آخرین اخبار
فراتر از نفت

پتروشیمی جم میزبان اجلاس مدیران روابط عمومی پتروشیمی

هشدار تولیدکنندگان محصولات روانکار

اسلام آباد به خرید گاز قطر ادامه می دهد

خودنمایی نفت در بودجه ۹۸

پیش بینی کاهش مصرف روزانه نفت عربستان

پتروشیمی بوشهر با تمامی پیمانکاران تسویه نموده است

تاکید مدیرعامل پتروشیمی جم بر لزوم ارتقای جایگاه روابط عمومی ها

سومین عرضه نفت در بورس با حضور خارجی‌ها

بازدید مدیر عاملNPC از طرح های پتروشیمی عسلویه

هند نفت ایران را تنها به پالایشگاه‌های دولتی می‌دهد

جلوگیری از خروج ۵۰ میلیون یورو ارز با کاتالیست های ایرانی

حل مشکلات خانواده صنعت پتروشیمی در اولویت است

مجوز مجلس برای تهاتر نفتی طلب پیمانکاران از دولت

دزدی تجهیزات حفاری در مکزیک

چرا پتروامید وارد بازار بورس نشد؟

آمریکا صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

آمریکا معافیت‌ها از تحریم نفتی ایران را تمدید می‌کند

قیمت نفت مجدد ۶۰ دلاری شد

زیمبابوه گرانترین بنزین جهان را دارد

وزرات نفت می‌تواند اوراق مالی منتشر کند

امید ژاپن به عربستان برای جایگزنی نفت ایران

برگزاری مراسم معارفه مدیرعامل پتروشیمی پردیس

حذف گاز روسیه خودکشی اقتصادی برای اروپا است

انتشار آمار رسمی کره جنوبی از واردات نفت

امضای موافقتنامه بلوک خشکی عمان با انی

در دیدار با مجمع نمایندگان استان؛

لاریجانی: سهم خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود

۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۷/۷کد خبر: 48803
لاریجانی با بیان این‌که پیشنهاد می‌شود در برنامه ششم توسعه یک جایگاه تعریف شده برای استان خوزستان در نظر گرفته شود، اظهارداشت: سهم خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود و ۲ درصد به استان خوزستان و ۲ درصد به مناطق محروم اختصاص یابد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری در دیپلماسی اقتصادی گفت: دستگاه دیپلماسی باید متعهد شود که در خدمت اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

 

لاریجانی: سهم خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود

علی لاریجانی سه‌شنبه، 6 مهرماه در دیدار با مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان این‌که در اصل توجه به خوزستان تردیدی نیست، گفت: باید از استان به دلیل نقش ویژه‌ای که در دوران دفاع مقدس داشته و همچنین جانفشانی‌های مردم این استان در دوران دفاع مقدس قدردانی کرد که قدردانی از مردم این استان تنها با آبادانی خوزستان صورت می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشکلاتی همانند ریزگردها و آب و فاضلاب در استان خوزستان، افزود: خوزستان مزیت‌های بسیاری دارد و با توجه به مزیت‌های این استان می‌توان پیشرفتی در آبادانی کشور ایجاد کرد.

لاریجانی با بیان این‌که وضعیت منابع کشور مناسب نیست، ادامه داد: دولت سال گذشته برای تقدیم بودجه کسری فراوانی داشت و سال جاری هم وضع بهتر از سال گذشته نخواهد بود و از نخستین ماه‌های سال با مشکل کمبود بودجه مواجه هستیم.

وی یادآور شد: قیمت نفت کاهش پیدا کرده و بسیاری از صنایع از دوره گذشته با شرایط رکودی مواجه شده، در این دوره همچنان در حالت رکودی به سر می برند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با توجه به وضعیت درآمدی نمی‌تواند کار عمرانی مهمی انجام داد و بخشی از کمک به دولت از طریق اوراق، اسناد خزانه و صکوک به سال آینده موکول می‌شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم کمیته خاصی در استان خوزستان تشکیل شود که کارهای نقدی سال جاری از این طریق عملیاتی شود و تا حد مقدور مشکل اعتبارات سیل، کمبود نیروهای بیمارستانی و برخی جاده‌ها حل شود.

اولویت قراردادن توسعه مکران به نفع کشور است/سهم خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود

لاریجانی با بیان این‌که پیشنهاد می‌شود در برنامه ششم توسعه یک جایگاه تعریف شده برای استان خوزستان در نظر گرفته شود، اظهارداشت: سهم خوزستان از نفت در برنامه ششم مشخص شود و 2 درصد به استان خوزستان و 2 درصد به مناطق محروم اختصاص یابد.

وی با تأکید بر این‌که می توان از خطوط اعتباری جدید جذب شده از بانک‌های خارجی سهم قابل توجهی به استان خوزستان اختصاص داد، افزود: صنایع جانبی نفتی با توجه به این‌که این استان از حجم آب مناسبی برخوردار است؛ می‌تواند در خوزستان ارزش افزوده ایجاد کند.

رئیس قوه مقننه با بیان این‌که چند محور را برای توسعه استان خوزستان در برنامه ششم توسعه می توان گنجاند، ادامه داد: محور نخست، محور نفت و صنایع نفتی است، دومین محور "صنایع آب بر" همانند فولاد و محور سوم صنایع تکمیلی کشاورزی و بسته‌بندی که می‌توان روی آن برنامه‌ریزی اصولی کرد.

 

وی عنوان کرد: اولویت قرار دادن توسعه مکران به نفع کشور است.

تعطیلی برخی صنایع مهم خوزستان باید بررسی شود/لایروبی اروند جزو مطالبات جدی ایران است

لاریجانی با بیان این‌که لایروبی اروند جزو مطالبات جدی ایران است، افزود: در لایروبی اروند مشکل اصلی کشور عراق است و سرمایه‌گذاری سنگینی می‌طلبد که باید از محل دیگری برای آن اعتبار تخصیص داده شود.

وی با اشاره به این‌که تعطیلی برخی صنایع مهم خوزستان باید بررسی شود، ادامه داد: باید با بررسی‌ها ریشه مشکلات مشخص شود تا بتوان وضع موجود را حفظ کرد.

 

عراق بازار خوبی برای محصولات خوزستان /معافیت مالیاتی نباید برای تمام مناطق یکسان باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کشور عراق بازار خوبی برای محصولات خوزستان است، تصریح کرد: زیرساخت‌های افزایش ارتباط با کشور عراق باید ایجاد شود و راه‌های ارتباطی همانند راه آهن به این کشور با استفاده از فاینانس افزایش یابد.

لاریجانی افزود: سرمایه‌گذاری‌های سنگین همانند پتروشیمی و فولاد را می‌توان به سمت خوزستان سوق داد.

وی با بیان این‌که مناطق آزاد با دید صادراتی به وجود آمدند اما به دروازه واردات تبدیل شده‌اند، افزود: تسهیلات درنظرگرفته شده برای مناطق آزاد همانند معافیت مالیاتی نباید برای تمامی مناطق یکسان باشد، اگر صادرات توسط منطقه‌ای صورت گرفت معافیت باید به یک میزان و اگر صادراتی توسط این منطقه صورت نگرفت؛ به میزان دیگر متفاوت باشد.

 

دستگاه دیپلماسی باید در خدمت اقتصاد مقاومتی قرار گیرد

لاریجانی با اشاره به مشکل آب شرب در برخی مناطق استان ادامه داد: باید اعتبار دریافت شده از سوی مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده احیاء شود، بنده در این رابطه با معظم له صحبت خواهم کرد.

وی با بیان این‌که کشوری همانند اتریش برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های محیط زیستی علاقمند است، بیان کرد: می‌توان از خطوط اعتباری برای رفع مشکلاتی همچون گردو غبار و آب و فاضلاب در استان خوزستان بهره گرفت.

رئیس قوه مقننه با اشاره به این‌که پروژه‌های ریز در برنامه‌های کلان دیده نمی‌شود، افزود: باید بودجه‌ای برای شوراهای برنامه‌ریزی استان‌ها درنظر گرفته شود تا بتوان مشکلات ریز را حل کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر سرمایه‌گذاری در دیپلماسی اقتصادی، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید متعهد شود که در خدمت اقتصادمقاومتی قرار گیرد و در این ارتباط باید از وزارت خارجه از سطح سفیر تا سطوح پایین‌تر برنامه دریافت کرد.

در ادامه؛ هریک از نمایندگان استان خوزستان به تبیین مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداختند و از کاهش اعتبارات استان خوزستان در بودجه سالیانه کشور انتقاد کردند.

نمایندگان استان خوزستان بر توسعه روستایی، افزایش امکانات زیرساختی در شهرها و روستاها و توسعه زیرساخت های حمل و نقل خوزستان با توجه به قرارگرفتن در مسیر ترانزیتی تاکید کردند.

همچنین نمایندگان استان خوزستان بر توسعه متوازن استان‌ها تاکید و از درخواست کردند که با تدابیر ویژه‌ای مشکل محیط زیستی و ریزگردهای استان رفع شود.

مرجع / ایسنا


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:لاریجانی، خوزستان، نفت
» نظرات بینندگان
» خداداد | ساعت ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۷/۷
0
0
اگر مدیر . مدیر باشه با این بودجه می تواند خوزستان را مثل تهران کند. ولی اگر مدیر مدبر نباشد 25 سال دیگه هم طی میشود و هیچ تغییری نمی کند . باید مدیر از تهران و اصفهان بیاورند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما