آخرین اخبار
فراتر از نفت

فاز اول صادرات یکپارچه پتروشیمی ایران کلید خورد

آغاز دوره بلوغ پتروشیمی‌ها با یکپارچه سازی صادرات

وزارت نفت: دختر نماینده مجلس را استخدام نکردیم

امضای قرارداد ساخت کارخانه ان جی ال پتروشیمی امیرکبیر با وزارت نفت

همگرایی رمز توسعه صادرات محصولات صنایع تکمیلی

لزوم توسعه صنعت پتروشیمی با هدف ایجاد اشتغال

استخدام ۲۵ هزار نفر در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

دعوت عراق از غول نفتی انگلیس

محکومیت احمدی‌نژاد به جبران ۴هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان

راهکارهای توسعه تجارت الکترونیک انرژی

انرژی بادی؛ راه حل کلیدی امنیت انرژی و تغییرات اقلیمی

واکنش دادستان‌کل به شایعه اعدام قریب‌الوقوع بابک زنجانی

ابتکار ژاپن برای توسعه زیرساخت LNG

نفت شیل آمریکا در تکاپوی افزایش تولید

استراتژی «ژنرال نفت» در اجلاس آینده اوپک

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

پرگس از مواضع سیاسی اثر نمی‎پذیرد

توتال:در صوت تحریم باز در ایران می‌مانیم

ازبکستان خواستار خرید نفت از ایران است

رشد نفت با اهرم ژئوپلیتیک

سه پیام دیدار نفتی ایران و کره

امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی تا پایان سال

بابک زنجانی یک قدم به اعدام نزدیک شد

اتحادیه اروپا کره شمالی را تحریم نفتی کرد

واکنش وکیل بابک زنجانی به اظهارات قاضی

رییس کمیسیون حقوق بشر بریتانیا در گفت و گو با نفت ما

هدف تحریمهای اخیر آمریکا، تغییر رژیم در ایران است

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۵/۲۱کد خبر: 64673
هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشری بریتانیا«Islamic Human Rights Commission (IHRC)» در لندن است. این کمسیون وابسته به یک سازمان غیر انتفاعی است که مأموریتش همکاری با سازمان های مختلف اسلامی و غیر اسلامی برای تلاش در راستای برقراری عدالت برای همه انسان ها بدون توجه به سابقه نژادی، دینی و سیاسی است. این سازمان در سال 1997 در لندن تشکیل شد و از سال 2007 به شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد(ECOSOC) مشاوره می دهد. این سازمان حمایت های بسیاری از مسلمانان تحت ستم و تبعیض در کشورهای مختلف انجام داده است و اعتراضات گسترده ای در مخالفت با این وقایع از خود نشان داده است. مسعود شجره، معتقد است که هدف تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران، تغییر رژیم بوده و فشارهای غرب به ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

شجره در مورد تحریمهای ترامپ علیرغم اجرای برجام گفت، هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد. به باور من، در صورت مقاومت و تحمل در برابر تحریم ها علیرغم تهدیدهای نظامی، بالاخره پیروزی به دست خواهد آمد. قبل از برقراری تحریمهای مالی و بانکی ایران در سال 2010، من به سفارت ایران در لندن اطلاع دادم از آنجا که صهیونیستها نفوذ فوق العاده ای بر سیستم پولی و مالی بریتانیا دارند و در حال مسدود کردن حسابهای ایران هستند اما کسی جدی نگرفت.

مذاکرات با آمریکائیها و انگلیسی ها نتیجه نمی دهد. اگر ایالات متحده و متحدانش تصمیم بگیرند که سطح استقلال ایران را به رسمیت بشناسند، برجام می تواد پابرجا بماند. در مساله هسته ای بحث میزان استقلال و قدرت ایران که موضوع مهمی است مطرح می باشد که در نتیجه کنار گذاشتن و شناسایی عدم تحریم ایران میسر می شود، ولی غرب می خواهد ایران همچون عربستان مطیع سیاستهای خودش باشد.

مقامات کاخ سفید و کنگره از عربستان سعودی رشوه می گیرند تا در راستای اهداف آنها سیاستگذاری کنند البته «سیاCIA» نظارت دارد که این رشوه ها مانع از اولویت منافع شخصی بر ملی آمریکا نشود. بسیاری از این سناتورها و نمایندگان کنگره و مقامات دولتی پس از بازنشستگی، صاحب شرکتها و سرمایه های کلان اهدایی توسط حکومت سعودی می شوند. به نظر من برجام، منافع عربستان و اسرائیل را لحاظ کرده است و حتی در همین زمینه ارتباط بین کاهش قیمت نفت و مذاکرات هسته ای در کوران مذاکرات شایان توجه است بدینصورت که ایالات متحده و متحدانش به دنبال اعمال فشار بر ایران به منظور کسب امتیازات بودند. به نظر من غرب هم اکنون به این باور رسیده است که فشار بر ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما