آخرین اخبار
فراتر از نفت

پاکسازی ۸۰ درصد تجهیزات محوطه چاه ۱۴۷ رگ سفید

بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان کدامند؟

ارسال کمک های پتروشیمی جم به مناطق زلزله زده غرب کشور

افزایش سرعت برداشت امارات از دو میدان نفتی

رشد سه برابری تقاضای چین به گاز تا سال ۲۰۴۰

سرازیر شدن نفت امریکا به آسیا

یادداشت/اولویت های شستا

آغاز تولید شرکت او ام وی، از میدان گازی صوفیای پاکستان

شهر سرپل ذهاب به طور کلی گازدار شد

مایع سازی گاز؛ ارزان فروشی یا آینده نگری

حضور شرکت های امریکایی و انگلیسی در نمایشگاه ادیپک ابوظبی

پتروشیمی مکران پروژه ملی است؛مسئولان توجه کنند

دعوت از وزیر نفت برای توضیح درباره قرارداد توتال

فوتبال؛ تحفه انگلیسی نفت برای ایران

اختصاص سهمیه به ایثارگران در آزمون استخدامی وزارت نفت

تشریح جزییات برنامه‎های نفت مناطق مرکزی در کمیسیون انرژی

رد پای یک زن فراری در پرونده دکل گمشده

سرمایه گذاری شرکت روسی در میدان گازی مصر

وزیر نفت "عضو شورایعالی آمایش سرزمین " شد

دعوت مدیرعامل نفت خزر از کارکنان شرکت برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

پیش بینی قیمت ۸۳ دلاری نفت طی ۸ هشت سال آینده

احتمال پیوستن تولیدکنندگان غیر اوپکی به اوپک

تصاویر اختصاصی "نفت ما"از نمایشگاه ادیپک ابوظبی امارات

جوابیه شرکت پالایش و پخش به خبر "نفت ما"

سقوط آزاد نفت ونزوئلا

گزارش نشریه «تایم» از پیامدهای اعتصاب غذای کروبی

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۵/۲۹کد خبر: 65804
نشریه تایم می نویسد:«یک دوره نسبتا پایدار در سیاست ایران این هفته به پایان رسید. زمانی که یکی از چهره های محصور اعلام کرد اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، تایم در ادامه می نویسد:او در سال ۲۰۱۱ میلادی در حصر خانگی به سر می برد که بسیاری می گویند قانونی نیست. مهدی کروبی ۷۹ ساله است. او در سال ۲۰۰۹ میلادی پس از انتخابات گفت که احمدی نژاد پیروز میدان نبوده و به نتیجه انتخابات اعتراض کرد.

اعتصاب غذا او در روز چهارشنبه اغاز شد تنها چند روز پس از انجام عمل جراحی قلب. نمایندگان مجلس در حال بحث درباره اعضای پیشنهادی کابینه روحانی بودند که خبر اتصاب غذای کروبی منتشر شد.

 او یکی از معدود انقلابیون باقیمانده از نسل ابتدایی انقلابی ها است. او خواستار محاکمه عمومی خود و پایان یافتن حضور نیروهای امنیتی در داخل خانه اش شده بود. فعالان اصلاخ طلب سال هاست که خواستار پایان حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد شده اند.

پوشش زنده تلویزیونی جلسه مجلس زمانی که اعضای مجلس درباره اعتصاب غذا صحبت کردند قطع شد. رییس جمهوری دولت اصلاحات از روحانی خواست که در این باره بلافاصله عمل کند چرا که روحانی وعده داده بود که تلاش می کند تا حصر پایان یابد».

تایم در ادامه می نویسد:«واکنش ها در حمایت از کروبی در توئیتر و دیگر شکبه های اجتماعی و بیان مخالفت درباره حصر زیاد بود. روز پنجشنبه کروبی به بیمارستان منتقل شد. پسرش محمد از مردم خواست تا برای او دعا کنند. در آن زمان بود که دولت واکنش نشان داد. دولت وعده داد که کارهای لازم برای برگزاری محاکمه عمومی را انجام دهد هر چند که حوزه اختیارات درباره این تصمیم و اجرای آن در حیطه فعالیت قوه قضاییه است».

این نشریه می افزاید:«این حادثه کوتاه مدت نشان داد که حمایت از محصورین از بین نرفته است. روحانی که بر سر اعضای کابینه معرفی شده اش به مجلس از سوی اصلاح طلبان تخت فشار قرار گرفته بود که استدلال می کردند این اعضا خواسته های رای دهندگان اصلاح طلب را براورده نمی کنند ناگهان از طرف طرفدارانش خواستار اقدام متحدتر شد.

 او در حالی دور دوم ریاست جمهوری اش را اغاز می کند که بین خواسته های اصلاح طلبان و محدودیت ها دولت قرار دارد و تحت فشار است. پیامدهای ادامه حصر برای دور دوم روحانی جدی است.

 اگر کروبی و موسوی بدون محاکمه در حصر باقی بمانند این نشان دهنده ناتوانی و یا عدم تمایل رییس جمهوری ایران به انجام هر کاری در مورد آن دو خواهد بود و در طول چهار سال ریاست جمهوری به وجهه او اسیب می رساند. اگر اتفاق ناگواری برای هر یک از محصورین روی دهد روحانی مورد خشم مردم قرار خواهد گرفت .

 

منبع: روز نو
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما