آخرین اخبار
فراتر از نفت

پالایشگاه نفت لاوان/تصویری

تصمیمی درباره قیمت بنزین گرفته نشده است

قیمت بنزین در آمریکا به کمترین رقم رسید

تولید نفت روسیه کاهش می‌یابد

قرارداد جامع همکاری اوپک و غیراوپک

قیمت نفت ۲ درصد سقوط کرد

نفت ایران در آسیا ارزان شد

رایزنی نفتی وزرای آمریکا و عربستان

مهار حریق در پارس جنوبی

بازگشت پول نفت به خزانه تضمین شده است

افتخاری دیگر در شرکت پلی پروپیلن جم

پاسخ بازرگانی پتروشیمی به حواشی پتروشیمی ایلام

انتصاب های جدید در شرکت متن

سرنوشت فروش نفت به ناجا مشخص نیست

کشف میدان نفت و گاز غیر متعارف در آمریکا

احتمال تعطیلی بزرگترین میدان نفتی لیبی

اویک برنده مناقصه توسعه میدان نفتی رامشیر شد

اولویت سازمان منطقه ویژه پارس

افتتاح آخرین واحد میدان گازی قطب شمال

تجمع رانندگان مستقر در دکل های شرکت ملی حفاری/عکس

پرداخت مطالبات پرسنل شرکت ملی حفاری حق قانونی شان است

ژنرال سابق ونزوئلا رئیس اوپک شد

راهکاری جهت حرکت به سمت توسعه ی پایدار نفت

تردید در تحقق درآمدهای بودجه ۹۸

فراخوان رفقا برای انتصاب در پست های مدیریتی!

بزودی

نخستین ردیف گازی فازهای ٢٠ و ٢١ راه اندازی می شود

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۴/۲۸کد خبر: 45550
قرار بود این طرح ٣٥ ماهه اجرایی شود اما با الحاقیه های قراردادی، مدت زمان آن به ٧٧ ماه و مبلغ قرارداد هم به ٤,٥ میلیارد دلار افزایش یافت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی گفت: نخستین ردیف گازی پالایشگاه این فازها هم اکنون آماده راه اندازی موقت با گاز ترش فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی است.

علیرضا عبادی در گردهمایی معاونت امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با مجریان پروژه های غرب کارون، پارس جنوبی و نفت خزر، با تشریح روند اجرای طرح توسعه ای این فازها گفت: این فازها در مرکز میدان گازی پارس جنوبی و بهترین منطقه از این میدان واقع شده اند و امسال به بهره برداری می رسند.

وی با بیان این که فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی از جمله طرحهای معروف به ٣٥ ماهه بود، ادامه داد: قرار بود این طرح ٣٥ ماهه اجرایی شود اما با الحاقیه های قراردادی، مدت زمان آن به ٧٧ ماه و مبلغ قرارداد هم به ٤,٥ میلیارد دلار افزایش یافت.

سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با اشاره به بخشهای حفاری، ساخت سکوها، خطوط لوله و پالایشگاه خشکی برای اجرای این فازها، گفت: در مجموع با حفاری ٢٢ حلقه چاه این فازهای پارس جنوبی، ٥٧ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور اضافه می شود.

به گفته وی، طرح توسعه این فازها هم اکنون از پیشرفت ٨٨,٥ درصدی برخوردار بوده و قرار است اولین ردیف گاز این فاز به صورت موقت با گاز ترش فازهای ٦ تا ٨ راه اندازی شود.

عبادی با اشاره به نصب سکوی فاز ٢١ طی هفته آینده در صورت مساعد بودن شرایط جوی، ادامه داد: سکوی فاز ٢٠ نیز شهریورماه به سمت موقعیت خود در خلیج فارس حمل می شود. به گفته وی در مجموع ١٠ هزار و ٥٠٠ نفر در اجرای فازهای ٢٠ و٢١ مشغول به فعالیت هستند.

وی از جمله دلایل طولانی شدن اجرای پروژه را چالشهای مالی و تحریمها اعلام کرد وافزود: براساس قرارداد، این طرح باید ٣٥ ماهه اجرایی می شد که با الحاقیه این مدت زمان افزایش یافت در نتیجه مبلغ قرارداد نیز به فراتر از آنچه که در قرارداد آمده بود رسید.

عبادی تحمیل هزینه ناشی از تحریم مانند انتقال ارز، خرید از واسطه ها، تحویل ندادن کالاهای خریداری شده به دلیل تحریمها، افزایش قیمت اقلام از سوی سازندگان و تحمیل هزینه اضافی به دلیل حضور نداشتن سازندگان خارجی را از مشکلاتی دانست که طی سالهای اخیر پروژه با آن درگیر بوده است.

وی افزود: با این حال با اجرای برجام شاهد تسهیل ورود بسیاری از کالاهای سفارش داده شده هستیم

منبع : سایت خبری وزارت نفت


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما