آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی جم میزبان اجلاس مدیران روابط عمومی پتروشیمی

هشدار تولیدکنندگان محصولات روانکار

اسلام آباد به خرید گاز قطر ادامه می دهد

خودنمایی نفت در بودجه ۹۸

پیش بینی کاهش مصرف روزانه نفت عربستان

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

رقابت پذیری و رشد کارایی در عصر عدم اطمینان صنعت پتروشیمی

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۲/۳کد خبر: 59112
یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در سال های کنونی که سایه شرایط عدم اطمینان اقتصادی بر دنیای کسب و کارهای صنعتی سایه افکنده است، شرکت های پتروشیمی به دنبال راه هایی هستند تا درآمدهای خویش را بیشینه نموده و به مزیت رقابتی دست یابند.

یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در  این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

ما می دانیم که هدف کلیدی اجرای برنامه های تعالی عملیاتی، کاهش ریسک و ایجاد بیشترین ارزش است. فراموش نکنید که در رویکرد تعالی عملیاتی، کارکنان در کانون فعالیت های بهبود تجاری هستند. و مهمترین مشوق های تعالی عملیاتی برای بهبود عملکرد سازملنی عبارتند از: رهبری قدرتمند، ساختار سازمانی پویا، تمرکز عملیانی روشن و برنامه اقدام.

رهبری قدرتمند شامل تعهد مدیران برای اجرای برنامه های بهبود عملیاتی و ارایه اهداف و برنامه های روشن و غیرمبهم خواهد بود. شفافیت نیز از دیگر پیش نیازهای موفقیت در این بخش خواهد بود.

با بالا رفتن رقابت میان شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی، به نظر می رسد شعار "بهتر، سریع تر و ارزان تر" که توسط یک شرکت کویتی برگزیده شده تا حدود زیادی نشانگر ÷ویایی شرایط کنونی است. لزوم آموزش مداوم مدیران و کارکنان همراه با راهبرد بهبود مداوم از دیگر الزامات بقا در بازار و رقابت در عرصه جهانی است.

از سوی دیگر، صنعت پتروشیمی، نیازمند کار تیمی، یادگیری، فنون حل مساله، انگیزش کارکنان و رهبری اثربخش است. مشتری مداری نیز از دیگر الزامات فعالیت شرکت ها در این عصر پرآشوب به حساب می آید. اما همچنان روزهای دشوار در برابر ماست.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما