آخرین اخبار
فراتر از نفت

ابلاغ شیوه‎نامه نحوه عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی

خروج اکسون موبیل سیاسی است

ژئوپلیتیک انتقال انرژی منطقه دریای خزر و امنیت ملی ایران

تولید میدان نفتی آذر چقدر بود؟

نشست تخصصی راهکارهای مقابله با تحریم در شرکت پلی پروپیلن جم

کمک‌های پلی پروپیلن جم به سیل زدگان/تصویری

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

انتصاب جدید در NPC

تولید نفت روسیه کاهش یافت

هشدار لیبی درباره فروپاشی تولید نفت

پیش بینی نفت ۹۰ دلاری

تلاش نفتی پاکستان به سنگ خورد

آمادگی پایانه‌های نفتی در شرایط تحریم

اموال«زنجانی» در کیش تعیین تکلیف شد

رویال داچ شل جزو با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان

چرایی عدم ورود آب به بخش عراقی هورالعظیم

واکنش عراق به خروج کارمندان نفتی آمریکا

انتصاب در ملی حفاری ایران

روزنگار نفت/۲۹اردیبهشت ماه ۱۳۴۸

فروش نفت‌مان به صفر نخواهد رسید

برگزاری جلسه پیشرفت طرح های اولویت دار صنعت پتروشیمی

انتصاب جدید در پالایش ‌وپخش

خروج نیروهای خارجی اکسون‌موبیل از عراق

کمک یک میلیارد و دویست و چهل میلیون ریالی نفت پاسارگاد به سیل زدگان

رکورد شکنی تولید محصول در پتروشیمی مروارید

عضو کمیسیون انرژی در گفت و گو با "نفت ما" ؛

انتظار برخورد قاطع با مسوولان پالایش و پخش را دارم

۸:۹ - ۱۳۹۸/۲/۱۸کد خبر: 118780
صفری با اشاره به اینکه پس از شنیدن شایعه گرانی بنزین با دبیر کمیسیون تماس گرفتم گفت: برای من تعجب آور بود و گمان کردم که بدون حضور من جلسه برگزار و برای گرانی بنزین تصمیم گیری شده که دبیر کمیسیون برگزاری جلسه را تکذیب و اعلام کرد که شایعه سازی شده است.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از انتشار شایعه گرانی بنزین توسط یکی از مسولان ارشد شرکت ملی پالایش و پخش گفت: وضعیت جامعه به نوعی نیست که بخواهیم در مورد بالابردن قیمت حاملهای انرژی به خصوص بنزین تصمیم گیری کنیم. 

احمد صفری در گفت و گو با خبرنگار   آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،به تبعات بالا بردن قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: بالا بردن قیمت بنزین بر همه کالاها اثر منفی می گذارد و در شرایطی که گرانی کمرشکن شده است، بر زندگی تمامی اقشار به ویژه اقشار آسیب پذیر اثر منفی می گذارد. 
 
وی شایعه افزایش قیمت بنزین را در بدترین شرایط ممکن دانست و گفت: زمانی این شایعه را منتشر کردند که نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه بودند و دسترسی به آنان برای اظهار نظر وجود نداشت. 
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه پس از شنیدن شایعه گرانی بنزین با دبیر کمیسیون تماس گرفتم گفت: برای من تعجب آور بود و گمان کردم که بدون حضور من جلسه برگزار و برای گرانی بنزین تصمیم گیری شده که دبیر کمیسیون برگزاری جلسه را تکذیب و اعلام کرد که شایعه سازی شده است. 
 
وی با تاکید بر اینکه اگر قرار بود قیمت حاملهای انرژی بالا برود، بهتر بود که سالانه به صورت مستمر 10 درصد این افزایش رخ می داد گفت: اکنون که قیمت ها تغییر نکرده، افزایش یک باره آن هم بازتاب خارجی دارد و تبعات داخلی دارد. 
 
صفری با تاکید بر اینکه گرانی بنزین باعث نارضایتی عده ای از مردم می شود گفت: این نارضایتی مردم که بدنبال انتشار خبر توسط یکی از مدیران پالایش و پخش صورت گرفت برای دشمنان خارجی خوشحال کننده بود زیرا گمان می کنند نظام مردم را کنار گذاشته و نسبت به فشارهایی که به مردم می آید بی تفاوت است. در صورتی که قوای سه گانه با رهبری در کنار مردم  هستند و قصد خدمت گذاری به مردم دارند. 
 
وی با تاکید بر اینکه دولت مردم را ولی نعمت خود می دانند گفت: بدون مردم، دولت ونظام معنا ندارد و باید همیشه رضایتمندی مردم را در نظر بگیریم. 
نماینده کرمانشاه در مجلس انتشار خبر گرانی بنزین شایعه پراکنی بسیار بدی توصیف کرد و گفت: این شایعه پراکنی باعث رعب و وحشت بین مردم شد و دیدیم که مقابل پمپ های بنزین صف های طولانی کشیده شد. 
 
وی تاکید کرد: به عنوان یک ایرانی، شرمم آمد که مردم مقابل جایگاههای بنزین صف کشیدند که یک باک بنزین بزنند زیرا شایعه شده که قرار است بنزین سهمیه بندی یا گران شود. 
 
صفری گفت: اگر بنزین به اندازه کافی در کشور تولید نمی شد یا ناچار بودیم که بنزین وارد کنیم، گرانی بنزین توجیه داشت اما وقتی بنزین به اندازه کافی در کشور تولید می شود و خودکفا شده ایم و حتی صادر هم می کنیم، نباید رفتاری کنیم که باعث رنجش خاطر هموطنان بشویم. 
عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه گرانی بنزین بارها در کمیسیون انرژی مطرح شده و رای نیاورده است گفت: خیال مردم راحت باشد که سهمیه بندی در دستور کار نیست. 
 
وی خواستار برخورد جدی با شایعه پراکنان گرانی بنزین شد و گفت: مردم به اندازه کافی مشکل دارند و نباید کار کنیم که شایعه گرانی بنزین بر مشکلات مردم دامن بزند. بنابر این از دستگاه قضا می خواهیم برخورد لازم را با این شایعه پراکنان داشته باشد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *


سایت خبری تحلیلی نفت ما