آخرین اخبار
فراتر از نفت

تولید از لایه نفتی پارس جنوبی ادامه دارد

بانک رفاه از عرضه سهام پتروشیمی امیرکبیر شانه خالی می کند

تکذیب تغییر مدیر عامل پالایشگاه بید بلند

زنگنه: در بحث تولید نفت تنها تصمیم‌های اوپک اعتبار دارد

آمریکا به خودکفایی نفتی نمی‌رسد

مشکل اصلی اقتصاد کشور، فساد است

عارف به فاطمه کروبی تسلیت گفت

رشد تقاضای نفت متوقف می‌شود

وزیر نفت به رئیس اوپک نامه زد

کشف ۳۴ کانتینر سوخت قاچاق

انتصاب جدید در وزارت نفت

اهواز ۵۰ +/ تصاویر

انضباط اوپک درحال از دست رفتن است

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

عربستان به دنبال محک زدن اوپک است

نفت و گاز ایران حرف اول را می زند

ترامپ در دام نفتی عربستان و روسیه

دریافت کلیه مطالبات سنواتی پاسارگاد از وزارت راه

کاهش قیمت نفت در دستور کار دیدار ترامپ-پوتین

ایرانول از روغن موتورهایی با بالاترین سطح کیفی رونمایی کرد

اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمیایی

کمک امارات به خلیفه حفتر

تخلف ۶۳۰ میلیارد ریالی در شرکت نفتی جنوب فقط در خریدهای "ال پی"!!!

احتمال افزایش تولید نفت روسیه

پیشنهاد مشارکت آمریکا در LNG ایران

رقابت پذیری و رشد کارایی در عصر عدم اطمینان صنعت پتروشیمی

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۲/۳کد خبر: 59112
یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، در سال های کنونی که سایه شرایط عدم اطمینان اقتصادی بر دنیای کسب و کارهای صنعتی سایه افکنده است، شرکت های پتروشیمی به دنبال راه هایی هستند تا درآمدهای خویش را بیشینه نموده و به مزیت رقابتی دست یابند.

یک راهکار بسیار کارا برای دستیابی به این اهداف، استفاده از مدل های تعالی عملیاتی خواهد بود. تاکنون در صدها واحد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از این مدل ها استفاده شده است.در  این ابزار شاخص های کلیدی عملکرد سامانه های تجاری و عملیاتی نظیر مدیریت و رهبری، ضایعات تولیدی، کنترل، بهینه سازی تولید، قابلیت اعتماد، نگهداری و ... مورد سنجش مداوم قرار می گیرند.

ما می دانیم که هدف کلیدی اجرای برنامه های تعالی عملیاتی، کاهش ریسک و ایجاد بیشترین ارزش است. فراموش نکنید که در رویکرد تعالی عملیاتی، کارکنان در کانون فعالیت های بهبود تجاری هستند. و مهمترین مشوق های تعالی عملیاتی برای بهبود عملکرد سازملنی عبارتند از: رهبری قدرتمند، ساختار سازمانی پویا، تمرکز عملیانی روشن و برنامه اقدام.

رهبری قدرتمند شامل تعهد مدیران برای اجرای برنامه های بهبود عملیاتی و ارایه اهداف و برنامه های روشن و غیرمبهم خواهد بود. شفافیت نیز از دیگر پیش نیازهای موفقیت در این بخش خواهد بود.

با بالا رفتن رقابت میان شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی، به نظر می رسد شعار "بهتر، سریع تر و ارزان تر" که توسط یک شرکت کویتی برگزیده شده تا حدود زیادی نشانگر ÷ویایی شرایط کنونی است. لزوم آموزش مداوم مدیران و کارکنان همراه با راهبرد بهبود مداوم از دیگر الزامات بقا در بازار و رقابت در عرصه جهانی است.

از سوی دیگر، صنعت پتروشیمی، نیازمند کار تیمی، یادگیری، فنون حل مساله، انگیزش کارکنان و رهبری اثربخش است. مشتری مداری نیز از دیگر الزامات فعالیت شرکت ها در این عصر پرآشوب به حساب می آید. اما همچنان روزهای دشوار در برابر ماست.

 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما