آخرین اخبار
فراتر از نفت

انفجار در خط صادرات گاز روسیه

استخدام در شرکت پتروپالایش کنگان+شرایط

زنگنه افزایش قیمت بنزین را تکذیب نکرد

توسعه در غرب کارون، مصداق اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است

قیمت بنزین عربستانی‌ها را نقره‌داغ می‌کند

افزایش قیمت بنزین در بودجه لحاظ شده است

از محضرتان قیر تقاضا داریم؛منت بگذارید شما شازده وزیر

واکنش پالایش و پخش به افزایش قیمت بنزین

نفت ۶۵ دلاری شد

گرانی بنزین خط قرمز مجلس است

بزرگ‌ترین خط لوله نفت انگلیس تعطیل شد

خرید از شرکت های ایرانی نیازمند مناقصه است

وصل آخرین شهر بی‌گاز یزد به شبکه

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود!

سناریوهای تامین مالی تکمیل فازهای باقیمانده پالایشگاه ستاره خلیج فارس

علت بی‎گازی زاهدانی‌ها

نفت؛بلا یا عصای دست دولت روحانی؟

حمایت NPC از توسعه پژوهش در پتروشیمی

نقشه خروج از توافق نفتی

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در انتظار مجوز آمریکا

راه دشوار توافق رژیم حقوقی دریای خزر به خاطر منابع نفت و گاز

با پول نفت جام جهانی را به ایران بیاوریم

بهمنی : ضراب و زنجانی مراوده ای با من نداشتند

احتمال مهار آتش رگ سفید تا ساعاتی دیگر

جوابیه و تکذیبیه باشگاه نفت طلائیه تهران به خبر "نفت ما"

رییس کمیسیون حقوق بشر بریتانیا در گفت و گو با نفت ما

هدف تحریمهای اخیر آمریکا، تغییر رژیم در ایران است

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۵/۲۱کد خبر: 64673
هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشری بریتانیا«Islamic Human Rights Commission (IHRC)» در لندن است. این کمسیون وابسته به یک سازمان غیر انتفاعی است که مأموریتش همکاری با سازمان های مختلف اسلامی و غیر اسلامی برای تلاش در راستای برقراری عدالت برای همه انسان ها بدون توجه به سابقه نژادی، دینی و سیاسی است. این سازمان در سال 1997 در لندن تشکیل شد و از سال 2007 به شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد(ECOSOC) مشاوره می دهد. این سازمان حمایت های بسیاری از مسلمانان تحت ستم و تبعیض در کشورهای مختلف انجام داده است و اعتراضات گسترده ای در مخالفت با این وقایع از خود نشان داده است. مسعود شجره، معتقد است که هدف تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران، تغییر رژیم بوده و فشارهای غرب به ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

شجره در مورد تحریمهای ترامپ علیرغم اجرای برجام گفت، هدف تحریمهای آمریکا و غرب، تغییر رژیم در ایران بوده و سنگر آخر هم اقتصاد ایران است که با اعمال شدیدترین تحریمها، استراتژی جنگ اقتصادی علیه ایران را در پیش گرفته اند. البته به نظر من تحریم ها کارایی ندارند و مشکل ایران، سوء مدیریت است وگرنه تحریمها اینقدر تاثیر ندارد. به باور من، در صورت مقاومت و تحمل در برابر تحریم ها علیرغم تهدیدهای نظامی، بالاخره پیروزی به دست خواهد آمد. قبل از برقراری تحریمهای مالی و بانکی ایران در سال 2010، من به سفارت ایران در لندن اطلاع دادم از آنجا که صهیونیستها نفوذ فوق العاده ای بر سیستم پولی و مالی بریتانیا دارند و در حال مسدود کردن حسابهای ایران هستند اما کسی جدی نگرفت.

مذاکرات با آمریکائیها و انگلیسی ها نتیجه نمی دهد. اگر ایالات متحده و متحدانش تصمیم بگیرند که سطح استقلال ایران را به رسمیت بشناسند، برجام می تواد پابرجا بماند. در مساله هسته ای بحث میزان استقلال و قدرت ایران که موضوع مهمی است مطرح می باشد که در نتیجه کنار گذاشتن و شناسایی عدم تحریم ایران میسر می شود، ولی غرب می خواهد ایران همچون عربستان مطیع سیاستهای خودش باشد.

مقامات کاخ سفید و کنگره از عربستان سعودی رشوه می گیرند تا در راستای اهداف آنها سیاستگذاری کنند البته «سیاCIA» نظارت دارد که این رشوه ها مانع از اولویت منافع شخصی بر ملی آمریکا نشود. بسیاری از این سناتورها و نمایندگان کنگره و مقامات دولتی پس از بازنشستگی، صاحب شرکتها و سرمایه های کلان اهدایی توسط حکومت سعودی می شوند. به نظر من برجام، منافع عربستان و اسرائیل را لحاظ کرده است و حتی در همین زمینه ارتباط بین کاهش قیمت نفت و مذاکرات هسته ای در کوران مذاکرات شایان توجه است بدینصورت که ایالات متحده و متحدانش به دنبال اعمال فشار بر ایران به منظور کسب امتیازات بودند. به نظر من غرب هم اکنون به این باور رسیده است که فشار بر ایران به نتیجه دلخواه نرسیده است.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما