آخرین اخبار
فراتر از نفت

واکنش پالایشگاه آبادان به خبر توقف تولید بنزین یورو۴

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۴/۱۱کد خبر: 61631
در پی اظهارات مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های منطقه آبادان در زمینه عدم تولید بنزین یورو ۴، رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،رضا نعیمی گفت: به سبب تعمیرات اضطراری در یکی از واحدهای عملیاتی بالادستی تصفیه بنزین یورو 4 ،تولید این سوخت استراتژیک به همین دلیل با تاخیر همراه خواهد بود.

تا پیش از این تعمیرات اضطراری، پالایشگاه آبادان روزانه ٥٠٠ هزار لیتر بنزین یورو ٤ تولید می کرد و برای توزیع در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان در اختیار شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آبادان قرار می گرفت.

ظرفیت واحد شیرین‌سازی روزانه ٢٣ هزار بشکه بنزین بوده که تا ٢٧ هزار بشکه قابل ارتقا است.

شرکت پالایش نفت آبادان آمادگی توزیع بیش از این میزان را براساس نیاز بازار مصرف شهرهای آبادان و حومه را دارد که در صورت اعلام نیاز شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در اختیار این شرکت قرار می گیرد.

بنزین یورو ٤ پس از آبادان در شهر اهواز توزیع می شود. در صورت موفق بودن این پروژه در آبادان و رفع برخی نواقص و تکمیل پروژه شهر بعدی اهواز خواهد بود.

پالایشگاه نفت آبادان یکی از فعالترین پالایشگاه‌های ایران است که با تمام ظرفیت خود در حال حاضر به فعالیت مشغول است و در حال حاضر این پالایشگاه بیش از ۲۵ درصد از محصولات مورد نیاز کشور را تامین می کند.

این پالایشگاه در حال حاضر فراورده‌های زیر را تولید می‌کند: گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام)، گاز (خوراک پتروشیمی آبادان).

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما