آخرین اخبار
فراتر از نفت

میدان نفتی الشراره تعطیل شد

برخورد یک ناوشکن آمریکا با یک نفتکش

قیمت نفت کاهش یافت

" تترا " تائیدیه آزمایشگاه بلژیک را دریافت کرد

تشریح جزییات زمان بندی فرآیند مناقصه آزادگان

ماجرای استخدام نمایندگان در نفت

۱۰ پرسش کلیدی از آینده نفت

تشریح اهداف ضربتی وزارت نفت

پیامدهای جبران ناپذیر حوادث صنعتی بر توسعه کشور

تبریک دبیر کل اوپک به زنگنه

چالش های اوپک ادامه دارد

افزایش سرمایه‌گذاری چین در اکتشاف نفت و گاز

امیدواری به صادرات نفت به روسیه از مهر

اوپک رقابت را به شیل آمریکا می‌بازد

حضور شرکت‌های نفتی آمریکایی به نفع کشور است

لبخند زنگنه در مجلس/تصویری

افزایش تولید نفت در دوران «زنگنه»

«زنگنه» مکتب اعتماد به نفس را بنیاد نهاد

امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می‌کنیم

هشت گلوگاه تجارت جهانی نفت

تکذیب واگذاری بهداشت و درمان نفت به بخش خصوصی

اوضاع و احوال تاپیکو بعد از برجام

چرخش غیرمنتظره نفت جهانی

رفتارشناسی مطبوعات آمریکایی در قبال کودتای ۲۸ مرداد

ارجاع پرونده دکل نفتی به مجتمع ویژه امور اقتصادی

رییس کمیسیون حقوق بشر بریتانیا در گفت و گو با نفت ما

هدف تحریمهای اخیر آمریکا، تغییر رژیم در ایران است

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۵/۲۱کد خبر: 64673
هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشری بریتانیا«Islamic Human Rights Commission (IHRC)» در لندن است. این کمسیون وابسته به یک سازمان غیر انتفاعی است که مأموریتش همکاری با سازمان های مختلف اسلامی و غیر اسلامی برای تلاش در راستای برقراری عدالت برای همه انسان ها بدون توجه به سابقه نژادی، دینی و سیاسی است. این سازمان در سال 1997 در لندن تشکیل شد و از سال 2007 به شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد(ECOSOC) مشاوره می دهد. این سازمان حمایت های بسیاری از مسلمانان تحت ستم و تبعیض در کشورهای مختلف انجام داده است و اعتراضات گسترده ای در مخالفت با این وقایع از خود نشان داده است. مسعود شجره، معتقد است که هدف تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران، تغییر رژیم بوده و فشارهای غرب به ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

شجره در مورد تحریمهای ترامپ علیرغم اجرای برجام گفت، هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد. به باور من، در صورت مقاومت و تحمل در برابر تحریم ها علیرغم تهدیدهای نظامی، بالاخره پیروزی به دست خواهد آمد. قبل از برقراری تحریمهای مالی و بانکی ایران در سال 2010، من به سفارت ایران در لندن اطلاع دادم از آنجا که صهیونیستها نفوذ فوق العاده ای بر سیستم پولی و مالی بریتانیا دارند و در حال مسدود کردن حسابهای ایران هستند اما کسی جدی نگرفت.

مذاکرات با آمریکائیها و انگلیسی ها نتیجه نمی دهد. اگر ایالات متحده و متحدانش تصمیم بگیرند که سطح استقلال ایران را به رسمیت بشناسند، برجام می تواد پابرجا بماند. در مساله هسته ای بحث میزان استقلال و قدرت ایران که موضوع مهمی است مطرح می باشد که در نتیجه کنار گذاشتن و شناسایی عدم تحریم ایران میسر می شود، ولی غرب می خواهد ایران همچون عربستان مطیع سیاستهای خودش باشد.

مقامات کاخ سفید و کنگره از عربستان سعودی رشوه می گیرند تا در راستای اهداف آنها سیاستگذاری کنند البته «سیاCIA» نظارت دارد که این رشوه ها مانع از اولویت منافع شخصی بر ملی آمریکا نشود. بسیاری از این سناتورها و نمایندگان کنگره و مقامات دولتی پس از بازنشستگی، صاحب شرکتها و سرمایه های کلان اهدایی توسط حکومت سعودی می شوند. به نظر من برجام، منافع عربستان و اسرائیل را لحاظ کرده است و حتی در همین زمینه ارتباط بین کاهش قیمت نفت و مذاکرات هسته ای در کوران مذاکرات شایان توجه است بدینصورت که ایالات متحده و متحدانش به دنبال اعمال فشار بر ایران به منظور کسب امتیازات بودند. به نظر من غرب هم اکنون به این باور رسیده است که فشار بر ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما