آخرین اخبار
فراتر از نفت

جزئیات احداث دومین پایانه صادراتی نفت

میدان نفتی الشراره تعطیل شد

برخورد یک ناوشکن آمریکا با یک نفتکش

قیمت نفت کاهش یافت

" تترا " تائیدیه آزمایشگاه بلژیک را دریافت کرد

تشریح جزییات زمان بندی فرآیند مناقصه آزادگان

ماجرای استخدام نمایندگان در نفت

۱۰ پرسش کلیدی از آینده نفت

تشریح اهداف ضربتی وزارت نفت

پیامدهای جبران ناپذیر حوادث صنعتی بر توسعه کشور

تبریک دبیر کل اوپک به زنگنه

چالش های اوپک ادامه دارد

افزایش سرمایه‌گذاری چین در اکتشاف نفت و گاز

امیدواری به صادرات نفت به روسیه از مهر

اوپک رقابت را به شیل آمریکا می‌بازد

حضور شرکت‌های نفتی آمریکایی به نفع کشور است

لبخند زنگنه در مجلس/تصویری

افزایش تولید نفت در دوران «زنگنه»

«زنگنه» مکتب اعتماد به نفس را بنیاد نهاد

امروز بیشتر از قطر نفت و گاز تولید می‌کنیم

هشت گلوگاه تجارت جهانی نفت

تکذیب واگذاری بهداشت و درمان نفت به بخش خصوصی

اوضاع و احوال تاپیکو بعد از برجام

چرخش غیرمنتظره نفت جهانی

رفتارشناسی مطبوعات آمریکایی در قبال کودتای ۲۸ مرداد

اختصاصی نفت ما ؛فوت یک کارگر در حین کار

ردپای نوبخت در انتصابات پتروشیمی

۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۵/۱۸کد خبر: 64624
یکی از کارگران پتروشیمی فارابی چند روز پس از حادثه سوختگی با بخار در یکی از واحدهای این شرکت، جان خود را از دست داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،یکی از خبرگزاری ها  16 مردادماه سال جاری در گزارشی در مورد فوت یکی از کارگران پتروشیمی فارابی نوشت :  یکی از کارگران پتروشیمی فارابی به نام ابراهیم ویسی چند روز پیش در واحد DUP از ناحیه پا دچار حادثه سوختگی براثر نشت ناگهانی استیم (بخار) شد.

محل سوختگی پای این کارگر سانحه دیده که به گفته دوستان نزدیکش دچار بیماری دیابت نیز بود پس از گذشت چند روز دچار عفونت شد و درنهایت جان خود را از دست داد. به گفته همکاران این کارگر، برای مشخص شدن علت اصلی و تامه مرگ جسد وی به پزشکی قانونی اهواز منتقل شد .

علت فوت این کارگر باگذشت چند روز از فوت تاکنون مشخص نشده است . در مدت زمان چند روز گذشته کارگران این پتروشیمی به دلیل عدم مشخص شدن علت فوت همکار خود حال روحی خوبی ندارند و مدیران این شرکت نیز کارگران را تهدید به اخراج کردند .

ردپای نوبخت در انتصابات پتروشیمی

شرکت پتروشیمی فارابی در سال 1353 در ماهشهر آغاز به کار کرد. این مجتمع در حال حاضر تولیدکننده سالانه 50 هزار تن دی اکتیل فتالات و 15 هزار تن انیدرید فتالیک است که درمجموع 15 درصد از کل تولید دی. او. پی و 35 درصد از کل تولید پی. ای. اف کل کشور را شامل می‌شود.

با مشخصات بالا از این واحد پتروشیمی همگان انتظار دارند که مدیرعامل این پتروشیمی باید شخصی باشد که علاوه بر شناخت کامل از وضعیت پتروشیمی ، جهت رفاه حال کارگران و نظارت بر زیرمجموعه خود در منطقه حضورداشته باشد . نگاهی به رزومه آقای سقایی مدیرعامل پتروشیمی فارابی نشان‌دهنده این است که اگر وی دایی ایی چون محمدباقر نوبخت نداشت هیچ‌وقت عضو هیئت‌مدیره و مدیرعامل پتروشیمی فارابی نمی‌شد .

سید ابراهیم سقائی فومنی متولد رشت، دارای مدرک کارشناسی محیط‌زیست و است. دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، شهردار سنگر و شهردار رودبار رزومه کاری سقایی نژاد است. البته مهم‌ترین امتیاز وی در انتصاب به‌عنوان مدیرعامل پتروشیمی فارابی این است که خواهرزاده دکتر محمدباقر نوبخت ـ سخنگوی دولت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ـ است.

سؤال اینجاست آیا در استان خوزستان هیچ مدیر بومی توانمندی پیدا نمی‌شود که شخصی از گیلان و بدون رزومه کاری مرتبط آن‌هم از راه دور پتروشیمی فارابی را هدایت کند . نکته مهم اینجاست که سید ابراهیم سقایی هر دو ماه و در مدت‌زمان کوتاهی در این واحد پتروشیمی حاضر می‌شود .

سوال آخر اینجاست که استاندار خوزستان چگونه به این انتصابات راضی می شود ؟ استانداری که تمام تلاشش را باید رضایت مردم استان خود قرار دهد نه رضایت مسئولان پایتخت نشین و بستگان آنها .


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۶/۵/۱۸
1
0
آقای نوبخت
لطفاً پاسخ دهید .
» فدایی رهبر | ساعت ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۵/۲۷
0
0
باسلام خیلی جالب بود
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما