آخرین اخبار
فراتر از نفت

لزوم تقویت خط لوله گاز شمال

۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۴کد خبر: 54821
عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مذاکره با ترکمنستان به معنای افزایش قیمت دوباره قیمت گاز است، گفت:خط لوله شمال کشور باید با تسریع فعالیت ها توسط پیمانکاران تقویت شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،جلال میرزایی با اشاره به قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران گفت:عملکرد شرکت گاز ترکمنستان و قطع صادرات گاز به ایران درفصل سرد به هیچ وجه قابل توجیه نبوده و ایران این موضوع را نوعی باج خواهی و باجگیری تلقی می کند.

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هفته گذشته شرکت گاز ترکمنستان با شرکت گاز ایران به توافقاتی دست یافته بود، افزود:شرکت گاز ترکمنستان نباید بلافاصله بعد از مذاکرات با اقدامی نامعقول و نامناسب به قطع صادرات گاز به ایران مبادرت می کرد و این نوع رفتارها بین دو کشور همسایه غیر حرفه ای است.

 

خط لوله گاز شمال کشور سریعتر تقویت شود

میرزایی ادامه داد:برای اینکه ایران به مسایل سال 86 که مجبور شد به دلیل کمبود تولید گاز در کشور به خواسته های ترکمنستان تن دهد و با افزایش غیرمنطقی قیمت گاز موافقت کند،دچار نشود؛شرکت ملی گاز ایران و مردم باید با همکاری میزان مصرف را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه کنارآمدن با ترکمنستان به معنای افزایش قیمت دوباره قیمت گاز است، یادآور شد:اگر ترکمنستان از گذشته از ایران طلبی دارد،می تواند از طریق سازوکار حقوقی اقدام کند، اما اینکه در این شرایط به شیوه قطع گاز متوسل شوند؛اقدامی نامناسب است و در واقع آنها رسم همسایه گی را به جای نیاورده اند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه ایران با خرید گاز از ترکمنستان و پوشش حوزه شمال،از طریق خط لوله غرب به کشور ترکیه گاز صادر می کرد،تصریح کرد:خط لوله شمال کشور باید با تسریع فعالیت ها توسط پیمانکاران تقویت شود،تا کشور از واردات گاز از ترکمنستان بی نیاز شود.

 

منبع: خانه ملت

 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما