آخرین اخبار
فراتر از نفت

جذب سرمایه گذاری در مکران با تخفیف نرخ خوراک

باید به دنبال بازارهای جدید نفتی باشیم

شوری آب کارون کاهش پیدا می‌کند

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

شرط مجلس برای استیضاح زنگنه

صادرات بهاره گاز ایران افزایش یافت

پیشنهاد ایران در اوپک تصویب شد

برگزاری اولین نشست مدیرعامل و کارکنان ستاد pgpic

درخواست کمک پتروشیمی آبادان از آب و فاضلاب

مصرف بنزین به ۸۳.۶ میلیون لیتر رسید

ایران؛ نگران از دست دادن سهم خود در بازار با توافق اخیر اوپک

بررسی یک توافق نفتی برای سال ۲۰۱۹

صدور درصدی از برق ارمنستان به گرجستان

پیام تسلیت مدیرعامل شرکت پتروشیمی نگین مکران در پی درگذشت دکتر مصطفی‌زاده

آب آبادان درخت را خشک می کند

آبرسانی به خرمشهر و آبادان با تانکر و آب بسته بندی

ثبت ۴۵ روز هوای آلوده برای شهر نفتی

نفوذ هکرها به پمپ بنزین‎ها

کنگو عضو پانزدهم اوپک شد

راز پایبندی اوپک به توافق

فعلا اولویت؛امضای قراردادهای نفتی نیست

دستاورد اجلاس ۱۷۴ وزیران اوپک

از مجلس چه کسانی به اوپک رفتند؟

اعلام رقم فساد در شرکت نفتی جنوب؛ زد و بندهای چند میلیون دلاری

عاصمی پور عزادار شد

برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی تجاری سازی انرژیهای تجدیدپذیر ایران

۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۹/۱۸کد خبر: 52076
نخستین کنفرانس سه روزه بین المللی تجاری سازی انرژی های تجدید پذیر ایران توسط انجمن انرژیهای تجدیدپذیر ایران و با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور ۷۰ متخصص خارجی از ۲۳ کشور از با حمایت ستاد توسعه فناوری های تجدید پذیر معاونت علمی و با حضور مسوولان ، از روز ۱۶ آذر تا ۱۸ آذر در هتل اسپیناس پالاس تهران در حال برگزاری است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، هدف از برگزاری  این کنفرانس،ارایه توانمندی ایران در حوزه تجدید پذیر و جذب سرمایه خارجی و تاثیر انرژی های تجدید پذیر و کاهش گازهایی گلخانه ای است. 

در روز اول نخستین کنفرانس سه روزه بین المللی انرژی های تجدید پذیر ایران که با حضور بیش از 70 متخصص خارجی از 23 کشور، با سخنرانی هایی در زمینه های مختلف حوزه تجدید پذیر همراه بود.  در روز دوم پنل هایی در رابطه با حوزه های تخصصی انرژی های تجدید پذیر ازجمله انرژی خورشیدی،  بادی و غیره برگزار می شد.  روز سوم نیز به کارگاه های آموزشی این حوزه اختصاص دارد.

آیین نامه ها و توافقنامه های بین المللی و ملی حوزه تجدید پذیر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند

 علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی در افتتاحیه این کنفرانس با تاکید بر تجدید ناپذیر بودن انرژی های فسیلی گفت: انرژی های فسیلی که عمده ترین آن نفت است، منابعی هستند که به پایان می رسند، ضمن این که آلودگی های ناشی از بهره برداری آن نادیده گرفتنی نیست. 

وی با تاکید بر این مسئله که باید در سطح ملی و بین المللی در زمینه انرژی های تجدید پذیر همکاری های بیشتری صورت گیرد بیان کرد: آیین نامه ها و توافقنامه های بین المللی و ملی این حوزه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند و بتوان بهره بیشتری از آن برد. 

وطنی همچنین به تولیدات علمی کشورمان در حوزه انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد و سازمان های مرتبط با این حوزه را معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت نیرو، سازمان حفاظت محیط زیست، دانشگاه ها، انجمن های علمی و بخش خصوصی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: با سیاست هایی که دستگاه های اجرایی صورت می دهند و همچنین حمایت ها و تسهیلات قانونی مجلس شورای اسلامی به دستگاه های اجرایی و از همه مهم تر تاسیس صندوق نوآوری شکوفایی، دارای منابع مناسب و قابل توجهی در حمایت از توسعه فناوری و تجاری سازی است.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی در ادامه ضمن اشاره به شرکت های دانش بنیان حوزه تجدید پذیر،  گفت : در حال حاضر دو هزار و 800 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند که در دو سال گذشته بیشترین منابع حمایتی معاونت علمی به ستاد انرژی های تجدید معاونت علمی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به تاکید دولت بر حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه داد: دولت مصمم است اقتصاد دانش بنیان را در کشور نهادینه کند و سهم خام فروشی نفت را به کمتر از 20 درصد برساند.

وطنی معنی این تلاش را این نکته دانست که اقتصاد کشور ایران به جای متکی به نفت بودن باید مبتنی و متکی به اقتصاد دانش بنیان باشد.

وی با تاکید بر این مسئله که دانش بنیان نقش کلیدی در تامین منابع کشور دارد گفت: امیدواریم شرکت ها، اساتید و فعالینی که در این کنفرانس حضور دارند از این فرصت که برای حمایت از بخش خصوصی ایجاد شده است بهره ببرند و ارتباطی برای همکاری با گروه های بین المللی ایجاد شود.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی در آخر اعلام آمادگی این معاونت برای حمایت و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیانی که نیازمند به توسعه فناوری و یا تجاری سازی هستند را  اعلام کرد.

دولت برای توسعه  انرژی های تجدیدپذیر عزم جدی دارد

حمید رضا امیری‌نیا رییس شورای سیاست گذاری کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر نیز دراین مراسم گفت : دولت برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر عزم جدی دارد و وزارت نیرو به صورت منسجم در این حوزه فعال است.

وی درادامه بیان کرد : در کنار نصب و افزایش ظرفیت،توسعه فناوری نوآوری نیز برای ما بسیار حائز اهمیت است که این مهم از طریق شرکت های دانش بنیان قابل تحقق است. با توجه به مذاکرات کاپ 21 زمان محدودی برای تحقق  الزامات این پیمان داریم که یکی از بهترین مسیرها استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است .

امیری‌نیا گفت: کشور ایران در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر قدم‌های نوینی برداشته و ما نیازمند برنامه ریزی‌های جدی‌تری هستیم و باید فناوری‌های نوین را به کشور وارد کنیم.  

وی افزود: انرژی‌های تجدید پذیر برای مردم نا آشنا بوده و برای بخش خصوصی جدید است و البته سیاست گذاران کشور هنوز به اهمیت واقعی آن پی نبرده‌اند  

رییس شورای سیاست گذاری انرژی‌های تجدید پذیر بیان کرد: اگر همه نقش خود را به خوبی ایفا کنند استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر با استفاده از موقعیت جغرافیایی کشورمان به خوبی به مرحله اجرایی می رسد و من از نخبگان و دانشگاهیان می‌خواهم در زمینه طراحی، ساخت، تست و تولید وارد عرصه شوند.  

حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور حرکت نمایشی نیست

محمد خزایی معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ، حرکت به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در دنیا و ایران به هیچ عنوان حرکتی نمایشی نیست و حقایق نشان می دهد بشر چاره ای جز حرکت در این مسیر ندارد.

وی درادامه بیان کرد : ما در ایران توانسته ایم در نسبت صادرات غیرنفتی به درآمد حاصل از صادرات نفتی تغییر بزرگی ایجاد کنیم،که اگر این کاهش وابستگی به محصولات نفتی در ایران ایجاد نشده بود ما در مقابل شوک قیمت نفت نمیتوانستیم دوام بیاوریم.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی یادآور شد : سرمایه گذاری در بخش نیروگاه های تجدیدپذیر در سازمان سرمایه گذاری خارجی در جریان است و تاکنون 27 پروژه با کمک وزارت نیرو در حوزه های بادی و خورشیدی با حجم سرمایه گذاری بیش از 3 میلیارد دلار معادل تولید 2000 مگاوات برق تعریف شده و مراحل قانونی خود را طی کرده است.به گفته وی ،سرمایه گذاری در زمینه زباله سوزها مورد حمایت جدی این سازمان است.

خزایی خاطر نشان کرد : تسهیلات و قوانین  وزارت امور اقتصاد و دارایی، شامل مقررات و آیین نامه هایی از جمله قانون 132 قانون مالیات مستقیم، اصلاح شده است و اکنون معافیت های مالیاتی، کاهش نرخ مالیات  و مساعدت هایی مانند رفت و امد سرمایه گذاران و ضمانت هایی که در قبال قرارداد بین وزارت نیرو به عنوان خریدار برق و سرمایه گذار وجود دارد که تماماً در وب سایت این وزارتخانه قابل مشاهده و دریافت است .

نخستین کنفرانس سه روزه بین المللی انرژی های تجدید پذیر ایران با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 16 تا 18 آذرماه 1395 در هتل اسپیناس پالاس تهران برپاست.


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۴
0
0
همایش هایی که بعد از برگزاری به فراموشی سپرده می شوند و متولی برای پیگیری مصوبات آنها وجود ندارد ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما