آخرین اخبار
فراتر از نفت

قرار داد نفتی روسها با چینی ها

بی پی و انی در راه میدان نفتی مجنون عراق

موضع روسیه درباره تمدید کاهش تولید نفت به‌زودی مشخص می‌شود

افزایش اندک قیمت جهانی نفت

صادرات نفت جنوب عراق اوج می گیرد

تصاویر نشست کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت

نوسازی پالایشگاه آبادان شتاب گرفت

عربستان از مصرف بنزین مالیات می گیرد

بررسی تحویل قیر به دستگاه های اجرایی در کمیسیون بودجه

ایران بدنبال مشتریان جدید نفت در اروپا

میانگین مصرف بنزین ایرانی ها به ۸۱ میلیون لیتر رسید

تولید کننده شیل گس بعدی دنیا آرژانتین است؟!

پالایشگاه جده تعطیل شد

کشف گور دسته‌جمعی داخل چاه‌های نفت عراق

مذاکرات عراق و ترکیه برای از سرگیری صادرات نفت کرکوک

هماهنگی شرکت های تابعه وزارت نفت برای تنظیم بودجه سال آتی

جزییات قراردادوزارت نفت با بنیاد مستضعفان

عزم صنعت پتروشیمی برای حفظ سلامت کارکنان

نامه رئیس کمیسیون انرژی به زنگنه

حامی پیمانکاران ایرانی برای کسب حداکثر سهم از پروژه‎های نفتی هستیم

تصویری / امضای تفاهم‌نامه بین وزارت نفت و بنیاد مستضعفان

صادرات بی سابقه نفت آمریکا

توتال؛ مشتاق همکاری اما نگران تحریم ها

هندی ها سکوهای حفاریشان را از ایران می برند

جزئیات ۴۸۹ پرونده قاچاق نفتی

افشاگری جدید وزیر سابق نفت از فساد گسترده مالی در کرسنت

۱۹:۱ - ۱۳۹۴/۵/۱۸کد خبر: 27628
عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهارداشت: بابک زنجانی را رو کردند تا کرسنت فراموش شود؛ جزئیات کرسنت باید افشا و نام تمام کسانی که پول گرفته‌‌اند معلوم شود، حتی اگر آن شخص مسئول دفتر فلان وزیر دوران اصلاحات باشد.

به گزارش نفت ما،مسعود میرکاظمی عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تخلفات صورت گرفته در پرونده کرسنت اظهار کرد: در پرونده کرسنت کسانی هستند که رشوه گرفته اند و وقتی از آنها بازجویی می شود، اعلام می کنند که به حساب یک حزب سیاسی پول ریخته ایم، بنابر این، این افراد که اکنون در برخی پستهای دولتی حضور دارند، معلوم است که علاقه مند نیستند، که جزئیات کرسنت افشا شود.

وی خاطرنشان کرد: جزئیات کرسنت باید افشا شود و نام تمام کسانی که پول گرفته اند معلوم شود، حتی اگر آن شخص مسئول دفتر فلان وزیر دوران اصلاحات هم باشد، نباید برای کسی مهم باشد.

کرسنت را امنیتی کردند تا دست خودشان رو نشود

وزیر اسبق نفت با انتقاد از امنیتی کردن پرونده کرسنت تصریح کرد: پرونده کرسنت را به این دلیل امنیتی کردند که این جزئیات افشا نشود وگرنه این پرونده امنیتی نیست.

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی نیز به نسیم بیان کرد: زمانی که در مجلس بودم گزارشی آمد که فردی به نام بابک زنجانی میعانات و فرآورده های نفتی را از ایران می‌گیرد و می فروشد و به گونه ای عمل می کند که انگار نمی خواهد پولش را برگرداند.

میرکاظمی افزود: ماجرا به اوایل مجلس نهم بر می گشت و من رئیس کمیسیون انرژی مجلس بودم، بنابر این، این مسئله را با مسئولین شرکت ملی نفت در میان گذاشتم و حتی نامه‌ای زدم که مراقبت شود تا سو استفاده ای صورت نگیرد، بعد مسئولین وقت اعلام کردند که این فرد مورد تایید بانک مرکزی است و نفت را می فروشد و به دور زدن تحریمها کمک می کند.

وی گفت: ما جلساتی گذاشتیم و بررسی کردیم و بعد یک مقدار جدی تر وارد پرونده بابک زنجانی شدیم و دستگاههای نظارتی اعم از سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات را فراخواندیم و اعلام کردیم بدهی این فرد به کشور در حال افزایش است و سر رسید برخی از بدهی ها هم گذشته است و ایشان مرتبا به این کشور و آن کشور می رود و سرمایه گذاری می کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وقتی زندگی بابک زنجانی را بررسی کردیم، دیدیم که غیر از این پول نفت دارایی دیگری هم ندارد که قابل توجه باشد و عمدتا همین پولهای دولتی را در اختیار دارد.

اولین بار طرح تحقیق و تفص از بابک زنجانی را من نوشتم

میرکاظمی به نقش خود در رسیدگی به پرونده بابک زنجانی اشاره و به نسیم عنوان کرد: وقتی به دستگاههای نظارتی اعتراض کردیم گفتند ما شاکی نداریم، من همانجا خودم شخصا طرح تحقیق و تفخص از این موضوع را نوشتم، چون یک نماینده هم شخصا می تواند طرح تحقیق و تفحص بنویسد.

وی افزود: این طرح را نوشتم و گفتم این هم شاکی و آن را به هیات رئیسه مجلس دادم، نمی خواستیم خیلی هم سر و صدا کند، چون علاقه مند بودیم که پول برگردد. وی ادامه داد: نه دنبال مچ گیری بودیم و نه دنبال مسئله دیگری ؛ میخواستیم فردی نیاید کلاه دولت را بردارد و برود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مطلب که دولت وقت از بابک زنجانی شکایت نمی کرد به نسیم تصریح کرد: دولت وقت از بابک زنجانی شکایت نمی کرد به این توجیه که بحث تحریم است و به این دل خوش بودند که این پول را برمی گرداند، ولی گزارشی که ما از بیرون و از فعالین بخش خصوصی داشتیم این بود که وی با قیمتهای پایینی این محموله ها را می فروشد که این جای تعجب دارد که کسی که با قیمت فوب خلیج فارس نفت را خریده، چرا با اختلاف خیلی پایین تری نفت را می فروشد، پس معلوم است که قصد بازگرداندن پولها را ندارد.

اصلاح طلبان و کارگزاران یک انتقاد هم از کرسنت نمی کنند

میرکاظمی با انتقاد از وزیر نفت گفت: برخی از آقایان امروز می گویند بابک زنجانی را مطرح کنید تا کرسنت فراموش شود، حتی ۹ دی سال گذشته همین مسائل را با مدیران مسئول هم‌فکر خودش مطرح و یک سری صحبتها در مورد کرسنت که خلاف واقع است و همیشه مطرح کرده را بار دیگر عنوان می کند تا این فساد فراموش شود.

وی با انتقاد از نوع برخورد دولتمردان با فساد بیان کرد: برخورد با فساد نباید فرقی داشته باشد و حزب و جناح نمی شناسد، یک ایراد جدی که به حزب کارگزاران و اصلاح طلبان وارد است، این است یک انتقاد از کرسنت نمی کنند، ولی ما می گوییم اصلا فرقی نمی کند، من یک نماینده اصولگرا بودم، در وزارت نفت هم عده ای هنوز از دوستان من هستند، ولی منافع ملی را که نمی شود، فدای حزب و جناح و گروه کرد. متاسفانه برخی ها اسم مبارزه با فساد را می برند، تا زمانی که به حزبشان خدشه ای وارد نشود.


خبرهای مرتبط:» نظرات بینندگان
» مهندس آرش درویش | ساعت ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۵/۲۰
6
1
این چیزای که جناب وزیر اسبق فرمودند بقال سر کوچه ی ما هم همه رو میدونه......... لطفا بفرمایید از محاکمه ی عوامل چه خبر......؟ از محاکمه ی اونایی که توی کرسنت و استات اویل و دهها قرارداد دیگه جیب ملت رو خالی کردند بعدش هم دوباره عناوین و پستها رو اشغال کردند...!!!!!!!!! جناب آقای دکتر روحانی یک به ده هزار که احتمال بدم این مطلب رو بخونید آیا میدونستید با خسارت و جریمه ی کرسنت میتونستیم صدهها دکل بخریم..... از همون دکلها که دوستی روزی جایی گفته بود دکل و بابک زنجانی علم کنید تا مردم کرسنت فراموش کنند...... حالا من یکی از همون مردم هستم............
» حقگو | ساعت ۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۶/۸
0
0
به نام خدا
سلام
نمیدانم چه کسی ویا چه کسانی این قضیه ی کرسنت وکرسنتی هارا باید پیگیری کند . واقعاً مگروظیفه ی قوه ی قضایی نیست؟ جناب آقای لاریجانی چرا قضیه ایی به این مهمی که افکارعمومی رابه خود مشغول کرد بی پاسخ مانده است ؟؟
رئیسان سه قوه آیا این همه توصیه های مقام معظم رهبری درخصوص صداقت وپاکی وعدم دست درازی به بیت المال را اینگونه پاسخ میدهید ؟؟
آیا این جریان حقیقت دارد؟؟؟
اگردارد مگربه کجاوصلند که میتوانند بیت المال را به یغما ببرند وکسی هم حق تحقیق وتفحص ومحاکمه ی آنان راندارند؟؟
واگر دروغ وکذب است اعلام فرمایید که خدایی نکرده درموردشان اینگونه درجامعه حرف نزنند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما