آخرین اخبار
فراتر از نفت

اعلام رقم فساد در شرکت نفتی جنوب؛ زد و بندهای چند میلیون دلاری

عاصمی پور عزادار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیران پالایش نفت آبادان

شناسایی یک زن در ارسال پیامک‌‎های تهدیدآمیز به نمایندگان مجلس

توفان آتش ایران و عربستان با توافق بزک کرده اوپک

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

ارائه خدمات فنی و مهندسی بدون دکل

پتروشیمی باید به سمت تولید نهایی برود

پتروشیمی آبادان تعطیل شد

در اوپک چه کشورهایی از ایران دفاع کردند

بررسی زوایای مختلف اجلاس اوپک

پیام اوپک به بازار نفت چه بود؟

صف خرید آب در آبادان و خرمشهر/عکس

تولید دو نوع محصول پلیمری در پتروشیمی شازند برای اولین بار در کشور/ سود پنج هزار میلیاردی پتروشیمی شازند در سال ۹۶

اوپک پس از برگزاری اجلاس/تصویری

ارتباط تصمیم اوپک با درآمد نفتی ایران

۲ اشتباه بزرگ ترامپ از دید زنگنه

تقدیر از مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

هند تحریم‌های نفتی ایران را دور می زند

احتمال توقف خرید نفت از ایران توسط ژاپن

نجات دریانوردان خارجی توسط نفتکش ایرانی‎

توافق اوپک برای افزایش تولید نفت

تشکیل محور جدید نفتی عربستان و روسیه

شرط ایران برای افزایش تولید اوپک

افزایش قیمت نفت در آستانه نشست اوپک

بابک زنجانی محور جلسه مبارزه با فساد

۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۵/۲۶کد خبر: 46378
او با اشاره به روند بررسی پرونده بابک زنجانی، اتلاف وقت متهم در دو‌سال‌ و‌ نیم گذشته را یادآور شد و گفت: «بابک زنجانی با نداشتن صداقت و فضاسازی تلاش می‌کند تا زمان رسیدگی به پرونده را به تأخیر بیندازد و در روند آن اخلال ایجاد کند».

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ، جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر دیروز به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون‌اول، رئیس‌جمهوری و با موضوع بررسی آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی برگزار شد.

«اسحاق جهانگیری» در این جلسه با تأکید بر اینکه بازگرداندن پول بیت‌المال در پرونده‌های فساد اقتصادی یک وظیفه ملی، دینی و انسانی است، گفت: «در رأس نظام اراده سیاسی جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های فساد از جمله پرونده بابک زنجانی وجود دارد و همه ارکان نظام و سران قوای سه‌گانه نیز برای به‌نتیجه‌رساندن این پرونده اهتمام ویژه داشته و مصمم هستند». معاون‌اول رئیس‌جمهور بازگرداندن پول بیت‌المال در پرونده بابک زنجانی را موضوعی پراهمیت دانست و گفت: «علاوه بر اهمیت بازگشت این پول، موضوع مهم دیگر این است که باید ابعاد پنهان و دست‌های پشت پرده این پرونده روشن شود».

جهانگیری همچنین با قدردانی از زحمات و تلاش‌های فراوان قوه قضائیه،‌ دادستانی تهران و وزارت نفت برای رسیدگی و پیگیری این پرونده، گفت: «زحمات صورت‌گرفته در این مدت طولانی شایسته تقدیر است و باید این پرونده را با جدیت به نتیجه رساند تا کارنامه موفقی در این دوره از همکاری قوای سه‌گانه در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی ثبت شود».

معاون‌اول رئیس‌جمهوری افزود: «ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکنون سعی کرده است در جریان مبارزه با مفاسد اقتصادی هماهنگی‌های لازم را میان قوای سه‌گانه ایجاد کند و یکی از دغدغه‌های اصلی ستاد در چند سال اخیر مقابله جدی با فساد سیستمی و فراگیر بوده که البته مبارزه با فساد به یک مطالبه و دغدغه عمومی در کشور تبدیل شده است».

جهانگیری با بیان اینکه بار اصلی مبارزه با مفاسد اقتصادی بر دوش قوه قضائیه است، افزود: «خوشبختانه دستگاه قضائی کشور از اراده جدی برای مبارزه با فساد اقتصادی برخوردار است و در زمینه پیشگیری از وقوع فساد نیز قوای سه‌گانه و به‌ویژه قوه مجریه مسئولیت سنگینی دارد و در همین راستا در دولت ستادی متشکل از تعدادی از وزرا تشکیل شده تا بر موضوع پیشگیری از وقوع فساد متمرکز شود».

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، معاون‌اول قوه قضائیه نیز در این نشست با قدردانی از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، دادستانی تهران و وزارت نفت به‌‌دلیل تلاش‌های گسترده در جهت رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، گفت: «وزارت نفت، دادستانی تهران و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در این زمینه اقدامات و تلاش‌های خوبی داشته‌اند و بیش از وظایف اداری خود قبول مسئولیت کرده‌اند».

او با اشاره به روند بررسی پرونده بابک زنجانی، اتلاف وقت متهم در دو‌سال‌و‌نیم گذشته را یادآور شد و گفت: «بابک زنجانی با نداشتن صداقت و فضاسازی تلاش می‌کند تا زمان رسیدگی به پرونده را به تأخیر بیندازد و در روند آن اخلال ایجاد کند».

مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی هم در این نشست خواستار آشکار‌شدن ابعاد پنهان و دست‌های پشت پرده پرونده بابک زنجانی شد و گفت: «باید کسانی که پول بیت‌المال را در اختیار متهم این پرونده قرار دادند نیز بازخواست شوند و در قبال عملکردشان به ملت پاسخ‌گو باشند».

در این نشست همچنین گزارشی از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی از سوی معاون‌اول قوه قضائیه، دادستان تهران و وزیر نفت ارائه شد و آخرین اقدامات انجام‌شده برای شناسایی اموال متهم در داخل و خارج از کشور و به‌نتیجه‌رساندن این پرونده تشریح و تصمیمات لازم گرفته شد. در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و اقدامات انجام‌شده، مقرر شد همه دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ادعاهای متهم مبنی بر وجود دارایی و اموال در خارج از کشور فعال شوند و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما