آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

مهرزاد صفوت مدیرعامل OEID:

در دنیای امروز چیزی به عنوان تحریم وجود ندارد

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۲/۲۰کد خبر: 118819
در دنیای امروز چیزی به عنوان تحریم وجود ندارد. آنچه آن را تحریم می نامیم در واقع شرایط خاص سیاسی است که خیلی از کشورهای دنیا مثل آمریکا و مکزیک، چین و ژاپن یا آمریکا و چین، با هم دارند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) با بیان اینکه این شرکت در طرح توسعه میدان های منصوری و رامشیر به عنوان بازوی بالادستی و میان دستی اویک حضور دارد، گفت: تجهیز کارگاه این پروژه ها به زودی به اتمام می رسد و به طور مستقیم وارد فاز اجرا می شویم.

مهرزاد صفوت با اشاره به همکاری شرکت OEID به عنوان بازوی بالادستی و میان دستی اویک در تهیه استاد فنی و مالی پروژه منصوری و رامشیر، گفت: این شرکت در طرح توسعه این ۲ میدان به همراه اویک حضور فعالی دارد.   

گفتنی است، قرارداد طرح توسعه میدان منصوری آسماری و رامشیر، بهمن ماه ۱۳۹۷ میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت اویک امضا شد.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع نفت و انرژی قشم توسعه ۵۸ حلقه چاه نفتی در میدان آزادگان جنوبی را در بخش میان دستی و تاسیسات سر چاهی به صورت EPC در غرب کارون در اختیار دارد، از تولیدی شدن ۳۴ حلقه چاه با تولید ۵۰ هزار بشکه در روز از مجموع ۵۸ حلقه چاه خبر داد.

صفوت، حضور۵۰۰ نفری نیروهای همیار فنی در بخش های عمومی و تخصصی پایین دستی و میان دستی میدان سروک آذر، مهندسی، خرید و اجرا طرح آبگیر و مخازن آب پالایشگاه دهلران، ارائه خدمات مدیریت پیمان (MC) در میدان های خشت و چشمه خوش شرکت نفت مناطق مرکزی، ورود دیتا ۹۰۰ حلقه چاه مناطق نفتخیز جنوب به نرم افزار و اجرای طرح بهینه سازی تاسیسات هفتگل را از دیگر پروژه های شرکت OEID برشمرد و گفت: پروژه تکمیل واحد تولید گوگرد در عسلویه نیز در دست انجام است که تا سه ماه آینده تحویل می شود.

وی در مورد رویکرد شرکت OEID در دوران تحریم، گفت: در دنیای امروز چیزی به عنوان تحریم وجود ندارد. آنچه آن را تحریم می نامیم در واقع شرایط خاص سیاسی است که خیلی از کشورهای دنیا مثل آمریکا و مکزیک، چین و ژاپن یا آمریکا و چین، با هم دارند.

صفوت افزود: ایران یک کشور کاملا آزاد و مستقل با مبانی استقلال و منشور کاملا مشخص است. این کشور که در چهارراه دنیا واقع شده، از نظر سیاسی، اقتصادی، سرزمینی و ژئویلیتیکی شرایط ویژه ای دارد. ایران که از شمال با روسیه و اروپا و در جنوب با اقیانوس هند ارتباط دارد، مهمترین حوزه بازرگانی دنیا از نظر انرژی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ایران با انجام برنامه ریزی، استفاده از توان سرزمینی و نیروهای جوان خود با این شرایط خاص سیاسی مقابله می کند افزود: شرکت OEID نیز با اتخاذ سیاست بهینه سازی هزینه ها و سرلوحه قراردادن شعار هوشمندی و چابکی، تلاش می کند ضمن کنترل هزینه ها، کارایی خود را در بازار نفت و گاز افزایش دهد.


خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:OEID، عسلویه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما