آخرین اخبار
فراتر از نفت

تعین تکلیف علت حادثه سانچی تا یک ماه دیگر

خاموشی روشنایی نخستین چاه نفت خاورمیانه به مناسبت روز ساعت زمین

مدیران دولتی راحت طلب هستند/راحتی آنها در این است که کالای خارجی وارد کنند

آرامکو حمله به تاسیسات نفتی را تکذیب کرد

گزارش تصویری از بازدید نوروزی سرپرست پتروشیمی بندر امام

زمانبندی راه اندازی طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴

نفت ارزان شد

افزایش تلاشها برای عضویت آذربایجان در اوپک

مصدق؛ اسطوره ملی‌گرایی یا دولتی‌سازی

روند کیفی بنزین روز به روز بهبود یافته

پیام نوروزی بیژن زنگنه وزیر نفت

تصویری/آیین امضای قرارداد توسعه میدان‌های سپهر و جفیر

حاتمی: موفق شدیم به رکورد تولید از میدان‌های مشترک نفتی دست یابیم

راه اندازی فاز دوم ستاره خلیج فارس با یک رکورد بی سابقه

رییس جمهور: ورود ایران به باشگاه صادرکنندگان بنزین

ربیعی: توقع کارگران در افزایش دستمزد بر حق است

دیپلماسی انرژی؛ ابزار پیشبرد امنیت و منافع ملی

امروز؛ بهترین زمان خرید تور دبی و تور گرجستان

نفت ایران فارغ از انگلیس و هند

مدیریت و راهبری صیانتی ذخایر و درآمدهای نفتی در تامین امنیت و صلح پایدار بین المللی

تعامل کمیسیون انرژی با وزارت نفت برای توسعه میادین مشترک

بی رغبتی آمریکایی ها برای خرید سهام آرامکو

مدیرعامل جدید مجتمع گاز پارس‌جنوبی منصوب شد

نفت ونزوئلا همچنان در مدار سقوط

بیم و امیدهای بازار نفت

گزارش نشریه «تایم» از پیامدهای اعتصاب غذای کروبی

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۵/۲۹کد خبر: 65804
نشریه تایم می نویسد:«یک دوره نسبتا پایدار در سیاست ایران این هفته به پایان رسید. زمانی که یکی از چهره های محصور اعلام کرد اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، تایم در ادامه می نویسد:او در سال ۲۰۱۱ میلادی در حصر خانگی به سر می برد که بسیاری می گویند قانونی نیست. مهدی کروبی ۷۹ ساله است. او در سال ۲۰۰۹ میلادی پس از انتخابات گفت که احمدی نژاد پیروز میدان نبوده و به نتیجه انتخابات اعتراض کرد.

اعتصاب غذا او در روز چهارشنبه اغاز شد تنها چند روز پس از انجام عمل جراحی قلب. نمایندگان مجلس در حال بحث درباره اعضای پیشنهادی کابینه روحانی بودند که خبر اتصاب غذای کروبی منتشر شد.

 او یکی از معدود انقلابیون باقیمانده از نسل ابتدایی انقلابی ها است. او خواستار محاکمه عمومی خود و پایان یافتن حضور نیروهای امنیتی در داخل خانه اش شده بود. فعالان اصلاخ طلب سال هاست که خواستار پایان حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد شده اند.

پوشش زنده تلویزیونی جلسه مجلس زمانی که اعضای مجلس درباره اعتصاب غذا صحبت کردند قطع شد. رییس جمهوری دولت اصلاحات از روحانی خواست که در این باره بلافاصله عمل کند چرا که روحانی وعده داده بود که تلاش می کند تا حصر پایان یابد».

تایم در ادامه می نویسد:«واکنش ها در حمایت از کروبی در توئیتر و دیگر شکبه های اجتماعی و بیان مخالفت درباره حصر زیاد بود. روز پنجشنبه کروبی به بیمارستان منتقل شد. پسرش محمد از مردم خواست تا برای او دعا کنند. در آن زمان بود که دولت واکنش نشان داد. دولت وعده داد که کارهای لازم برای برگزاری محاکمه عمومی را انجام دهد هر چند که حوزه اختیارات درباره این تصمیم و اجرای آن در حیطه فعالیت قوه قضاییه است».

این نشریه می افزاید:«این حادثه کوتاه مدت نشان داد که حمایت از محصورین از بین نرفته است. روحانی که بر سر اعضای کابینه معرفی شده اش به مجلس از سوی اصلاح طلبان تخت فشار قرار گرفته بود که استدلال می کردند این اعضا خواسته های رای دهندگان اصلاح طلب را براورده نمی کنند ناگهان از طرف طرفدارانش خواستار اقدام متحدتر شد.

 او در حالی دور دوم ریاست جمهوری اش را اغاز می کند که بین خواسته های اصلاح طلبان و محدودیت ها دولت قرار دارد و تحت فشار است. پیامدهای ادامه حصر برای دور دوم روحانی جدی است.

 اگر کروبی و موسوی بدون محاکمه در حصر باقی بمانند این نشان دهنده ناتوانی و یا عدم تمایل رییس جمهوری ایران به انجام هر کاری در مورد آن دو خواهد بود و در طول چهار سال ریاست جمهوری به وجهه او اسیب می رساند. اگر اتفاق ناگواری برای هر یک از محصورین روی دهد روحانی مورد خشم مردم قرار خواهد گرفت .

 

منبع: روز نو


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما