آخرین اخبار
فراتر از نفت

اوپک: توافق نفتی باید حفظ شود

آیا صادرات گاز ایران تحریم خواهد شد؟

نهاد واسطه ای اتحادیه اروپایی برای مقابله با تحریم های آمریکا

تصادف اتوبوس با تانکر سوخت با ۲۰ کشته

کره بدنبال کسب معافیت از تحریم‌های نفتی ایران

افزایش کارتهای بازرگانی یک بار مصرف

دلیل آشفتگی بازار نفت تحریم‌ها نیست

زمستان داغ برای بازار نفت

جزئیات تزریق ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما

مذاکرات فشرده اوپک و غیراوپک

بهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری

محال است تولید نفت ایران به صفر برسد

تولید نفت چین افزایش یافت

سرمایه گذاری مجارستان در پتروشیمی

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

خطای محاسبه در حذف نفت ایران

روسیه در خزر خط لوله نفتی احداث نمی کند

روسیه توانایی افزایش تولید نفت را ندارد

آزادسازی سقف رقابت محصولات پتروشیمی در بورس کالا

انجام تعهد "ماموت" در کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا

آمادگی نفت مناطق مرکزی برای تامین سوخت زمستانی

کاهش مصرف بنزین باید پیگیری شود

شفافیت در فعالیت پتروشیمی ها مشکل نیست

استیضاح زنگنه به کمیسیون انرژی نیامده است

فعالیت پالایشگاه‌های چین به پایین‌ترین حد رسید

جوابیه شرکت پتروشیمی پردیس به مطلب"راه اندازی فاز ۳ پتروشیمی پردیس همچنان در بلاتکلیفی"

۲۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۷/۲۹کد خبر: 50587
روابط عمومی شرکت پتروشیمی پردیس در پی درج خبری با عنوان « راه اندازی فاز ۳ پتروشیمی پردیس همچنان در بلاتکلیفی » در آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما" به تاریخ ۲۸/۷/۹۵، به منظور تنویر افکار عمومی و جلوگیری از موارد سوءاستفاده و سوء برداشت احتمالی در خصوص این خبر، ارائه پاسخ به محتوای این خبر را به شرح ذیل ضروری می داند:

روابط عمومی شرکت پتروشیمی پردیس در پی درج خبری با عنوان « راه اندازی فاز 3 پتروشیمی پردیس همچنان در بلاتکلیفی » در آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما" به تاریخ 28/7/95، به منظور تنویر افکار عمومی و جلوگیری از موارد سوءاستفاده و سوء برداشت احتمالی در خصوص این خبر، ارائه پاسخ به محتوای این خبر را به شرح ذیل ضروری می داند:

1- مدت اجرای پروژه فاز سوم شرکت پتروشیمی پردیس - که قرارداد لیسانس آن با بهترین لیسانسور اروپایی در آذرماه سال 1390 امضاء شده است - در آذرماه 1395 به 5 سال می رسد که این زمان با وجود شرایط تحریم های شدید کشور در سالهای اخیر، در مقایسه با زمان اجرای فازهای اول و دوم این شرکت که به ترتیب 6 سال و 9 ماه (فاز اول) و 6 سال و 7 ماه (فاز دوم) زمان برده اند، زمان بسیار کوتاهتری بوده است. همچنین یادآور می شود پیشرفت پروژه در حال حاضر حدود 96 درصد می باشد، در حالی که پیشرفت پروژه های مشابه پروژه فاز سوم پتروشیمی پردیس که اغلب از سالهای 85 و 86 آغاز شده اند، در حال حاضر کمتر از 40 درصد می باشد.

2- هزینه های کلی پروژه فاز سوم پتروشیمی پردیس شامل واحدهای عملیاتی و یوتیلیتی (واحد آب DM، بویلرها، آبگیر و ...) تاکنون در حدود 430 میلیون یورو بوده، در صورتیکه برآورد اولیه این پروژه حدود 440 میلیون یورو بوده است، که این رقم در مقایسه با پروژه های مشابه و با درنظر گرفتن شرایط خاص تامین اجناس و متریال خریداری شده در زمان تحریم از کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا، فرانسه، بلژیک، سوئد، نروژ، کره جنوبی، ژاپن، ایران و ... بسیار کمتر از واحدهای مشابه می باشد.

3- با توجه به حجم هزینه های انجام شده و درحال انجام در پروژه فاز سوم شرکت پتروشیمی پردیس ، بدیهی است که این هزینه ها ارتباطی با پرداخت حقوق و کارانه پرسنل ندارد .

لازم به ذکر است که پرداخت حقوق ماهانه مستقیما به کارکرد پرسنل بستگی داشته و پرداخت کارانه نیز بر اساس میزان و تداوم تولید و همچنین ارزیابی عملکرد پرسنل در رعایت نظم و مقررات شرکت ، رعایت اصول ایمنی ، حضور و غیاب ، میزان رضایتمندی  واحدها و ادارات مختلف و ... تعیین می گردد .

به همین دلیل طبيعي است در بعضي موارد با توجه به ميزان توليد وكارايي كاركنان مختلف ، كارانه برخی كم، زياد و يا قطع گردد كه این حالت نیز هميشگي نبوده در بعضي ماهها وجود دارد و تعداد آن نیز كمتر از ١-٢ درصد كل كاركنان است .

4-آنچه که در خبر وبسایت نفت ما « اقدام به خودکشی یکی از کارکنان مجتمع پتروشیمی پردیس » تعبیر شده است، مربوط به یکی از کارگران پیمانکاری رده پایین شاغل در پروژه فاز سوم پردیس بوده است که علی رغم پرداخت هزینه های صورت وضعیت به شرکت پیمانکاری مذکور از سوی کارفرما ، حقوق کارگران این پیمانکاری با تأخیر پرداخت شده که این موضوع نیز از طریق مراجع حقوقی شرکت پتروشیمی پردیس پی گیری و حل و فصل گردید. همچنین کارگر مذکور بدون اقدام به خودکشی حقوق معوقه خود را بطور کامل دریافت نموده است.

شایان ذکر است سیاست های کلی و خط مشی شرکت پتروشیمی پردیس که در سالهای اخیر همواره در جمع شرکت های برتر و پیشرو ایران قرار داشته است، در حوزه منابع انسانی ؛ مبتنی بر ارتقاء و توسعه بوده که این مهم جز با همدلی، همراهی و هماهنگی کلیه ارکان منابع انسانی در این مجموعه مقدور نبوده است.

 

 

 

                                                                                                                            روابط عمومی

 

 

 


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:پتروشیمی پردیس
» نظرات بینندگان
» تعمیرات | ساعت ۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
5
0
برای مدیران پردیس متأسفم که قبلا" میگفتن چون فاز 3 رو داریم میسازیم کارانه کمتری میدیم.حالا مشخص شد دروغ میگفتن و فکر پول فاز 3 رو کرده بودن
» ابزار دقیق | ساعت ۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
0
دستشون دیگه رو شد.پس چرا کارانه ها رو کم کردی؟
» نقلیه | ساعت ۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
1
کارانه این ماه رو ندادن،بعد از تجمع کارکنان،یه مقدار ناچیزی دادن،حالا هم فقط دروغ میگن
» سلیمان | ساعت ۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
اسلام پیروز است ظلم نابود است
» آبگیر | ساعت ۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
بچه ها سعی کنید اتحاد داشته باشید
» اصفهان | ساعت ۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
کارگر میمیرد ظلم نمی پذیرد
» یکی از کارکنان | ساعت ۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
0
آقای زمانی دو ماهه کارانه من صفر رد شده چرا؟ چرا ؟ چرا ؟.......
» بلاک ولو | ساعت ۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
0
:خداییش خنده داره این جوابیه،!!!!!!متریال فاز ۱ و ۲ رو نمیتوان با متریال فاز ۳مقایسه کرد و همچنین نیروی کار زمان پروژه فازهای ۱و ۲ نسبت به فاز ۳ کمتر بوده...
» پردییییییس بهشت پول درآوردن برای.... | ساعت ۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
0
شما خوب، شما منصف، شما راست میگی، شما با شررررف، اصلا پیشرفت فاز 3 99.999999%، اصلا شما که نمیخوای اون سهام دار بدبخت ضرر بکنه، اصلا کارگره رده پاااااااینی هم نبوده که خودکشی کنه، اصلا همه چی دروغه، فقط یه جارو مثل همیشه اشتباه کردید، ملت رو احمق فرض نکنید، مردم شعورشون بالاست. با یه جوابیه نمیتونید رو همه چی ماله بکشید. طبق حرف های شما و وزیر نفت که گفتن آخر امسال پردیس 3 میرررره تو سرویس، منتظریم. فراموش کردم اصلاااا کارانه را هم که نزدن اصلاااااااا. الان همه چی okkkkk شد. به شهرک سازی در دهات جم، به حق خوریتون ادامه بدید.
» پرسنل | ساعت ۱۰:۶ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
4
0
اقای زمانی دست خوش پس چرا تمام پولی که کم شده بود را ندادید با مقدار ناچیزی که ریختید حداقل از هر نفر یک ملیون پانصد تا دوملیون کم کردید حساب کنید چقدر پول میشه. .فقط یه حساب سر انگشتی میخواد .اونوقت میگید کارانه ها تمام و کمال پرداخت شده؟
» پرسنل | ساعت ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
2
0
داداش من برات بگم درسته پول کمتری خرج فاز سه کرده ولی اینم بگید اکثر تجهیزات فاز سه درجه سه بوده پس نگید کمتر خرج شده چون مجبورید دوباره تجهیزات را عوض کنید به خاطر همین هزینه هست که میگن فاز سه خیلی بدهی ببار اورده داداش من
» سهامدار | ساعت ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
از .............. بپرسید 4000 میلیارد تومانی که در جریان افزایش سرمایه از سهامداران گرفتید چه شد???
این همه تعدیل های منفی و کاهش سود خالص بابت چیست???
الحق که دیوار حاشا و دروغ بلند است

پاسخ:
» جوابیه کارگران | ساعت ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
0
0
چون اون بیچاره کارگره رده پایین بوده پس مرگش توجیه داره ؟؟؟؟؟؟ این ماه دوملیون از دریافتیم کم شده و بعد از تحصن ۷۰۰ هزار تومن برام اومده,حقوق من کجاست حق خوری تا کی,فقط سرکوب و سرکوب, یکی نیست داد ما را بستاند,مدیریت جو خیلی بدی رو بوجود اورده پر از یاس و نا امیدی,بی انگیزگی
» پرسنل 1 | ساعت ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
0
0
بچه ها با این حرفا هیچی درست نمیشه
نشینید جو بدید
به فکر چاره باشید که کار داره به جاهای باریک می......
اگه می خواستیم با این صحبتهای درست یا غلط به جایی برسیم
تاحالا رسیده بودیم
خودمون بدست خودمون چند خانواده رو بیچاره نکنیم
بعداً با التماس، خواهش وتمنا چیزی درست نمیشه
باگفتگو حل کنیم مسائل حل نشد اعتصاب رو تمومش کنیم بس دیگه
» سایت من | ساعت ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
2
ما که دیگه نیستیم خداحافظ
دیگه از این به بعد خریت کردم اگه بخوام ادامه بدم

البته خودم رو می گم وتوهینی به کسی نمی کنم
» سایت | ساعت ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
1
کار به جاهای باریک کشیده
ما تموم کردیم
گفتگو می کنیم وبس
چیزی که عقل سلیم تو این شرایط می گه
» مذاکره | ساعت ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
2
درسته همه ما خواسته هایی داریم خواسته هایی مشترک
ولی در زمان حال روشش این نیست

مدیر کاملا دست وپا بسته است واجازه ای بهش نمیدن
باید گفتگو کنیم
» نظر من پایان اعتصاب است | ساعت ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
1
اصلاً فرض تمام حرفهای شما راسته

ولی چرا با خودمون روراست نیستیم وتکلیفمون رو روشن نمی کنیم
بیست وچند روز اعتصاب وتحصن چی گیرمون اومد جز گرسنگی واضطراب
پایانش رو اعلام کنیم شاید به کوچکترین خواسته حداقل برسیم
وگرنه اخرش می یان بعضی ها رو بیچاره می کنند
» بهره بردار فاز3 | ساعت ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
سرکار خانم .... با سلام گویا چند وقتی که دور از شرکت بودین در جریان امور شرکت هم نبودین اولا. در مورد کشورها دو کشور دوست وبرادر چین و هند فراموش شده بود و تجهیزات دست دوم فاز 3 و کیفیت پایین انجام کار، بدهی های فاز 3...بد نبود اشاره ای میکردین ثانیا.هر ماه شاهد هستیم که کارانه تعدادی از پرسنل به بهانه های مختلف زده میشود و در آخر هم بیشترین عدم راضیت پرسنل از واحد منابع انسانی شرکت هستش. گویا ی این مطلب هم تجمع پرسنل در ساختمان مدیریت بود که ایشون، مشاور مدیر عامل در امور کارکنان ، مورد لطف پرسنل قرار گرفتن.از جنابعالی انتظار میرود که حقیقت را منعکس کنید نه اخبار کذب .
» فاز 3 | ساعت ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
از ترسون مجبور شدن یکم کارانه بدن پس اسم چین توو اون لیست تجهیزات??
» بهره بردار فاز3 | ساعت ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
سرکار خانم .... با سلام گویا چند وقتی که دور از شرکت بودین در جریان امور شرکت هم نبودین اولا. در مورد کشورها دو کشور دوست وبرادر چین و هند فراموش شده بود و تجهیزات دست دوم فاز 3 و کیفیت پایین انجام کار، بدهی های فاز 3...بد نبود اشاره ای میکردین ثانیا.هر ماه شاهد هستیم که کارانه تعدادی از پرسنل به بهانه های مختلف زده میشود و در آخر هم بیشترین عدم راضیت پرسنل از واحد منابع انسانی شرکت هستش. گویا ی این مطلب هم تجمع پرسنل در ساختمان مدیریت بود که ایشون، مشاور مدیر عامل در امور کارکنان ، مورد لطف پرسنل قرار گرفتن.از جنابعالی انتظار میرود که حقیقت را منعکس کنید نه اخبار کذب .
» سلطانعلی | ساعت ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
خانومی حالا بعد از دو سال که برگشتی ، سکه های جلسه تودیع ات رو آوردی پس بدی؟
» HSE | ساعت ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
سلام ، روابط عمومی محترم توی این چند ماه شما خواب بودید که برای حل مشکل بین پرسنل و مدیر عامل اقدام کنید ، روابط عمومی که از طرف مدیر عامل انتخاب شود روابط خصوصی است نه عمومی ، حالا که داره به ضررتون میشه دست بکار شده اید،خانم مدیر عامل شما که جزء مدیران پروازی شرکت هستید از درد پرسنل چه میدانید ...
» سربداران | ساعت ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
""سر به دار می‌دهیم اما تن به ذلت نمی‌دهیم""
» سیروس | ساعت ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۷/۳۰
1
0
متاسفانه روابط عمومی شرکت یا از واقعبات بی خبر است یا به هر دلیلی دروغ می گوید. ماه گذشته کارانه 8 نفر از پرسنل به کلی قطع شد که نفرات شرکت با جمع اوری پول مقداری از ضرر انها رو جبران کردند و این ماه این تعداد به 13 نفر رسیده علاوه براین ضریب کارانه از ماه پیش کم شده از مسولین روابط عمومی شرکت خواهشمند است قبل از هر جوابیه ای خوب تحقیق کنند و از واقعیات فرار نکنند .
» تعميرات | ساعت ۲:۰ - ۱۳۹۵/۸/۱
1
0
خيلى جالبه، تمامش دروغه. برآورد أوليه ٣٥٠ ميليون يورو بوده و اينقدر خراب كارى كردن كه چندبار اصلاحش كردن. تفاوت ٣٥٠ ميليون يورو با ٤٤٠ ميليون يورو، چيزى نزديك به ٥٠٠ ميليارد تؤمن ميشه. هنوز هم ميگيد كمتر از براورد هزينه شده؟
» پرسنل | ساعت ۲:۲ - ۱۳۹۵/۸/۱
1
0
تمام كارمندان پتروشيمى پرديس ميدونن كه تمام اين جوابيه يه دروغ بيش نيست
» تعميرات | ساعت ۲:۳ - ۱۳۹۵/۸/۱
1
0
بچه ها فقط بايد همچنان اتحادمون رو حفظ كنيم. پيروزى نزديك است
» پرسنل | ساعت ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۵/۸/۱
0
0
تمام كارمندان پتروشيمى پرديس ميدونن كه تمام اين جوابيه يه دروغ بيش نيست
» پرسنل | ساعت ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۸/۱
1
0
با این حرف ها کاری درست نمیشه
تمام کنیم
ومذاکره
» باستانی | ساعت ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۸/۱
2
0
تنها سرپرستی که حاضر نشد کارانه پرسنل زیر دست خودشو بزنه و بهش صفر نداد، جنا ب مهندس .......... بود و آقای..........اینو بدون ما همه چیز رو میدونیم...
در یک کلام خودتی...
بخاطر اینکه جلو شما ایستاد اونو برکنار کردی..


پاسخ:
» ناشناس | ساعت ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۸/۱
1
4
بنده خداها!
باندنفت مابامدیریت شرکت خرده حساب داردشماساده لوح هاراآلت دست قرارداده
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما