آخرین اخبار
فراتر از نفت

عرضه فرآورده‌های پالایشی در بورس انرژی

سازمان نفتی جدید تشکیل می‌ شود

ادامه واردات نفت ترکیه از ایران

بازدید مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از پتروشیمی دهدشت

رئیس سازمان حراست نفت منصوب شد

سرانجام لابی در شرکت نفت جنوب؛پول را دادند؛ضمانتنامه نگرفتند؛کالای دست دوم تحویل گرفتند!

ایران در این شرایط به توتال نیاز ندارد

تاوان نفتی عربستان سعودی

شرکت پارس جهد واحد نمونه استان مرکزی شد

برگزاری آزمون استخدامی پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس

هیات کره جنوبی به آمریکا سفر کرد

صادرات گاز به عمان متوقف نشده است

رشد تولید غیراوپک آهسته خواهد شد

برندگان تحریم نفتی ایران

درخواست نفتی آلمان از هند

یمن آرامکو را هدف قرار داد

مکانیزم اروپایی برای دریافت آسانتر پول نفت ایران در قالب یورو و پوند

روسیه شریک دزد و رفیق قافله درجنگ اقتصادی ایران و آمریکا

آیا تنش آبی ایران و افغانستان تشدید می‌شود؟

نرخ کرایه حمل نفتکش‌ها افزایش یافت

لیست شرکتهای مجاز به صادرات فرآورده‌های نفتی

هزینه شرکت در آزمون نفت چه شد؟

نفت کمبودها را در حد توان رفع می کند

پتروشیمی مکران از اولویت‌های توسعه سواحل مکران است

قیمت جهانی نفت امروز کاهش یافت

گزارش نشریه «تایم» از پیامدهای اعتصاب غذای کروبی

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۵/۲۹کد خبر: 65804
نشریه تایم می نویسد:«یک دوره نسبتا پایدار در سیاست ایران این هفته به پایان رسید. زمانی که یکی از چهره های محصور اعلام کرد اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، تایم در ادامه می نویسد:او در سال ۲۰۱۱ میلادی در حصر خانگی به سر می برد که بسیاری می گویند قانونی نیست. مهدی کروبی ۷۹ ساله است. او در سال ۲۰۰۹ میلادی پس از انتخابات گفت که احمدی نژاد پیروز میدان نبوده و به نتیجه انتخابات اعتراض کرد.

اعتصاب غذا او در روز چهارشنبه اغاز شد تنها چند روز پس از انجام عمل جراحی قلب. نمایندگان مجلس در حال بحث درباره اعضای پیشنهادی کابینه روحانی بودند که خبر اتصاب غذای کروبی منتشر شد.

 او یکی از معدود انقلابیون باقیمانده از نسل ابتدایی انقلابی ها است. او خواستار محاکمه عمومی خود و پایان یافتن حضور نیروهای امنیتی در داخل خانه اش شده بود. فعالان اصلاخ طلب سال هاست که خواستار پایان حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد شده اند.

پوشش زنده تلویزیونی جلسه مجلس زمانی که اعضای مجلس درباره اعتصاب غذا صحبت کردند قطع شد. رییس جمهوری دولت اصلاحات از روحانی خواست که در این باره بلافاصله عمل کند چرا که روحانی وعده داده بود که تلاش می کند تا حصر پایان یابد».

تایم در ادامه می نویسد:«واکنش ها در حمایت از کروبی در توئیتر و دیگر شکبه های اجتماعی و بیان مخالفت درباره حصر زیاد بود. روز پنجشنبه کروبی به بیمارستان منتقل شد. پسرش محمد از مردم خواست تا برای او دعا کنند. در آن زمان بود که دولت واکنش نشان داد. دولت وعده داد که کارهای لازم برای برگزاری محاکمه عمومی را انجام دهد هر چند که حوزه اختیارات درباره این تصمیم و اجرای آن در حیطه فعالیت قوه قضاییه است».

این نشریه می افزاید:«این حادثه کوتاه مدت نشان داد که حمایت از محصورین از بین نرفته است. روحانی که بر سر اعضای کابینه معرفی شده اش به مجلس از سوی اصلاح طلبان تخت فشار قرار گرفته بود که استدلال می کردند این اعضا خواسته های رای دهندگان اصلاح طلب را براورده نمی کنند ناگهان از طرف طرفدارانش خواستار اقدام متحدتر شد.

 او در حالی دور دوم ریاست جمهوری اش را اغاز می کند که بین خواسته های اصلاح طلبان و محدودیت ها دولت قرار دارد و تحت فشار است. پیامدهای ادامه حصر برای دور دوم روحانی جدی است.

 اگر کروبی و موسوی بدون محاکمه در حصر باقی بمانند این نشان دهنده ناتوانی و یا عدم تمایل رییس جمهوری ایران به انجام هر کاری در مورد آن دو خواهد بود و در طول چهار سال ریاست جمهوری به وجهه او اسیب می رساند. اگر اتفاق ناگواری برای هر یک از محصورین روی دهد روحانی مورد خشم مردم قرار خواهد گرفت .

 

منبع: روز نو


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما