دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار و تکلیف 68 کرسی باقی مانده بهارستان مشخص شد و نتایج به دست آمده تاکنون از پیروزی فهرست امید (اصلاحطلبان) حکایت دارد.
به گزارش نفت ما،دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای مشخص شدن 68 کرسی از میان 176 کاندیدای باقی مانده، روز جمعه (10 اردیبهشت) در 21 استان، 121 شهر و 55 حوزه انتخابیه برگزار شد. از میان این 176 نفر 37 نفر از آنها در دور اول در لیست اصولگرایان بودند، اصلاحطلبان نیز برای دور دوم لیستی 55 نفره ارائه کردند و سایر کاندیداها مستقل به حساب میآمدند.
تاکنون در دور دوم 8 اصولگرا، 22 مستقل و 34 اصلاحطلب به مجلس دهم راه یافتهاند.
طبق نتایج به دست آمده در دور اول انتخابات که 7 اسفند 1394 با رایگیری در 209 حوزه انتخابیه سراسر ایران با مشارکت 62 درصدی در کل کشور و 50 درصدی در تهران برگزار شد، از 290 کرسی مجلس دهم، 83 کرسی به اصلاحطلبان، 75 کرسی به اصولگرایان، 58 کرسی به مستقلین و 5 کرسی به اقلیتهای دینی اختصاص یافت. از دور اول هنوز تکلیف منتخب سوم اصفهان که اصلاحطلب بود، مشخص نیست که آیا آرای او ابطال شده و تکلیف این کرسی همزمان با انتخابات ریاستجمهوری سال آینده مشخص میشود یا اینکه اعتبارنامه مینو خالقی صادر خواهد شد.
جداول زیر به تفکیک استانها و تعداد حوزههای انتخابیه، نمایندگان منتخب و گرایشهای سیاسی آنها را در دور دوم انتخابات مجلس نشان میدهد.
این جداول بر اساس اعلام رسمی و تدریجی نتایج توسط ستاد انتخابات کشور، تکمیل شده و نتایج مندرج در آن قطعی و نهایی است:
(آخرین بهروزرسانی در ساعت 15:00)
* استان آذربایجان شرقیحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
تبریز، آذرشهر و اسکو
زهرا ساعی
134131
تبریز، آذرشهر و اسکو
شهابالدین بیمقدار
112345
تبریز، آذرشهر و اسکو
محمدحسین فرهنگی
116738
تبریز، آذرشهر و اسکو
علیرضا منادی سفیدان
109149
شبستر
معصومه آقاپور علیشاهی
24952
سراب
یوسف داودی
31158
اهر و هریس
بیتالله عبداللهی
32585
مرند و جلفا
محمد حسننژاد
60055
مراغه و عجبشیر
محمدعلی حسینزاده
50980
* استان آذربایجان غربیحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
ارومیه
سید هادی بهادری
220197
ارومیه
روحالله حضرت پور طلا تپه
209705
سلماس
شهروز برزگر کلشانی
39809
میاندوآب، شاهیندژ و تکاب
میاندوآب، شاهیندژ و تکاب
* استان اردبیلحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
اردبیل، نمین، نیر و سرعین
محمد فیضی زنگیر
76145
پارسآباد و بیلهسوار
شکور پورحسین شقلان
52731
* استان اصفهانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
شهرضا و دهاقان
سمیه محمودی
28905
سمیرم
اصغر سلیمی
16357
* استان ایلامحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
ایلام، ایوان و چرداول
جلال میرزایی
62231
ایلام، ایوان و چرداول
سلام امینی
61338
دهلران، درهشهر، آبدانان و بدره
شادمهر کاظمزاده
51604
* استان تهرانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
دماوند و فیروزکوه
قاسم میرزایی نیکو
20659
رباط کریم و بهارستان
حسن نوروزی
54521
شهریار، قدس و ملارد
محمد محمودی شاهنشین
81826
* استان چهارمحال و بختیاریحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
بروجن
خدیجه ربیعی فرادنبه
22275
اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار
علی کاظمی باباحیدری
51588
* استان خراسان رضویحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
تربتحیدریه، مهولات و زاوه
سعید باستانی
66737
* استان خوزستانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
اهواز و باوی
جواد کاظم نسب
125198
اهواز و باوی
علی ساری
113351
اهواز و باوی
همایون یوسفی
112888
آبادان
غلامرضا شرفی
21100
بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی
علی گلمرادی
60133
مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا
علیعسگر ظاهری عبدهوند
45522
ایذه و باغملک
هدایتالله خادمی
72738
بهبهان و آغاجری
حبیبالله کشتزر
44393
* استان زنجانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
زنجان و طارم
علی وقفچی
60814
زنجان و طارم
فریدون احمدی
44303
ابهر، خرمدره و سلطانیه
محمد عزیزی
37693
خدابنده
احمد بیگدلی
39081
* استان فارسحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
شیراز
داراب و زریندشت
رضا انصاری
62291
نیریز و استهبان
اصغر مسعودی
34381
ممسنی و رستم
* استان کردستانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
سنندج و دیواندره
سید احسن علوی
43499
مریوان و سروآباد
منصور مرادی
28138
* استان کرمانشاهحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
کرمانشاه
احمد صفری
74304
سنقر و کلیایی
سید جواد حسینیکیا
14785
*استان گلستانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
گرگان و آققلا
نبی هزار جریبی
78001
گرگان و آققلا
نورمحمد تربتینژاد
75323
مینودشت، کلاله، مراوهتپه و گالیکش
شهرام کوسهغراوی
74329
کردکوی، بندر ترکمن، بندر گز و گمیشان
رامین نورقلیپور
69480
*استان گیلانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
رشت
جبار کوچکینژاد
54316
رشت
محمدصادق حسنی جوریابی
50406
رودبار
منوچهر جمالی سوسفی
28370
*استان لرستانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
خرمآباد و دوره
محمد بیرانوندی
78005
خرمآباد و دوره
محمدرضا ملکشاهی راد
63710
بروجرد
عباس گودرزی
47156
بروجرد
علاءالدین بروجردی
41330
دورود و ازنا
مجید کیانپور
45555
*استان مازندرانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
قائمشهر، سوادکوه و جویبار
سید علی ادیانی
51522
بابل
حسین نیاز آذری
63209
*استان مرکزیحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
اراک، کمیجان و خنداب
سید مهدی مقدسی
88094
شازند
علی ابراهیمی
23536
ساوه و زرندیه
محمد رضا منصوری
36264
*استان هرمزگانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
بندرلنگه، بستک و پارسیان
خالد زمزمنژاد
60759
*استان همدانحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
ملایر
احد آزادیخواه
34313
رزن
حسن لطفی
25324
*استان یزدحوزه انتخابیهائتلاف اصولگرایانمستقللیست امید (اصلاح طلبان)تعداد آراء
مهریز و بافق
محمدرضا صباغیان بافقی
42159
این خبر تکمیل می شود...
منبع: ایسنا