آخرین اخبار
فراتر از نفت

حضور مدیر عامل سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در پتروشیمی جم

قیمت بنزین واقعی شود قاچاقچی‌ها ریسک نمی‌کنند

تجربه نفت ۱۲۰ دلاری در ماه های آینده

ترامپ به هدف نفتی‌اش درباره ایران نمی رسد

خبری از نفت ارزان در سال ۲۰۱۹ نیست

تقاضا برای نفت اعضای اوپک افزایش می‌یابد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

امضای موافقتنامه مشارکت استراتژیک ادنوک و بیکر هیوز

ایران قدرت مقابله با تحریم نفتی را دارد

جزئیات جدید از اختلاس نفتی در جنوب

بارش اولین باران پاییزی در اهواز/عکس

خرید نفت کره جنوبی از ایران به صفر رسید

نظر دولت به احیای کارت سوخت است

بنزین از چه زمانی دو نرخی می‌شود؟

پتروشیمی تعطیل شد

چین به نفت آمریکا پشت کرد

افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی

انتصاب جدید در شرکت ملی نفت

برندگان و بازندگان نفت ۱۰۰ دلاری

مزایا و معایب عرضه نفت خام در بورس

طرح افزایش ظرفیت پالایشگاهی با استفاده از سرمایه‌های مردمی

امتیاز احداث جایگاههای سوخت به چه کسانی واگذار میشود؟!

کشورهایی که به قاچاق نفت متهم هستند

گرانی سوخت شایعه است

انفجار در خط لوله نفت در نیجریه با ۲۴ کشته

رقابت پذیری و رشد کارایی در عصر عدم اطمینان صنعت پتروشیمی

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۲/۳کد خبر: 59112
یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در سال های کنونی که سایه شرایط عدم اطمینان اقتصادی بر دنیای کسب و کارهای صنعتی سایه افکنده است، شرکت های پتروشیمی به دنبال راه هایی هستند تا درآمدهای خویش را بیشینه نموده و به مزیت رقابتی دست یابند.

یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در  این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

ما می دانیم که هدف کلیدی اجرای برنامه های تعالی عملیاتی، کاهش ریسک و ایجاد بیشترین ارزش است. فراموش نکنید که در رویکرد تعالی عملیاتی، کارکنان در کانون فعالیت های بهبود تجاری هستند. و مهمترین مشوق های تعالی عملیاتی برای بهبود عملکرد سازملنی عبارتند از: رهبری قدرتمند، ساختار سازمانی پویا، تمرکز عملیانی روشن و برنامه اقدام.

رهبری قدرتمند شامل تعهد مدیران برای اجرای برنامه های بهبود عملیاتی و ارایه اهداف و برنامه های روشن و غیرمبهم خواهد بود. شفافیت نیز از دیگر پیش نیازهای موفقیت در این بخش خواهد بود.

با بالا رفتن رقابت میان شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی، به نظر می رسد شعار "بهتر، سریع تر و ارزان تر" که توسط یک شرکت کویتی برگزیده شده تا حدود زیادی نشانگر ÷ویایی شرایط کنونی است. لزوم آموزش مداوم مدیران و کارکنان همراه با راهبرد بهبود مداوم از دیگر الزامات بقا در بازار و رقابت در عرصه جهانی است.

از سوی دیگر، صنعت پتروشیمی، نیازمند کار تیمی، یادگیری، فنون حل مساله، انگیزش کارکنان و رهبری اثربخش است. مشتری مداری نیز از دیگر الزامات فعالیت شرکت ها در این عصر پرآشوب به حساب می آید. اما همچنان روزهای دشوار در برابر ماست.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما