنی کرد. سپهری متولد 1347 و کارشناس مهندسی نفت و کارشناس ارشد مدیریت است. پیشتر آقای کاردر با اشاره به بازنشستگی حیدر بهمنی، گفته بود پیشنهاداتی به وزارت اقتصاد و امور دارایی برای ابقا ایشان شده بود اما نظر نهایی با شرکت ملی نفت نبود.

بهر حال هر انتصابی یک پایانی دارد زمانی که رکن الدین جوادی مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران در حکمی، در 12 مرداد 1393، حیدر بهمنی را به عنوان مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران منصوب کرد که در دوره کوتاه وزارت مسعود میر کاظمی به همراه شمار زیادی از مدیران نفتی، از بدنه صنعت نفت کنار گذاشته شد.

بهمنی سه نوبت، دوره اول از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ و دوره دوم از سال ۱۳۸۴ تا 1391 و دور سوم از 1393 تا شهریور 1396 مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بود. بهمنی در سال ۱۳۹۳ پس از ورود مجدد بیژن نامدار زنگنه و تیم مدیریتی وی به وزارت نفت، برای سومین بار سکان هدایت شرکت ملی حفاری ایران را در دست گرفته بود.

بهر حال همان زمان که بحث افشای مدرک جعلی بهمنی یا انتصاب دخترشان به عنوان مشاور مدیر عامل در امور بانوان، مطرح شد باید استعفا می داد تا کار بدینجا نکشد. مهمتر از همه با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی که مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفت، ممنوعیت ادامه اشتغال بازنشستگان در دستگاههای اجرایی دولتی رسما اجرا شد و بر همین اساس حیدر بهمنی که باید از سمت خود برکنار می شد. حتی بهمنی با توجه به برنامه جدی وزیر نفت مبنی بر جوانگرایی خود باید در استعفایش پیش قدم می شد.

هم اکنون نیز می توان از دانش و تجربه بهمنی به صورت مشاوره در شرکت ملی حفاری استفاده کرد.

بی شک مخالفت برخی نمایندگان مجلس با انتصابهای جدید وزارت نفت، نوعی گروکشی و پایان انتفاعشان در انتصاب مدیران مورد نظر خود می باشد. کاش اخلاق و صداقت در سرلوحه کار مخالفان قرار گیرد. بهمنی در دوران مدیریت خود از بیت المال برای بقای خود در پست مدیر عاملی هزینه کرد و متاسفانه وزارت نفت را آماج انتقادات قرار داد.

سپهری کار سختی در ملی حفاری خواهد داشت چرا که با توجه به استخدامهای گسترده خارج از ضابطه بستگان و همشهریان بهمنی در این شرکت، بحث منازعات قومی و قبیله ای در کنار مدیریت فسیل شده این شرکت بر تخصص و راندمان تاثیر منفی گذاشته و ضربه ای به صنعت نفت و مناقع ملی کشور شده است.

میثم قدیری/ نفت ما


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» براتون متاسفم | ساعت ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۶/۲۱
7
2
گزارش سودار و بی ادبانه ای بود. بی ادبا براتون متاسفم با این تهمت ها
» از کارکنان حفاری | ساعت ۱۲:۴ - ۱۳۹۶/۶/۲۲
7
2
متاسفم از خبر رسانی جهتدارتان, تغییر مدیران حق وزارتخانه است اما شما اگر دشمن وزارت نفت نباشید قطعا دوست ایشان نیستید.کمی خد ا را در قضاوت هایتان در نظر بگیرید وحرمت یکی از بهترین خادمین اسلام , انقلاب و مردم را حفظ نمایید, انشاا... تاریخ در مورد ادعاهای شما قضاوت خواهد کرد و به شما سیلی سختی خواهد زد. امید است با تکان آن از خواب غفلت بیرو ایید.
» اهوازي | ساعت ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۶/۲۵
3
2
با سلام به مردم اگاه خوزستان. متاسفانه عده اي از سودجويان به علت محقق نشدن اهدافشان گزارشات جهت داري جهت فريب افكار عمومي ارايه ميدهند. ولي خوشبختانه مهندس بهمني شخصيت شناخته شده اي نه تنها براي خوزستان بلكه افتخاري در زمينه نواوري در صنعت حفاري براي ايرانيان ميباشند. ايشان تا لحظه ي اخري كه در سمت مديريتي خود بودند دلسوزانه به مردم خوزستان خدمت كرده و صادقانه براي نظام زحمت كشيدند. اگر خوزستان ٥ نفر امثال بهمني داشت نه خوزستان كه گلستان ايران بود
» درود بر بهمنی | ساعت ۰:۲ - ۱۳۹۶/۶/۲۶
3
2
شما انسانهای بیشعور و بی سوادی هستید اگر امثال بهمنی نبودند باید کاسه امریکا را درمها چاههای نفت لیس میزدی انگل
» حفار | ساعت ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۶/۲۶
4
1
بنده در شرکت حفاری شمال مشغول به کارم اما متاسفم برا این گزارش یعنی بعد از این همه خدمت اومدین تا بهمنی رو نابود کنین حیف از این همه خدمت داستان هدایت الله خادمی داره تکرار میشه
» حفار مرد | ساعت ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۶/۲۸
1
0
باسلام و عرض ادب
مهندس حيدر بهمني مرديست كه نه تنها صنعت نفت بلكه ايران مديون زحمات ارزشمند ايشان هست و او دكترمصدق ديگر براي ايران بوده و تاريخ در آينده ي نزديك اين واقعه را به همه مردم شريف ايران ثابت خواهد كرد.
با آرزوي سلامتي برا ايشان و تمام كاركنان زحمت كش وزارت نفت
» علی | ساعت ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۶/۲۸
1
0
مگه چند نفر از بستگان بهمنی در ملی حفاری هستن.بیش از ۱۰۰ نفر از منطقه کرنج و ابوالفارس الان روی دکلها کار میکنن که روزانه ۵۰۰هزار بشکه نفت از این منطقه صادرمیشه پس چه اشکالی داره اگر۱۵۰ نفر از این منطقه سر کار بروند که فردا معتاد نشوند
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما