آخرین اخبار
فراتر از نفت

تلاش جمهوری کنگو برای پیوستن به اوپک

مقصر حادثه سانچی کیست؟

قرارداد الجزایر برای صرفه‌جویی در واردات سوخت

ادامه روند رو به رشد مصرف بنزین در کشور

انتقال پیکر ۳ جان باخته حادثه سانچی به کشور پس از آزمایش DNA

برنامه‌ای برای خروج از توافق اوپک مطرح نیست

قیمت بنزین در سال ۹۷ پلکانی افزایش نمی‌یابد

دعوت به تجمع برای گرامی داشت یاد شهدای نفتکش

چشم انداز بازار نفت در سال ۲۰۱۸

گزارش کمیسیون انرژی درباره حادثه نفتکش سانچی

افزایش ٩٠ درصدی حضور شرکتها در نمایشگاه نفت عسلویه

لزوم بررسی جعبه‌سیاه فله‌بر چینی در سانحه سانچی

"ساتا" حسابهای "حفاری شمال " را بلوکه کرد

اعزام ربات برای کشف زوایای پنهان بیشتری از سانچی

اجرای ۷ میلیارد دلار پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در عربستان

بررسی‌های همه‌جانبه علل وقوع سانحه سانچی به زودی آغاز می‌شود

توسعه پتروشیمی نوری با مشارکت فرانسوی ها و ایتالیایی ها

اتحاد علیه نفت شیل

ایران، خروج پیکرهای جانباختگان از نفتکش غرق شده را پیگیری می کند

ازسرگیری فعالیت غول نفتی آمریکایی در شمال عراق

در ۸ماهه اول امسال چه قدر نفت فروختیم؟

ماجرای ٢ پسرخاله که در «سانچی» بودند+عکس

شناسایی دو لکه نفتی از سانحه سانچی در دریای چین

پاسخ پتروشیمی شیمی بافت به خبر "نفت ما"

خداوند هیچ پدر و مادری را چشم انتظار جگرگوشه اش نگذارد

گزارش نشریه «تایم» از پیامدهای اعتصاب غذای کروبی

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۵/۲۹کد خبر: 65804
نشریه تایم می نویسد:«یک دوره نسبتا پایدار در سیاست ایران این هفته به پایان رسید. زمانی که یکی از چهره های محصور اعلام کرد اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، تایم در ادامه می نویسد:او در سال ۲۰۱۱ میلادی در حصر خانگی به سر می برد که بسیاری می گویند قانونی نیست. مهدی کروبی ۷۹ ساله است. او در سال ۲۰۰۹ میلادی پس از انتخابات گفت که احمدی نژاد پیروز میدان نبوده و به نتیجه انتخابات اعتراض کرد.

اعتصاب غذا او در روز چهارشنبه اغاز شد تنها چند روز پس از انجام عمل جراحی قلب. نمایندگان مجلس در حال بحث درباره اعضای پیشنهادی کابینه روحانی بودند که خبر اتصاب غذای کروبی منتشر شد.

 او یکی از معدود انقلابیون باقیمانده از نسل ابتدایی انقلابی ها است. او خواستار محاکمه عمومی خود و پایان یافتن حضور نیروهای امنیتی در داخل خانه اش شده بود. فعالان اصلاخ طلب سال هاست که خواستار پایان حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد شده اند.

پوشش زنده تلویزیونی جلسه مجلس زمانی که اعضای مجلس درباره اعتصاب غذا صحبت کردند قطع شد. رییس جمهوری دولت اصلاحات از روحانی خواست که در این باره بلافاصله عمل کند چرا که روحانی وعده داده بود که تلاش می کند تا حصر پایان یابد».

تایم در ادامه می نویسد:«واکنش ها در حمایت از کروبی در توئیتر و دیگر شکبه های اجتماعی و بیان مخالفت درباره حصر زیاد بود. روز پنجشنبه کروبی به بیمارستان منتقل شد. پسرش محمد از مردم خواست تا برای او دعا کنند. در آن زمان بود که دولت واکنش نشان داد. دولت وعده داد که کارهای لازم برای برگزاری محاکمه عمومی را انجام دهد هر چند که حوزه اختیارات درباره این تصمیم و اجرای آن در حیطه فعالیت قوه قضاییه است».

این نشریه می افزاید:«این حادثه کوتاه مدت نشان داد که حمایت از محصورین از بین نرفته است. روحانی که بر سر اعضای کابینه معرفی شده اش به مجلس از سوی اصلاح طلبان تخت فشار قرار گرفته بود که استدلال می کردند این اعضا خواسته های رای دهندگان اصلاح طلب را براورده نمی کنند ناگهان از طرف طرفدارانش خواستار اقدام متحدتر شد.

 او در حالی دور دوم ریاست جمهوری اش را اغاز می کند که بین خواسته های اصلاح طلبان و محدودیت ها دولت قرار دارد و تحت فشار است. پیامدهای ادامه حصر برای دور دوم روحانی جدی است.

 اگر کروبی و موسوی بدون محاکمه در حصر باقی بمانند این نشان دهنده ناتوانی و یا عدم تمایل رییس جمهوری ایران به انجام هر کاری در مورد آن دو خواهد بود و در طول چهار سال ریاست جمهوری به وجهه او اسیب می رساند. اگر اتفاق ناگواری برای هر یک از محصورین روی دهد روحانی مورد خشم مردم قرار خواهد گرفت .

 

منبع: روز نو


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما