آخرین اخبار
فراتر از نفت

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی تخت جمشید

انفجار سیلندر گاز در محله خاک‌سفید

رشد ۱۰.۸ درصدی مصرف بنزین

تفاهم‌نامه اجرای خط ایرانشهر- چابهار فردا امضا می‌شود

تقدیر مهندس نوروز زاده از پتروشیمی مروارید

زمان برگزاری مناقصه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان

۹ اردیبهشت؛جلسه بعدی دادگاه دکل نفتی

دستیابی پتروشیمی شیمی بافت به رکورد جدید تولید

پایبندی به توافق نفتی به ۱۴۹درصد رسید

زنگ خطر کمبود عرضه در بازار نفت

صادرات گاز به بغداد ادامه دارد

تاثیر اختلاف نفتی عربستان و روسیه

هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش تولید

جوابیهNPC به یک کانال تلگرامی

نفت در آتش تصدی گری دولتی می سوزد

حادثه در خط لوله انتقال گاز در خوزستان

مسابقه طراحی مفهومی ساختمان جدید صنعت نفت/تصویری

حمله تروریستی به خط لوله نفت لیبی

مذاکرات جدید با عراق برای سوآپ

بهره‌برداری از فاز یک پتروشیمی مکران در سال آینده

جلسه بررسی پیشنهاد نروژی ها برای دریای خزر

برنده مسابقه طراحی ماکت ساختمان جدید وزارت نفت اعلام شد

تک نرخی بودن ارز نشانه سلامت اقتصادی است

تولید گرید PE۱۰۰مشکی در پتروشیمی جم با کاتالیست جدید

عربستان ؛ میزبان نشست اوپک و روسیه

رقابت پذیری و رشد کارایی در عصر عدم اطمینان صنعت پتروشیمی

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۲/۳کد خبر: 59112
یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در سال های کنونی که سایه شرایط عدم اطمینان اقتصادی بر دنیای کسب و کارهای صنعتی سایه افکنده است، شرکت های پتروشیمی به دنبال راه هایی هستند تا درآمدهای خویش را بیشینه نموده و به مزیت رقابتی دست یابند.

یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در  این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

ما می دانیم که هدف کلیدی اجرای برنامه های تعالی عملیاتی، کاهش ریسک و ایجاد بیشترین ارزش است. فراموش نکنید که در رویکرد تعالی عملیاتی، کارکنان در کانون فعالیت های بهبود تجاری هستند. و مهمترین مشوق های تعالی عملیاتی برای بهبود عملکرد سازملنی عبارتند از: رهبری قدرتمند، ساختار سازمانی پویا، تمرکز عملیانی روشن و برنامه اقدام.

رهبری قدرتمند شامل تعهد مدیران برای اجرای برنامه های بهبود عملیاتی و ارایه اهداف و برنامه های روشن و غیرمبهم خواهد بود. شفافیت نیز از دیگر پیش نیازهای موفقیت در این بخش خواهد بود.

با بالا رفتن رقابت میان شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی، به نظر می رسد شعار "بهتر، سریع تر و ارزان تر" که توسط یک شرکت کویتی برگزیده شده تا حدود زیادی نشانگر ÷ویایی شرایط کنونی است. لزوم آموزش مداوم مدیران و کارکنان همراه با راهبرد بهبود مداوم از دیگر الزامات بقا در بازار و رقابت در عرصه جهانی است.

از سوی دیگر، صنعت پتروشیمی، نیازمند کار تیمی، یادگیری، فنون حل مساله، انگیزش کارکنان و رهبری اثربخش است. مشتری مداری نیز از دیگر الزامات فعالیت شرکت ها در این عصر پرآشوب به حساب می آید. اما همچنان روزهای دشوار در برابر ماست.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما